ERP view itintegro

Oracle Analytics Cloud to kompleksowa oferta, obejmująca rozwiązania do analizy danych biznesowych oraz analizy zarówno tradycyjnych danych, jak i wielkich zbiorów danych (Big Data).

Qlik ogłosił, że największy nowozelandzki sprzedawca detaliczny The Warehouse Group (TW Group) używa QlikView do analizy sprzedaży i trendów konwersji w każdym sklepie – celem jest zwiększenie wydajności.

Qlik przedstawił Qlik® Sense, pierwszy, samoobsługowy produkt do wizualizacji i dokonywania odkryć, dostępny na dowolnym urządzeniu oraz zapewniający wysokiej klasy wydajność i nadzór nad danymi.

COMARCHSprzedaż i produkty, fundusze i programy rządowe, ryzyko kredytowe i rynkowe controlling oraz obszar kosztów, to obszary biznesowe wspierane przez System Centrum Wspomagania Decyzji Zarządczych (CWDZ) Banku Gospodarstwa Krajowego.

Qlik ogłosił, że Proporta, producent akcesoriów dla urządzeń mobilnych, wybrała platformę QlikView, aby uzyskać kompleksowy wgląd w informacje dotyczące produktów i relacji z klientami. Proporta użyje oprogramowania do analizy wyników sprzedaży oraz analizy kosztów produkcji.

Grupa Zehnder, międzynarodowy producent systemów grzewczych, wentylacyjnych i chłodniczych oraz systemów oczyszczających powietrze, wykorzystuje QlikView do analizy kluczowych wskaźników efektywności (KPI) w całej organizacji na bazie danych pochodzących z systemu SAP ERP.

LUSH Fresh Handmade CosmeticsQlik ogłosił, że LUSH Fresh Handmade Cosmetics wdrożyła platformę QlikView, aby zwiększyć zyski ze sprzedaży kosmetyków i zapewnić oszczędności ponad 1 mln funtów, dzięki lepszemu zarządzaniu zasobami.

Qlik zaprezentował Qlik Sense Desktop darmową wersję aplikacji nowej generacji do wizualizacji danych, opartej na intuicyjnym interfejsie typu „przeciągnij i upuść”. Aplikacja jest przeznaczona dla użytkowników biznesowych i pozwala na błyskawiczne tworzenie interaktywnych wizualizacji, raportów oraz dashboardów. Qlik Sense Desktop jest pierwszą komercyjną aplikacją udostępnioną w ramach projektu QlikView.Next.

Qlik ogłosił, że Siemens Building Technolgies (oddział Siemens AG) – lider w dziedzinie bezpiecznego, energooszczędnego i przyjaznego środowisku budownictwa korzysta z platformy QlikView w celu szybszego i prostszego analizowania danych dotyczących cen. QlikView analizuje obecnie blisko 2,2 miliona rekordów, umożliwiając Siemensowi na przejrzyste ustalanie struktury cenowej, zarządzanie rabatami i promocjami w poszczególnych krajach.

W raporcie „The Forrester Wave – Zwinne platformy BI w III kwartale 2014 r.” przeanalizowano 16 rozwiązań BI oferowanych przez największych światowych producentów. Badanie uwzględniło analizę 15 kryteriów oceny rozwiązań, w tym m.in. funkcjonalność, strategię rozwoju oraz obecność na rynku. Poza tym przeprowadzono laboratoryjną analizę funkcjonalności, sprawdzając, jak szybko użytkownik uzyskuje odpowiedzi na zadane pytania, odwołując się do specjalnie przygotowanego przez Forrester Research zbioru danych.

loading...