it integro systemy erp w abonamenci 1920

EXACTBig Data, raportowanie i analiza istotnych danych biznesowych odgrywają coraz większą rolę w przedsiębiorstwach. W związku z potrzebą tworzenia raportów biznesowych i posiadania wglądu w codziennie zmieniające się dane Exact Software połączył swoje siły z QlikView i wspólnie stworzyli pakiet produktów obejmujący oprogramowanie biznesowe i platformę „Business Discovery”.

Qlik poinformował podczas najważniejszych targów branży handlowej w USA, NRF’s Annual Convetion & EXPO, że wiodący gracze w branży handlowej zwracają się w kierunku QlikView, aby lepiej zrozumieć zachowania klientów oraz udoskonalić łańcuch dostaw. Celem jest zagwarantowanie klientowi wyższej jakości usług we wszystkich dostępnych kanałach sprzedaży.

Zakończył się pierwszy etap wdrożenia systemu EURECA u jednego z największych polskich producentów farb - w Fabryce Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA. Firma Controlling Systems wspólnie z Klientem zbudowałay Hurtownię Danych oraz zakończyńczyła też tworzenie modelu budżetowego.
 

Qlik ogłosił, że na początku trzeciego kwartału 2014 r. przedstawi bezpłatną wersję QlikView.Next Personal Edition. Ponadto Qlik zaoferuje bezpłatną usługę w chmurze, dzięki której będzie możliwe publikowanie aplikacji stworzonych dzięki Personal Edition. Użytkownicy biznesowi będą mogli korzystać z intuicyjnych funkcji QlikView.Next i błyskawicznie tworzyć dostosowane do własnych potrzeb aplikacje za pomocą prostej techniki „przeciągnij i upuść”. Poznają dzięki temu interfejs Natural AnalyticsTM jeszcze przed premierą pełnej, komercyjnej wersji, którą zaplanowano na drugą połowę 2014 roku.

W styczniu 2014 roku SAS Institute rozpoczął współpracę z firmą Jeronimo Martins Polska w obszarze zaawansowanej analityki i Business Intelligence. Zadaniem systemów SAS będzie wsparcie procesów prognozowania i planowania sprzedaży oraz budżetowania kosztów.

Fotolia 2734852 Subscription LOd pewnego czasu hasło Big Data zyskuje coraz większą popularność nie tylko w kręgach związanych z IT, ale również w środowisku biznesowym. Z wykorzystywaniem wielkich zbiorów danych przedsiębiorstwa łączą bowiem wiele nadziei oraz planów na zyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku.

27 marca 2014 r. odbyło się spotkanie podsumowujące dwa lata współpracy UNIT4 TETA BI Center i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Celem współpracy było wypracowanie nowych funkcjonalności TETA BI i wyposażenie produktu w moduły pozwalające przedsiębiorcom na analizę wskaźników ekonomicznych.

SAPSAP przedstawił dziś zestaw nowych rozwiązań SAP do inteligentnego prowadzenia operacji, które pomagają organizacjom w uzyskaniu lepszego wglądu w Big Data w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można pracować mądrzej, poprawiając jednocześnie zdolność reagowania na szanse i zagrożenia.
 

marcin borowiecki wongaJak znaleźć złotą rybę w oceanie danych? Czy ich analiza zawsze przynosi korzyści? O wykorzystaniu BIG DATA w biznesie rozmawia Adam Łopusiewicz  (mamstartup.pl) z Marcinem Borowieckim, Dyrektorem Zarządzającym wonga.com.

detektywinofficeWygląda na to, że apetyt na programy detektywistyczne ciągle rośnie. Dawniej uważnie śledziliśmy losy takich postaci jak np. porucznik Borewicz – polski odpowiednik znanego na całym świecie Sherlocka Holmesa. Również dziś, dzięki rozwojowi techniki i łatwemu dostępowi, oglądamy z napięciem zagraniczne, bijące rekordy popularności seriale kryminalne. Potwierdza to tylko, że Polacy uwielbiają zawiłe, pełne podejrzeń historie, w których wyróżniającą się postacią jest detektyw lub komisarz o nieprzeciętnych zdolnościach. Ale czy ten detektywistyczny świat jest aż tak odległy od przeciętnego środowiska biurowego, jak nam się wydaje?

loading...