Elektroniczny obieg dokumentow 2x

Grupa Zehnder, międzynarodowy producent systemów grzewczych, wentylacyjnych i chłodniczych oraz systemów oczyszczających powietrze, wykorzystuje QlikView do analizy kluczowych wskaźników efektywności (KPI) w całej organizacji na bazie danych pochodzących z systemu SAP ERP.

LUSH Fresh Handmade CosmeticsQlik ogłosił, że LUSH Fresh Handmade Cosmetics wdrożyła platformę QlikView, aby zwiększyć zyski ze sprzedaży kosmetyków i zapewnić oszczędności ponad 1 mln funtów, dzięki lepszemu zarządzaniu zasobami.

Qlik zaprezentował Qlik Sense Desktop darmową wersję aplikacji nowej generacji do wizualizacji danych, opartej na intuicyjnym interfejsie typu „przeciągnij i upuść”. Aplikacja jest przeznaczona dla użytkowników biznesowych i pozwala na błyskawiczne tworzenie interaktywnych wizualizacji, raportów oraz dashboardów. Qlik Sense Desktop jest pierwszą komercyjną aplikacją udostępnioną w ramach projektu QlikView.Next.

Qlik ogłosił, że Siemens Building Technolgies (oddział Siemens AG) – lider w dziedzinie bezpiecznego, energooszczędnego i przyjaznego środowisku budownictwa korzysta z platformy QlikView w celu szybszego i prostszego analizowania danych dotyczących cen. QlikView analizuje obecnie blisko 2,2 miliona rekordów, umożliwiając Siemensowi na przejrzyste ustalanie struktury cenowej, zarządzanie rabatami i promocjami w poszczególnych krajach.

W raporcie „The Forrester Wave – Zwinne platformy BI w III kwartale 2014 r.” przeanalizowano 16 rozwiązań BI oferowanych przez największych światowych producentów. Badanie uwzględniło analizę 15 kryteriów oceny rozwiązań, w tym m.in. funkcjonalność, strategię rozwoju oraz obecność na rynku. Poza tym przeprowadzono laboratoryjną analizę funkcjonalności, sprawdzając, jak szybko użytkownik uzyskuje odpowiedzi na zadane pytania, odwołując się do specjalnie przygotowanego przez Forrester Research zbioru danych.

SAGEPo udanym programie pilotażowym i premierze w Ameryce Północnej, dział Sage Mid-Market Europe ma przyjemność ogłosić dostępność rozwiązania Sage Enterprise Intelligence w Europie. To intuicyjne rozwiązanie Business Intelligence (do analizy biznesowej) integruje się z systemem Sage ERP X3, aby pomóc użytkownikom w ograniczaniu czasu poświęcanego na analizy i sprawozdawczość oraz w podejmowaniu szybszych i popartych lepszymi informacjami decyzji.

Oracle Polska informuje, że w spółce TAURON Dystrybucja S.A. zakończyło się wdrożenie systemu analityczno-raportowego (Moduł Analiz BI) oraz platformy dostępu mobilnego do analiz i raportów (e-Controlling). Wdrożone rozwiązania oparte są na technologii Oracle.

Szwedzkie pogotowie ratunkowe w Uppsali z sukcesem wdrożyło QlikView, aby analizować dane z całego procesu opieki nad pacjentem na pogotowiu: od pierwszego telefonu, po przybycie pacjenta na oddział ratunkowy. Wszystko to, aby usprawnić działanie, a tym samym uratować większą liczbę ludzi.

Systemy Business Intelligence charakteryzują się szerokim wachlarzem funkcji dostosowanych do każdego rodzaju działalności. Wielokrotnie słyszeliśmy o wykorzystaniu ich przez służby publiczne, ogromne międzynarodowe przedsiębiorstwa, jak również mniejsze firmy, dla których narzędzia analityczne na pierwszy rzut oka mogłyby się wydawać zbyt skomplikowane. Jak wpływają one na funkcjonowanie wielokanałowego handlu? Oto realne korzyści wypływające z powiązania systemów BI ze sprzedażą i dystrybucją towarów.

Firma Oracle wprowadziła na rynek pakiet aplikacji analitycznych Oracle Business Intelligence (BI) Applications 11.1.1.8.1, który zawiera wbudowane fabrycznie konektory pomiędzy produktami Oracle Procurement and Spend Analytics i Oracle JD Edwards. Udostępniono także nowy moduł aplikacji Oracle Human Resources Analytics ułatwiający zarządzanie kwalifikacjami pracowników.

loading...