it integro systemy erp w abonamenci 1920

871962073 ITM rozwiazanie powt OKWartość projektów IT w obszarze zarządzania wydajnością przedsiębiorstw w Polsce to dziś ponad sto milionów złotych rocznie i nadal rośnie. Spośród wszystkich rodzajów oprogramowania najszybciej rosną usługi chmurowe – o kilkanaście procent rocznie. Na rynku wyróżniają się ci dostawcy, którzy oferują kompleksowe platformy.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) korzystanie z cloud computingu znacznie obniża koszty usług IT, ułatwia zarządzanie systemami, oferuje także udogodnienia w procesie podejmowania decyzji.

huaweiNACEBITPodczas targów CeBIT, które odbywają się od 16 do 20 marca br. w Hanowerze, Huawei zaprezentował szereg nowych rozwiązań teleinformatycznych. Tegoroczne targi CeBIT, będące najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem w sektorze ICT, upływają pod hasłem „Innovative ICT to Build a Better Connected World - Z innowacyjnymi rozwiązaniami ICT budujemy lepiej skomunikowany świat”.

Nowa usługa platformy Oracle Data Cloud pozwala przedsiębiorstwom czerpać wyjątkową wiedzę biznesową z informacji zwrotnych od klientów, otrzymywanych w kanałach społecznościowych i korporacyjnych.

DSC 0550 BobWardTrwają zapisy na konferencję SQLDay 2015, największe w Polsce wydarzenie przeznaczone dla programistów i administratorów baz danych, inżynierów oprogramowania oraz specjalistów Business Intelligence. W gronie prelegentów konferencji, która obędzie się w dniach 11-13 maja we Wrocławskim Centrum Kongresowym znajdują się światowe autorytety z dziedziny technologii SQL Server oraz baz danych m.in. Adam Machanic, Alberto Ferrari oraz Klaus Aschenbrenner.

Firma Software AG poinformowała o nowej inicjatywie „Transformation to the Cloud”, która ma na celu pomoc przedsiębiorstwom w opracowaniu i wdrażaniu optymalnych strategii przejścia na przetwarzanie w chmurze. W ramach tej inicjatywy Software AG podjął strategiczną decyzję o udostępnieniu całej swojej oferty chmurowej na platformie Amazon Web Services (AWS) do końca 2015 roku. 

Według danych McKinsey (2014) , banki w Europie do tej pory zdigitalizowały jedynie 20-40% swoich procesów, a 9 na 10 z nich przeznacza na cyfryzację swoich operacji jedynie 0,5% łącznych rocznych wydatków. Tymczasem, w ciągu kolejnych lat, więcej niż 2/3 klientów banków w Europie spodziewa się, że w najbliższych latach większość usług bankowych będzie dostępna online. Ci sami klienci już dziś używają technologii cyfrowych w innych segmentach rynku, np. kupując bilety lotnicze czy muzykę w sieci. Największym wyzwaniem będzie nie tylko pełna digitalizacja operacji bankowych, ale i umiejętność przetwarzania danych klientów (często pochodzących z różnych źródeł) w taki sposób, aby móc oferować im produkty szyte na miarę. Polska na tym tle wypada dosyć dobrze, ale nadal brakuje zaawansowanych kompetencji zarządzania big data. Według analiz McKinsey, banki mogą zwiększyć swoje przychody nawet o 30% dzięki rewolucji technologicznej.

Ponad 80 proc. dyrektorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne zaobserwowało wzrost poziomu zagrożenia zewnętrznego w ostatnich trzech latach, a 60 proc. deklaruje, że ataki są bardziej wyrafinowane niż systemy obrony – wynika z badania CISO Assessment, przeprowadzonego przez IBM Center for Applied Insights.

wyroznic sie w epoce itOd stabilności i bezpieczeństwa po szybkość i zwinność ⎯ nowatorskie podejście do tworzenia i wdrażania oprogramowania biznesowego jest odpowiedzią na ogromne zmiany w gospodarce i w branży IT.

hr cloudAsseco wdroży w Banku Gospodarstwa Krajowego system do zarządzania zasobami ludzkimi. Bank będzie korzystał z rozwiązania w modelu Software as a Service (SaaS). Jest to pierwsze na polskim rynku wdrożenie tak rozbudowanej i zaawansowanej technologicznie aplikacji kadrowo-płacowej w postaci usługi.

loading...