Elektroniczny obieg dokumentow 2x

Wyniki zaprezentowane w styczniowym raporcie RightScale dowodzą, że chmura obliczeniowa wciąż rośnie w siłę – liczba firm korzystających z tej usługi wzrosła do 93% na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Analitycy zaznaczają, że stała się synonimem nowego standardu dla rozwoju aplikacji i nie powinna być też wykluczana podczas planowania firmowych strategii.

Nowe technologie cyfrowe mają wpływ na wszystkie aspekty dotyczące kadr. Dzisiejsi pracownicy oczekują, że pracodawcy udostępnią im w pracy takie same funkcje jak te, z których korzystają na swoich prywatnych urządzeniach. Na konferencji Oracle HCM World w Waszyngtonie firma Oracle zaprezentowała chmurę Oracle Learning Cloud. Pozwala ona zmienić sposób przeprowadzania szkoleń w przedsiębiorstwach, tak aby pracownicy mogli uczyć się w sposób społeczny i kontekstowy niezależnie od lokalizacji.

Z badań Kapsch BusinessCom wynika, że Polska znajduje się w czołówce regionu CEE jeśli chodzi o skalę prognozowanych na najbliższe trzy lata inwestycji w rozwiązania IT, m.in. w cloud computing czy technologie mobilne. Według analityków, popyt napędzać będzie tzw. Trzecia Platforma, na którą składają się: mobilność, usługi w chmurze, analiza dużych zbiorów danych i media społecznościowe. Wydatki w tych obszarach mają stanowić 1/3 globalnych obrotów w branży ICT w bieżącym roku. Nie bez znaczenia pozostaje bezpieczeństwo – zdaniem znawców rynku zainteresowanie biznesu skoncentruje się właśnie na kwestiach z nim związanych. Dla firm istotny jest również rozwój kompetencji specjalistów IT. W opinii Komisji Europejskiej, w tym sektorze w całej Europie do 2016 r. ma powstać aż 700 tys. nowych wakatów.

comarchlogoCo roku tysiące użytkowników komputerów traci zawartość swojego sprzętu. W 2014 roku w korporacjach przeprowadzono badanie1 poświęcone ochronie przed utratą danych. Zgodnie z wynikami, 32% przedsiębiorstw doświadczyło utraty danych w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a średnia strata w firmie wyniosła 2.33 TB danych. Taką ilość można przeliczyć na 24 miliony e-maili, a szacowany koszt straty danych to 1,02 miliona dolarów. Całkowity koszt utraty wszystkich danych wyniósł 754 miliardy dolarów.

871962073 ITM rozwiazanie powt OKWartość projektów IT w obszarze zarządzania wydajnością przedsiębiorstw w Polsce to dziś ponad sto milionów złotych rocznie i nadal rośnie. Spośród wszystkich rodzajów oprogramowania najszybciej rosną usługi chmurowe – o kilkanaście procent rocznie. Na rynku wyróżniają się ci dostawcy, którzy oferują kompleksowe platformy.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) korzystanie z cloud computingu znacznie obniża koszty usług IT, ułatwia zarządzanie systemami, oferuje także udogodnienia w procesie podejmowania decyzji.

huaweiNACEBITPodczas targów CeBIT, które odbywają się od 16 do 20 marca br. w Hanowerze, Huawei zaprezentował szereg nowych rozwiązań teleinformatycznych. Tegoroczne targi CeBIT, będące najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem w sektorze ICT, upływają pod hasłem „Innovative ICT to Build a Better Connected World - Z innowacyjnymi rozwiązaniami ICT budujemy lepiej skomunikowany świat”.

Nowa usługa platformy Oracle Data Cloud pozwala przedsiębiorstwom czerpać wyjątkową wiedzę biznesową z informacji zwrotnych od klientów, otrzymywanych w kanałach społecznościowych i korporacyjnych.

DSC 0550 BobWardTrwają zapisy na konferencję SQLDay 2015, największe w Polsce wydarzenie przeznaczone dla programistów i administratorów baz danych, inżynierów oprogramowania oraz specjalistów Business Intelligence. W gronie prelegentów konferencji, która obędzie się w dniach 11-13 maja we Wrocławskim Centrum Kongresowym znajdują się światowe autorytety z dziedziny technologii SQL Server oraz baz danych m.in. Adam Machanic, Alberto Ferrari oraz Klaus Aschenbrenner.

Firma Software AG poinformowała o nowej inicjatywie „Transformation to the Cloud”, która ma na celu pomoc przedsiębiorstwom w opracowaniu i wdrażaniu optymalnych strategii przejścia na przetwarzanie w chmurze. W ramach tej inicjatywy Software AG podjął strategiczną decyzję o udostępnieniu całej swojej oferty chmurowej na platformie Amazon Web Services (AWS) do końca 2015 roku. 

loading...