Elektroniczny obieg dokumentow 2x

BCC - systemy ERP, CRM, Business IntelligenceTKW i co dalej?

Aplikacje SAP ERP i Business Intelligence pozwalają na implementację systemu zarządzania finansami opartego na przepływach pieniężnych. System taki podkreśla wagę decyzji inwestycyjnych podejmowanych przez kierownictwo firmy oraz wprowadza narzędzia pozwalające identyfikować ryzyko wewnętrznego finansowania działalności.

TETA - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, Kadry i płaceDobrze wybrany system informatyczny będziemy prawdopodobnie użytkować przez blisko dziesięć lub nawet kilkanaście kolejnych lat. Umożliwi nam koncentrację na istocie naszego biznesu stając się podstawowym narzędziem codziennej pracy. Źle wybrany system będzie stwarzał problemy i koncentrował na sobie uwagę pracowników. Będzie budził negatywne emocje, ograniczał możliwości rozwoju i powodował dodatkowe koszty. Stojąc przed decyzją o wyborze pakietu ERP, to nie traktujmy tego jako ?zadanie dodatkowe?, które trzeba wykonać, ale jako decyzję strategiczną.

Nowa funkcjonalność w systemie SAP Kompanii Piwowarskiej

BCC - dostawca systemów ERP, CRM, Business Intelligence, MRPNietrudno sobie wyobrazić, jakie konsekwencje dla producenta piwa może mieć przerwa w dostawie kapsli czy butelek w szczycie sezonu. Stworzone przez pracowników Kompanii Piwowarskiej i konsultantów BCC rozwiązanie umożliwia planowanie potrzeb materiałowych (MRP) w zakresie opakowań.

 

7milowy - systemy ERP, CRM. Business Intelligence, MRP?czyli o zaangażowaniu klienta w projekcie wdrożeniowym systemu ERP

Kto decyduje o sukcesie lub niepowodzeniu projektu? Gloria chwały lub gorycz porażki najczęściej staje się udziałem firmy wdrożeniowej, jednak duży wpływ na przebieg projektu ma także największy zainteresowany, czyli przedsiębiorstwo. To właśnie jego zaangażowanie i sposób współpracy decydują o końcowym efekcie ? sukcesie lub klęsce.

 

Dobrze wybrany system informatyczny będziemy prawdopodobnie użytkować przez blisko dziesięć lub nawet kilkanaście kolejnych lat. Umożliwi nam koncentrację na istocie naszego biznesu stając się podstawowym narzędziem codziennej pracy. Źle wybrany system będzie stwarzał problemy i koncentrował na sobie uwagę pracowników. Będzie budził negatywne emocje, ograniczał możliwości rozwoju i powodował dodatkowe koszty. Stojąc przed decyzją o wyborze pakietu ERP, to nie traktujmy tego jako ?zadanie dodatkowe?, które trzeba wykonać, ale jako decyzję strategiczną.

EPICOR - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, ControlingWybór systemu ERP to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych przez przedsiębiorstwo. Dlatego powinny ją poprzedzić rzetelne przygotowania. Użytkownik nie może oczekiwać, że zrobi to za niego dostawca rozwiązania.

COLUMBUS IT - systemy ERP, MRP, zarządzanie produkcjąNawet rok i dłużej może trwać wdrożenie systemu ERP. - By wszystko przebiegło zgodnie z planem, potrzeba nie tylko dobrej metodologii, ale też doświadczenia konsultanta, który zależnie od sytuacji będzie dla swych użytkowników surowym ojcem, innym razem wyrozumiałą matką ? mówi Piotr Szczerbiak, dyrektor ds. konsultingu Columbus IT.

 Większość firm zmaga się ze zmiennym popytem. Jednocześnie to właśnie w takich przedsiębiorstwach dostępność produktu, jego cena i marża są decydujące dla powodzenia działalności. Remedium na taki stan rzeczy może być dobrze wdrożony zintegrowany system planowania.

EPICOR - systemy ERP, CRM, Business IntelligenceJedna z kluczowych kwestii związanych z wyborem i uruchomieniem systemu klasy ERP jest proces wdrożenia. Obok samej funkcjonalności systemu jest to najważniejszy aspekt związany z systemami klasy ERP.

Dwa lata wdrażania zamiast roku, niepełne wykorzystanie funkcji systemu, sfrustrowani pracownicy, nie potrafiący odnaleźć się w nowym środowisku informatycznym. Nieodpowiednia współpraca między klientem a firmą wdrażającą system ERP może powodować spore problemy. Można ich jednak uniknąć.

BCC - systemy ERP, MRP, CRM, Business IntelligencePrezentacja danych finansowych oparta na wartości inwestycyjnej składników majątku pozwala na pełniejsze określenie potencjału przedsiębiorstwa, tworzenie dokładniejszych planów budżetowych oraz lepsze monitorowanie płynności.

 System informatyczny zbudowano w oparciu m.in. o systemy ERP, CRM i contact center. Po 4 latach prac spółka budowlano-deweloperska jest w pełni zinformatyzowana, może przewidywać opłacalność inwestycji i profesjonalnie obsługiwać klientów.

 Służby informatyczne rzadko potrafią znaleźć nić porozumienia z biznesem. Z powodu licznych nieporozumień wdrażanie technologii a tym bardziej zarządzanie zinformatyzowanym przedsiębiorstwem jest skomplikowane. Pokazujemy, jak można osiągnąć konsensus, z korzyścią dla organizacji.

Zwykle przez zakres projektu ERP rozumie się zbiór funkcjonalności przyszłego systemu i wspieranych przez nie procesów. Należy jednak pamiętać również o zakresie danych, na jakich będziemy pracować, zakresie organizacyjnym działania systemu (zakłady, spółki), zakresie geograficznym (np. rynki zbytu, źródła zaopatrzenia), powiązaniu z innymi systemami IT oraz docelowej grupie użytkowników.

BCC - SAP, systemy ERP, CRM, Business IntelligenceOptymalne zaplanowanie budżetu inwestycji w system ERP nie jest łatwym zadaniem. Łatwo przeoczyć ukryte koszty. Tymczasem zapewnienie odpowiednich nakładów finansowych jest jednym z warunków powodzenia projektu.

 Kiedy w końcu lipca 2007 roku spotkaliśmy się z przedstawicielką władz APICS`a (American Production and Inventory Control Society) w Holandii, przedstawiając bliżej naszą firmę, prezentowaliśmy również system zarządzający w niej procesami planowania. Jesteśmy organizacją konsultingową, należymy więc do sektora firm usługowych.

wnp.plW spółce PKP Intercity zakończyła się pierwsza faza wdrożenia Oracle E-Business Suite, zintegrowanego pakietu zestawu aplikacji biznesowych do wspomagania zarządzania i automatyzacji procesów w przedsiębiorstwie.

ERP stands for Enterprise Resource Planning. ERP is a way to integrate the data and processes of an organization into one single system. Usually ERP systems will have many components including hardware and software....czyli Analiza przedwdrożeniowa coraz popularniejsza

Celem wdrożenia systemu ERP jest zwiększenie efektywności działania firmy. Aby tak się stało, przed przystąpieniem do wdrożenia konieczne jest przeprowadzenie rzetelnej analizy procesów biznesowych przedsiębiorstwa.

TETA - systemy ERP, MRP, Business Intelligence, CRMMówiąc o ochronie danych w systemach informatycznych często mamy na myśli ochronę danych osobowych, o której wiele się mówi i która jest regulowana ustawowo oraz rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W istocie zagadnienie ochrony danych jest jednak dużo szersze i w przypadku systemów ERP dotyczy także innych obszarów. Żadna firma nie chce wycieku informacji finansowych, kartoteki poddostawców czy danych technologicznych. Warto więc przyjrzeć się jak nasze systemy są zabezpieczone, bo nie wszyscy dostawcy ERP przykładają do tego dostateczną wagę; wiele także zależy od wewnętrznej polityki firmy korzystającej z systemu i przyjętych w niej procedur.

wnp.plBranża mięsna, ze względu na stopień zaawansowania produkcji i łańcucha dostaw, powinna być szczególnie zainteresowana narzędziami informatycznymi, które automatyzują procesy biznesowe. Ale czołowe firmy informatyczne, zapytane o referencje u producentów mięsa i wędlin, rzadko mogą się pochwalić wdrożeniami oprogramowania.

Liczne nieporozumienia dotyczące znaczenia i możliwości systemów ERP, wynikają z niejednoznacznej definicji tego, czym jest ERP. Wielu dostawców żeruje na tych niejasnościach, oferując aplikacje, które tylko z nazwy są systemami ERP.

 Dzięki współpracy z Oracle oraz stworzeniu systemu Impuls BPSC - śląski producent oprogramowania dla firm - wypracował silną pozycję na polskim rynku ERP. Teraz założona przez Ignacego Miedzińskiego firma rozkręca działalność na Ukrainie, wchodzi na giełdę i przymierza się do przejęć mniejszych firm.

Dość długo patrzono na systemy informatyczne jak na luksusowe dobro, które miało wywołać u konkurencyjnej firmy zazdrość. Dziś to przeszłość, ale wciąż są menedżerowie, traktujący wdrożenie jak niezobowiązującą usługę - wystarczy zapłacić i jakoś to będzie. Tak zaczyna się fiasko projektu.

wnp.plCoraz więcej firm, w tym Grupa Lotos i Koncern Energetyczny "Energa", integruje systemy informatyczne wykorzystując architekturę zorientowaną na usługi. Największą korzyścią z zyskującej na popularności SOA jest powiązanie biznesu z informatyką i przekazanie menedżerom nowych narzędzi do zarządzania procesami.

BCC - systemy ERPPowodzenie wdrożenia systemu ERP zależy m.in. od wyboru odpowiedniego rozwiązania informatycznego oraz firmy wdrożeniowej. Dlatego ważne jest, by przedstawiane nam oferty zawierały wszystkie informacje, które będą potrzebne do dokonania trafnego wyboru. Jakie podjąć działania, jak zarządzać procesem zbierania ofert, by te dane otrzymać?

loading...