Elektroniczny obieg dokumentow 2x

INSERT - systemy ERP, kadry i płace, finanse i księgowość, ERPPodjęcie decyzji o stworzeniu własnej sieci dystrybucyjnej wywołało potrzebę wdrożenia systemu klasy ERP, który umożliwiłby firmie scentralizowane zarządzanie wszystkimi sklepami, stanami magazynowymi, cenami, promocjami itp. Szczególnie istotny był aspekt skalowalności systemu, aby można go było szybko i prosto dostosowywać do rozwijającej się sieci sprzedaży oraz dokładne sprofilowanie stanowisk sprzedażowych.

RESOLUTION - system ERP, MRP, ERPW związku z dynamicznym rozwojem firmy znacznie wzrosły jej potrzeby w zakresie rozwiązań informatycznych, wspomagających zarządzanie kluczowymi obszarami jej działalności. Firma potrzebowała wsparcia szczególnie w obszarze logistyki magazynowej oraz integracji danych. Innymi, równie istotnymi potrzebami była możliwość elektronicznej wymiany dokumentów z klientami (EDI), sprawne i efektywne zarządzanie pracą handlowców oraz wprowadzenie mechanizmów raportowania wewnętrznego i zewnętrznego.

MACROLOGIC - systemy ERP, MRP, Kadry i płaceOd początku działalności zarząd Treko Laser starał się porządkować proces produkcyjny. Początkowo zarządzanie produkcją budowano w oparciu o karty produkcyjne, następnie wprowadzano nadzór nad produkcją przy użyciu bazy danych: Excel i Access. W obszarze finansów stworzono natomiast program autorski. Wzrost produkcji i rosnąca liczba zamówień spowodowały niewydolność systemu obiegu informacji. Mocno utrudnione było śledzenie poszczególnych zleceń produkcyjnych. Firma miała problemy z oceną realnego zapotrzebowania na materiały oraz oszacowaniem czasu potrzebnego na „bezkolizyjną” realizację zamówień. Ponieważ firma Treko Laser realizuje różne, niejednokrotnie nietypowe zamówienia, często w bardzo krótkich seriach, zmuszona jest do utrzymania w magazynach szerokiej gamy gatunków materiałów o różnych własnościach i zastosowaniu. Przez magazyny firmy przechodzi od 150 do 250 ton materiałów miesięcznie. Aby zapewnić nieprzerwaną pracę, zapasy muszą być utrzymywane na poziomie 300-400 ton.

IFS - systemy ERP, MRP, ERP, Zarządzanie produkcją, kadry i płaceFirma PROFIm wytwarza krzesła głównie na zamówienie, przy czym serie są bardzo krótkie (średnio do 10 sztuk). W tej sytuacji bardzo ważne staje się prawidłowe oszacowanie niezbędnych do produkcji materiałów oraz ustalenie dokładnego terminu realizacji zamówienia. System ERP – IFS Applications™ wspomaga zarządzanie firmą w tym i wielu innych obszarach.

QAD - systemy ERP, MRP, ERP, zarządzanie produkcjąZakłady Wagony Świdnica S.A. są producentem wagonów towarowych między innymi platform, węglarek, wagonów samowyładowczych, wagonów do przewozu samochodów i cystern kolejowych . Skomplikowany proces produkcji, wdrażania nowych produktów oraz coraz większe wymagania ze strony odbiorców spowodowały konieczność zmian w Kontroli Jakości. Podjęto decyzje o wykorzystaniu rozwiązań IT do realizacji tego zadania.

sagelogoWspółpraca z licznym gronem artystów, a także etatowych pracowników i współpracowników rodzi wyzwania związane z zarządzaniem. Muszą one znaleźć odzwierciedlenie w systemie kadrowo-płacowym. Przygotowanie wielu różnych umów i zarządzanie finansami tak złożonej struktury zabierało dużo czasu. Powstało zapotrzebowanie na usprawnienie, które miało zniwelować tę trudność. „MAZOWSZE” zdecydowało się na Sage Symfonia ERP, aby wszystkie problemy rozwiązywane były za pomocą narzędzi informatycznych. Sage Symfonia ERP zapewnia odpowiednią elastyczność konieczną przy wprowadzaniu do systemu informatycznego złożonych umów autorskich, a tym samym pozwala na sprawniejszą obsługę kadrowo- -finansową i oszczędność czasu.

QAD - systemy ERP, MRP, zarządzanie produkcją, ERPWielton jest największym producentem naczep i przyczep w Polsce i wiodącym dostawcą w skali europejskiej. Spółka zbudowała silną pozycję na międzynarodowym rynku m.in. dzięki pionierskiemu zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji. Jednym z kluczowych elementów poprawnej realizacji procesu wytwórczego jest sprawne funkcjonowanie parku maszynowego. Dla zapewnienie większej efektywności zarządzania aktywami, Wielton zdecydował się na wprowadzenie systemu ERP QAD Enterprise Asset Management, które umożliwiło sprawne planowanie napraw, usuwanie nagłych usterek, prowadzenie ewidencji zakupionych części zamiennych i bezpośrednie raportowanie poniesionych wydatków.

MICROSOFT - SYSTEMY ERP, MRP, CRM, ERPSystem ERP Microsoft Dynamics NAV wspomaga firmę Mexpol w efektywnym zarządzaniu finansami, produkcją, dystrybucją i serwisem, a także oferuje możliwość przeprowadzania sprawnych analiz biznesowych. Mexpol jest spółką świadczącą usługi handlowe w zakresie spawalnictwa i procesów pokrewnych, oferującą takie grupy wyrobów jak urządzenia i sprzęt do spawania łukowego i gazowego, materiały spawalnicze, sprzęt i materiały do lutowania, akcesoria spawalnicze czy wyposażenie stanowisk spawalniczych. Firma obecna jest na rynku od przeszło 18 lat.

MACROLOGIC - SYSTEMY ERP, MRP, ERP, KADRY I PŁACESiedziba Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu mieści się na Mazowszu, około 70 km od Warszawy, gdzie rozwój spółdzielczości mleczarskiej datuje się od początku XX wieku (pierwsza spółdzielnia mleczarska na Ziemi Łowickiej powstała w 1906 roku). W ostatnim dziesięcioleciu zakład został rozbudowany, unowocześniony i, w przeważającej części, na nowo wyposażony. Przerób mleka w OSM Łowicz odbywa się obecnie przy pomocy najnowszych technologii, w nowych halach produkcyjnych, które spełniają wszystkie higieniczne wymogi.

IFS - systemy ERP, CRM, zarządzanie zasobami ludzkimi, ERPWdrożenie nowej wersji systemu IFS Applications™ w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym S.A. w Krakowie (MPK S.A. w Krakowie) usprawniło zarządzanie projektami, zapewniło poprawę kontroli wydatków, usprawnienie obiegu dokumentów oraz poprawę efektywności w obszarze zaopatrzenia, gospodarki magazynowej i remontów.

MACROLOGIC - SYSTEMY ERP, HR, KADRY I PŁACE, ERPTermetal Glaner spółka jawna ze 100%-owym kapitałem polskim zajmuje się produkcją zgrzewanych krat pomostowych oraz świadczy usługi cynkowania ogniowego. Firma posiada nowoczesne zakłady produkcyjne w Pile i Kręgu k/Starogardu Gdańskiego oraz nową cynkownię w Grudziądzu. Pierwszym zakładem spółki, w którym do dziś wytwarzane są kraty pomostowe jest Krąg. Kolejnym etapem rozwoju było uruchomienie produkcji w Pile, gdzie oprócz produkcji krat uruchomiono pierwszą cynkownię. Najnowszym zakładem należącym do spółki jest obiekt produkcyjny w Grudziądzu. Powstała tam jedna z największych cynkowni ogniowych (zanurzeniowych) w Polsce, która podczas jednokrotnego procesu obróbki jest w stanie przyjmować elementy o wadze do 5 ton i długości do 13 m. Nowa linia technologiczna pozwala przetwarzać do 4,5 tys. ton elementów miesięcznie.

IFS - systemy ERP, MRP, ERP, zarządzanie zasobami ludzkimiNarzędzia informatyczne ułatwiające zarządzanie wykorzystywano w MPWiK Wrocław od lat. Przed wdrożeniem zintegrowanego systemu klasy ERP wspomagającego zarządzanie – IFS Applications w firmie działało kilka niezależnych aplikacji, między innymi system finansowo-księgowy, obsługi klienta, system wspomagający zarządzanie gospodarką magazynową i transportem.

MICROSOFT - SYSTEMY ERP, CRM, MRP, ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMITelecom Kubera i Pawłowski Spółka Jawna wdrożyła system ERP Microsoft Dynamics AX w celu pełnej integracji procesów biznesowych zachodzących w firmie, usprawnienia procesów związanych z działem księgowości oraz działem logistyki.

IFS - systemy ERP, MRP, ERP, CRmNGK Ceramics Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy NGK Insulators Ltd, specjalizującej się w produkcji materiałów technologicznych. Grupa NGK ma korzenie w założonej w 1919 r., w mieście Nagoya, w Japonii fabryce materiałów ceramicznych. Obecnie korporacja NGK posiada na całym świecie 56 oddziałów, prowadzących działalność w trzech sektorach: energetycznym, produkcji materiałów ceramicznych i elektronicznym. Motto firmowe brzmi: "energia, ekologia, elektronika"

MICROSOFT - systemy ERP, MRP, ERPWarszawski hotel Hilton wykorzystuje Microsoft® Dynamics AX, jako system administracyjny obsługujący księgowość, zarządzanie aktywami oraz sprawozdawczość wewnętrzną i zewnętrzną.

Plan był prosty – system miał działać od dnia otwarcia hotelu. To założenie towarzyszyło nam w czasie planowania i wdrażania systemu. Ograniczyliśmy zakres przedsięwzięcia by nie poświęcać czasu funkcjom, które nie są nam niezbędne – Grzegorz Bigos, kierownik projektu ze strony firmy Microplan Polska Sp. z o.o.

TETA - systemy ERP, MRP, ERPFirma Grene Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Grene – jednego z największych przedsiębiorstw w branży technicznego wyposażenia rolnictwa. Grene ma 84 własne punkty sprze­daży, setkę partnerów handlowych i 15.000 m2 powierzchni magazynowej. W ofercie firmy znajduje się prawie 50 000 artykułów. Przy takiej skali działalności firmy zarządzanie możliwe jest tylko dzięki wdrożonemu nowoczesnemu oprogramowaniu ERP. „Podjęliśmy decyzję o modernizacji oprogramowania użytkowanego w naszych sklepach. Chcieliśmy wdrożyć system, który nie tylko sprosta naszym bieżącym oczekiwaniom, ale będzie też rozwiązaniem na przyszłość – miał to być system elastyczny, bezpieczny, przyjazny dla użytkownika i który będzie rozwijał się wraz ze zmieniającymi się potrzebami” – mówi Roman Kapuściński, Szef IT, koordynujący wdrożenie ze strony Grene Sp. z o.o. Nowe rozwiązanie wspierające działalność sprzedażową miało objąć swoim zasięgiem wszystkie placówki Grene.

MICROSOFT - systemy ERPPolitechnika Częstochowska powstała w 1949 roku. Początkowo uczelnia funkcjonowała jako Szkoła Inżynierska, ale już na początku lat 60 stała się szkołą wyższą o zasięgu ogólnokrajowym, posiadającą prawo do nadawania tytułu magistra inżyniera.

ENOVA - systemy ERP, kadry i płaceEquity Investments S.A. jest firmą doradczą, której konsultanci mają wieloletnie doświadczenie w finansach i księgowości oraz prowadzeniu rozliczeń pracowniczych i doradztwie. Firma zatrudnia zespół ponad 30-tu specjalistów z dziedziny: rachunkowości, finansów, prawa pracy, ekonomii , controllingu i analiz, transakcji kapitałowych i wielu innych dziedzin związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

IFS - systemy ERP, MRP, zarządzanie produkcja, ERPHistoria spółki Armatura Kraków sięga 1922 roku i powstania Łagiewnickiej Fabryki Armatur. Obecnie spółka produkuje średnio około 100 tysięcy baterii miesięcznie i jest ich największym wytwórcą w kraju. Firma kładzie nacisk na wysoką jakość produktów i usług. W 2000 r. uzyskała certyfikat jakości ISO 9001, a obecnie stara się o certyfikat ISO 14000.

BCC - systemy ERP, MRP, CRM, zarządzanie zasobami ludzkimiW poznańskiej spółce wodociągowo-kanalizacyjnej wdrożenie systemu SAP posłużyło jako katalizator zmian w procesach biznesowych. O tym, jak przedsiębiorstwo użyteczności publicznej może korzystać ze światowych najlepszych praktyk w zarządzaniu, rozmawiamy z Michałem Fornalem, Wiceprezesem Zarządu, Dyrektorem ds. Finansowych, oraz Maciejem Radułą, Kierownikiem Działu Informatyki Aquanetu.

BCC - systemy ERP, CRM, MRP, controlling, hurtownie danych, ERPKulczyk Tradex – generalny importer VW i Audi usprawnił największy obszar biznesowy firmy: zakup, magazynowanie i sprzedaż części zamiennych do samochodów tych marek. Wdrożone przez BCC rozwiązanie SAP wspomaga zarządzanie około 500 tys. pozycji towarowych.

IFS - systemy ERP, zarządzanie produkcją, MRP, ERP, zarządzanie zasobami ludzkimiFirma powstała w 1992 r. jest liderem branży budownictwa mostowego w Polsce – uczestniczyła w konstruowaniu i budowie największych mostów w kraju. Mosty-Łódź od początku działalności są przede wszystkim wykonawcą konstrukcji mostowych, a w 2002 roku rozpoczęły dodatkowo produkcję belek mostowych. Jest to jedna z pierwszych firm w branży konstrukcyjno- budowlanej w Polsce, która wdrożyła zintegrowany system wspomagający zarządzanie klasy ERP

BONAIR - systemy ERPWdrożenie systemu ERP Microsoft Dynamics AX w Zakładzie Energetycznym Białystok SA zbiegło się w czasie z poważnymi zmianami organizacyjnymi w firmie. Wymuszały one wykonanie dodatkowych, czasochłonnych prac. Determinacja uczestników wdrożenia zapewniła jego powodzenie. Współpraca Zakładu Energetycznego Białystok SA z firmą Bonair rozpoczęła się 16 lat temu od wdrożenia uniksowego systemu wspomagającego zarządzanie - Bonmaster-2000, autorstwa firmy Bonair. W połowie 2006 roku zapadła decyzja, by dwa moduły tego systemu: Płace oraz Środki trwałe zastąpić odpowiednimi modułami systemu Microsoft Dynamics AX
.

BONAIR - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, RFID, Kody KreskoweWerner Kenkel, migrując z MS Great Plains do MS Dynamics AX, zachował dobre rozwiązania z poprzedniego systemu i wprowadził nowe, które usprawniają i ułatwiają pracę w każdym dziale. Oczywiście z korzyścią dla klientów.

SAGE - systemy ERP, Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu jest placówką leczniczą działającą od 2005 roku. Jako specjalistyczny zakład leczniczy, elbląski szpital realizuje zadania związane z jego podstawowymi kierunkami działalności oraz wypełnia plany rozwoju w sferze ekonomicznej. Tę rynkowo-gospodarczą stronę funkcjonowania placówki zapewniają m.in. różnego rodzaju systemy informatyczne, które muszą działać niezawodnie i pewnie.

loading...