Elektroniczny obieg dokumentow 2x

Firma Streamsoft, znany ogólnopolski producent systemów ERP, wprowadziła do użytku nową wersję szaty graficznej jednego ze swoich czołowych produktów — systemu ERP Streamsoft Prestiż. Rozwojowi uległy również niektóre z funkcjonalności oprogramowania.

REKLAMA:
raport erp 2017 kliknij pobierz
 
 
Koncepcja zmian wyglądu i dostępnych funkcji systemu jest efektem współpracy z profesjonalnymi grafikami oraz z wybranymi użytkownikami Streamsoft Prestiż. Przy opracowywaniu nowej wersji położono nacisk na czytelność i przejrzystość prezentowanych danych oraz ujednolicenie sposobu ich przedstawiania. Starano się także unowocześnić wygląd oraz poprawić ergonomię i komfort pracy z narzędziem.

Zmiany wprowadzono w następujących obszarach:

Czytelny i przejrzysty design

Wprowadzono zupełnie nowy wygląd ikon systemowych oraz dopasowano do ich estetyki kolory i czcionki. Zasadniczą cechą odmienionego panelu jest ponadczasowy biały kolor okien, połączony ze stylowymi elementami szarości. Czcionka nazw sekcji została z kolei utrzymana w błękicie, natomiast ikony funkcji na oknach zyskały monochromatyczny design w odcieniach grafitu. W nowej wersji systemu postawiono także na kolorowe ikony na pasku z opcjami.

Ujednolicenie prezentowania danych

Każdemu modułowi systemu został przypisany inny kolor i wszystkie przynależne mu opcje wyświetlane są właśnie tym kolorze. Przykładowo moduł Handlowo-Magazynowy ma kolor błękitny, więc opcje „Dokumenty sprzedaży”, „Dokumenty zakupu”, „Stany magazynowe” itd. także mają taki kolor. Oczywiście, by pozostawić użytkownikom wybór, w systemie Streamsoft Prestiż zapamiętano także dotychczasowe ustawienia czcionek i kolorów.

Poprawa ergonomii i komfortu pracy

W tym zakresie opracowano zmiany, które umożliwiły między innymi dynamiczne rozszerzanie i zmniejszanie okien. Zastosowanie technologii okien dokowalnych oraz możliwość tworzenia zestawów okien w wybranym przez użytkownika układzie, usprawniają zarządzanie pracą. Praktycznym rozwiązaniem w zakresie usprawniania działań w systemie, jest także opcja zapamiętywania utworzonych indywidualnie zestawów okien oraz łatwego przełączania się między nimi.

Rozbudowa opcji personalizacji interfejsu

Udostępniono możliwość indywidualnego ustawienia wybranych parametrów, które wpływają nie tylko na wygląd programu, ale także na sposób prezentowania danych. W nowej wersji systemu istnieje opcja wyboru pomiędzy wieloma stylami — od domyślnego, w którym narzucono wszystkie ustawienia tak, by zaakcentować nową szatę graficzną, przez predefiniowany — w którym użytkownik może zmienić wielkość czcionki, po styl użytkownika — gdzie można zmienić wszystkie ustawienia.

Źródło: www.streamsoft.pl

PODOBNE


loading...