ERP view itintegro

ORACLE - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, ControllingOracle Polska informuje, że w Grupie Dalkia Polska zakończyło się wdrożenie pakietu ERP Oracle E-Business Suite (EBS); obecnie rozpoczęła się faza stabilizacyjna, która potrwa do końca czerwca 2008 roku. Wdrożenie jest prowadzone przez konsultantów Oracle Polska i jest częścią większego projektu o nazwie "Azymut", którego celem jest konsolidacja kluczowych aplikacji Grupy Dalkia, które pracują w różnych lokalizacjach firmy i obsługują najważniejsze procesy biznesowe.

IFS - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, Controlling, MRP, zarządzanie produkcjąPakiet ERP IFS Applications ułatwia zarządzanie finansami, zasobami ludzkimi, wspomaga cały proces realizacji projektów oraz w dużym stopniu przyczynia się do kompleksowej automatyzacji wielu procesów związanych z organizacją targów i konferencji. Od maja br. z systemu korzysta 350 użytkowników.

BPSC - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, MRPRozpoczyna się wdrożenie systemu klasy ERP – Impuls 5, autorstwa BPSC w Fabryce Mebli „Meblosiek”. Spółce zależało przede wszystkim na uporządkowaniu procesów zachodzących w sferze produkcyjnej.

LAWSON - systemy ERP, MRP, CRM, ERP, zarządzanie produkcją, MESLawson Software poinformował, że firma Finning International Inc., największy na świecie dostawca maszyn budowlanych i górniczych typu Caterpillar, zakupiła licencję na system ERP Lawson M3 Enterprise Management System (Zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa) oraz na pakiet Lawson S3 Human Capital Management Suite (Zarządzanie kapitałem ludzkim), aby wesprzeć długoterminowe plany rozwojowe przedsiębiorstwa.

ORACLE  - systemy ERP, Business Intelligence, Controlling, Hurtownie danych, ERPOracle Polska informuje, że specjaliści Grupy Fideltronik z powodzeniem ukończyli wdrożenie zaawansowanego zestawu modułów systemu ERP Oracle E-Business Suite (EBS) oraz zdobyli kontrakt na instalację systemu Oracle w norweskiej spółce NOTE SA, składającej się z 11 firm działających w obszarze Skandynawii, Europy Środkowej i Wschodniej. Spółka NOTE wraz z Fideltronik utworzyły w marcu 2008 roku nowy podmiot gospodarczy NOTEFideltronik Spółka Akcyjna.

ASSECO - systemy ERP, MRP, CRM, Business Intelligence, ControllingAsseco Business Solutions wdrożyło system klasy ERP Softlab SQL w należącym do firmy Sulimar Browarze Kiper. Zakończony projekt obejmuje obsługę takich obszarów działania spółki jak logistyka i sprzedaż oraz finanse i księgowość. Wdrożone rozwiązanie Softlab SQL docelowo będzie rozwijane, aby kompleksowo wspomagać zarządzanie całym przedsiębiorstwem.

7milowy - systemy ERP, MRP, CRM, kadry i płace, SAPKolejna firma działająca na rynku tworzyw sztucznych podjęła decyzję o wdrożeniu systemu ERP. W marcu wdrożenie rozpoczęła firma Tuplex - lider w dystrybucji tworzyw sztucznych w Polsce. Firmą odpowiedzialną za dostawę i wdrożenie systemu jest 7milowy. Wdrażanym system jest SAP.

QUANTUM -  MES, ERPW firmie Def Sp. z.o.o. rozpoczęto wdrożenie systemu do zarządzania przedsiębiorstwem SAP All-in-One ERP Package. Całość prac projektowych i wdrożeniowych powierzono konsorcjum firm Quantum software S.A. oraz SnT Polska Sp. z.o.o. pod nadzorem SAP Polska Sp. z.o.o.

EPICOR -  systemy ERP, CRM, Business Intelligence, ERPFirma Epicor Software Corporation, czołowy dostawca rozwiązań z zakresu oprogramowania biznesowego dla średnich przedsiębiorstw, wprowadza na rynek iScala 2.3 SR1, najnowszą wersję sztandarowego systemu ERP firmy. Oficjalna premiera nowego rozwiązania odbędzie się podczas imprezy z okazji 15-lecia firmy Epicor w Polsce, organizowanej 16 maja w Businessman Institute w Warszawie.

ASSECO - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, Controlling, Hurtownie danychAsseco Business Solutions umocniło swoją pozycję w branży wydawniczej, wdrażając zintegrowany system ERP Softlab SQL w Wydawnictwie Naukowym PWN S.A. W planach firmy jest sukcesywne wdrażanie oprogramowania marki Softlab w kolejnych spółkach należących do Grupy Wydawniczej PWN.

BPSC - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, ERP, MRPRozpoczyna się wdrożenie systemu ERP – Impuls 5, autorstwa BPSC w Nadwiślańskim Zakładzie Transportu Kolejowego. Głównym celem wdrożenia jest usprawnienie procesów finansowo-ksiegowych zachodzących wewnątrz spółki oraz zapewnienie budżetowania usług przy wykorzystaniu opracowanych w własnym zakresie arkuszy analityki wynikowej.

Hutchinson jest jednym ze światowych liderów w przetwarzaniu elastomerów – realizuje działalność w branży chemicznej w ramach Grupy Total. W Polsce Hutchinson prowadzi 5 zakładów produkcyjnych w Żywcu, Bielsku-Białej i w Łodzi, gdzie wytwarza przede wszystkim komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego. Wdrożenie SAP ERP oparte jest o model korporacyjny, stworzony przez centralę we Francji. Zakres funkcjonalny obejmuje moduły Finansów i Controllingu, które będą zintegrowane z innymi systemami logistycznymi i produkcyjnymi.

EPICOR - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, ControllingEpicor Software Corporation, czołowy dostawca rozwiązań z zakresu oprogramowania biznesowego dla średnich przedsiębiorstw, poinformował o wdrożeniu systemu ERP iScala 2.3 dla branży chłodniczej w firmie MASFROST Sp. z o.o. będącej wiodącym producentem mrożonych warzyw i owoców. Wdrożenie w całości zostało przeprowadzone przez firmę MSG Consulting, autoryzowanego partnera firmy Epicor.

SIMPLE  - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, ControllingFirma Orzeł Biały SA, pierwsze i największe przedsiębiorstwo zajmujące się recyklingiem w Polsce, postawiła na system ERP autorstwa firmy Simple

CSF - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, ControllingCSF Polska współpracuje z Boyriven Polska w zakresie wdrożenia rozwiązania ERP Microsoft Dynamics Nav 4.0. Wdrożenie odbywa się w okresie od marca do maja 2008r. i obejmuje obszar zarządzania handlem, w szczególności zarządzanie sprzedażą, zakupami i zapasami.

MACROLOGIC - systemy ERP, MRP, CRM, Business IntelligenceZakład Gospodarki Nieruchomościami Praga Południe wdroży system ERP wspierający zarządzanie oraz CRM ułatwiający zarządzanie relacjami z mieszkańcami. Dzięki implementacji systemów praski ZGN będzie mógł działać według najlepszych biznesowych standardów. Implementowane rozwiązanie jest w pełni przygotowane do pracy w standardzie e-urzędu. Kontrakt będzie realizować Macrologic S.A. a prace wdrożeniowe potrwają do końca 2008 r.

COLUMBUS IT - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, Controlling, Hurtownie danychRRC, międzynarodowy dystrybutor sprzętu elektronicznego zakończył informatyzację oddziałów w Europie Centralnej i Wschodniej. - Takich projektów jest coraz więcej. Najpierw budujemy rozwiązanie w Polsce, które szybko trafia na zagraniczne rynki - mówi Piotr Szczerbiak, dyrektor konsultingu Columbus IT.

MICROSOFTJedna z największych firm kurierskich w Polsce, OPEK Sp. z o.o., wdrożyła rozwiązanie branżowe oparte na systemie ERP Microsoft Dynamics NAV, umożliwiające prowadzenie zaawansowanych rozliczeń i zarządzanie transakcjami. Dzięki wprowadzeniu rozwiązania firma zyskała możliwość eliminowania kłopotów ze skalowaniem środowiska rozliczeniowego, a także automatyzacji wielu czynności księgowych. Wdrożenie przeprowadziła Poznańska firma IT.integro.

IFS - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, MRPFirma SITS z Brodnicy, szwedzki producent mebli, wdrożyła system ERP IFS Applications w obszarach zarządzania produkcją oraz dystrybucją. SITS to szwedzko-polska spółka powstała z połączenia dwóch firm – SITS i CIMIR. Oferta, obok skandynawskich mebli IKEA, zawiera rodzinę nowoczesnych i funkcjonalnych mebli tapicerowanych SITS i skierowana jest głównie na eksport.

IDS SCHEER - wdrożenia SAP ERPStart produktywny systemu ERP w firmie Kaliszanka jest pierwszym etapem ?odpalenia? systemu w całej Grupie Jutrzenka. To jedno z największych pod względem funkcjonalnym wdrożeń systemu SAP w polskim przemyśle cukierniczym. Prowadzi je firma IDS Scheer Polska.

Polski oddział szwajcarskiej firmy Agie Charmilles, dostawcy obrabiarek i rozwiązań systemowych dla producentów form i narzędzi wdrożył system ERP  Exact Globe 2003 Enterprise. Wdrożenie objęło wszystkie obszary biznesowe firmy: księgowość finansową, gospodarkę magazynową, obsługę zamówień zakupów i sprzedaży, ofertowanie oraz fakturowanie.

 

Firma BOHAMET Sp.j., spośród wielu ofert rynku systemów ERP, wybrała produkt Streamsoft Prestiż, firmy Streamsoft. Na początku maja br., rozpoczęło się wdrożenie systemu. Będzie on wspomagał pracę w obszarze gospodarki magazynowej, zakupu, sprzedaży, finansów i księgowości, kadr i płac oraz w obszarze zarządzania produkcją

Firma SAP Polska poinformowała, że Telewizja Polska SA zdecydowała się na rozszerzenie rozwiązania SAP do mySAP ERP, w celu zwiększenia funkcjonalności oraz elastyczności stosowanego od 2001 roku rozwiązania - SAP R/3 w wersji 4.5 B. Telewizja Polska SA skorzysta z nowych funkcjonalności w zakresie portalu korporacyjnego, zarządzania nieruchomościami oraz systemu samoobsługi pracowniczej i menadżerskiej. W przyszłości możliwe będzie również wykorzystanie narzędzi hurtowni danych oraz innych funkcjonalności istotnych ze względu na profil działalności TVP.

Sage Symfonia ogłosił przejęcie 50 procent udziałów w firmie Datev Symfonia Sp. z o.o. Udziały te zostały odkupione od firmy Matrix.pl. Pozostała część udziałów należeć będzie w dalszym ciągu do Datev eG z Norymbergiiw Niemczech. Transakcja została oficjalnie sfinalizowana w dniu 1 lutego br.

ATENAFirmy SAP Polska i ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z o.o. poinformowały o podpisaniu umowy partnerskiej, na mocy której ATENA uzyskała status Partnera Eksperta SAP w zakresie rozwiązań SAP dla branży ubezpieczeniowej. ATENA jest jedynym Partnerem firmy w Polsce, który specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań SAP w tej branży.

loading...