ERP view itintegro

SAP Polska poinformowała o wynikach finansowych firmy w Polsce. Firma odnotowała wysoki, 35-procentowy wzrosty sprzedaży nowych licencji i ponad 30-procentowy wzrost całości przychodów z oprogramowania w ujęciu w euro. Firma pozyskała w tym roku 114 nowych klientów i zawarła 249 kontraktów z nowymi i dotychczasowymi klientami, wśród których są zarówno duże firmy i instytucje, jak i przedsiębiorstwa z sektora MŚP.

Firma BPSC S.A., czołowy polski producent systemów klasy ERP, dokonała podsumowania finansowego roku 2005. Przychody ze sprzedaży pakietu Impuls BPSC wyniosły 26,3 mln zł.

Po doświadczeniach z roku minionego, lider na rynku systemów ERP zmienia strategię. SAP Polska wchodzi na rynek aplikacji dla firm średniej wielkości, chcąc go odebrać takim podmiotom jak Simple. Aby tego dokonać firmie są potrzebni lokalni partnerzy.

Firma SAP Polska poinformowała o podpisaniu umowy na sprzedaż i wdrożenie rozwiązań SAP w firmie Hortex Holding S.A. Hortex jest wiodącym producentem soków, napojów i mrożonek na rynku polskim. Rozwiązania mySAP ERP i SAP  Beverage zastąpią dotychczas wykorzystywane w firmie systemy, w tym Oracle E-Business Suite. Hortex jest pierwszą firmą w Polsce, która skorzystała z programu „Safe Passage” – bezpiecznej migracji do rozwiązań SAP.

Firmy SAP Polska i Górnośląska Spółka Gazownictwa (GSG) poinformowały o kontrakcie na zakup rozwiązań mySAP Busines Suite, które zostaną wdrożone w ramach kompleksowej informatyzacji Spółki w oparciu o oprogramowanie SAP. Tworzenie zintegrowanego systemu zarządzania na bazie mySAP Business Suite rozpocznie się od wdrożenia funkcjonalności finansowych, wspierających ewidencję księgową, raportowanie oraz zarządzanie środkami trwałym. Oddanie tych funkcjonalności do eksploatacji nastąpi w połowie bieżącego roku. Projekt wdrożeniowy realizowany jest w przez firmę IBM Polska.

Liczący się na polskim rynku producent środków smarnych, firma Fuchs Oil Corporation (PL) sp. z o.o. zdecydowała się na usprawnienie procesu kontrolingu i z pomocą konsultantów IDS Scheer Polska wdraża hurtownię danych SAP BW.
 

Fabryka Cukiernicza Kopernik usprawnia komunikację z kluczowymi odbiorcami – sieciami handlowymi - dzięki platformie elektronicznej wymiany danych (EDI) w systemie SAP. Nowe rozwiązanie funkcjonuje w modelu outsourcingu w BCC.

 

SAP Polska poinformowała o zakupie przez koncern Mittal Steel Poland licencji oprogramowania mySAP Business Suite. Mittal Steel Poland, spółka należąca do koncernu Mittal Steel Company NV., największego i jedynego globalnego producenta stali na świecie, skupia ok. 70 procent potencjału polskiego hutnictwa. Rozwiązania SAP zostaną wdrożone w Centrali firmy w Katowicach oraz we wszystkich czterech hutach Mittal Steel Poland: w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Świętochłowicach. Zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wielkości firmy, będzie to jedna z największych instalacji SAP w Polsce.
 

Firma BPSC podpisała umowę z Grupą Kapitałową FASING dotyczącą wdrożenia systemu klasy ERP Impuls BPSC. Wdrożenie obejmie trzy spółki grupy. Zakończenie implementacji oprogramowania przewidziane jest na koniec 2006 r.
 

TETA S.A., wiodący producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem, uruchomiła po raz pierwszy w pakiecie ERP TETA 2000 funkcje „operacji cyklicznych”, które zostały wykorzystane do automatycznej dekretacji i księgowania dokumentów powstających w różnych modułach dziedzinowych. W firmie Ponar Wadowice wdrożone zostały moduły Personel, Finanse, Logistyka i Produkcja.
 

Firma SAP Polska poinformowała, że firma AQUA SA przechodzi na nową i najszerszą wersję zestawu rozwiązań SAP Business Suite w celu jeszcze lepszego zarządzania firmą w obszarze finansów, kadr i płac, prowadzonych inwestycji oraz obsługi klienta.
 

Wdrożony w łódzkiej Fabryce Pierścieni Tłokowych PRIMA S.A. system zarządzania przedsiębiorstwem ERP Impuls BPSC umożliwia zarządzanie firmą na najwyższym światowym poziomie. System wspomaga efektywną realizację kluczowych procesów począwszy od procesu zaopatrzenia, przez produkcję i zarządzanie jakością, po sprzedaż. Dzięki temu spółka dostarcza swoim klientom wyroby o najwyższej jakości przy zachowaniu umiarkowanej ceny.

TETA SA, producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem, wprowadza na rynek aplikację e-Faktury w pakiecie ERP TETA 2000. Program umożliwia tworzenie, przechowywanie, przesyłanie i odczytywanie faktur elektronicznych, podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym.

 

Wielkim sukcesem zakończyły się prace SAP w Stomil Sanok SA. 2 stycznia 2006 roku korporacja z powodzeniem przeszła na nową platformę, obejmującą szereg nowatorskich aplikacji, uwzględniających indywidualne potrzeby firmy.

Hogart, dostawca zaawansowanych narzędzi informatycznych oraz partner firmy Oracle w zakresie sprzedaży i wdrażania systemu JD Edwards w Polsce, podpisał umowę z przedsiębiorstwem AmRest na zakup finansowych modułów oprogramowania JD Edwards.
 

Hogart - dostawca zaawansowanych rozwiązań informatycznych, zakończył wdrożenie dodatkowej funkcjonalności oprogramowania SunSystems w firmie Aurys Lustra. Projekt objął swoim zakresem wdrożenie nowych modułów w obszarze obsługi sprzedaży, zakupów i magazynu.

Sente - Systemy ERP, MRP, CRM, Business IntelligenceSENTE Systemy Informatyczne Sp. z o.o. zaimplementowała do  swojego  standardowego pakietu ERP SENTE eSystem kolejne funkcjonalności systemu . Nowe funkcje oprogramowania mają zapewnić większą konkurencyjność produktu na rynku małych i średnich przedsiębiorstw.

 

loading...