Elektroniczny obieg dokumentow 2x

COLUMBUS IT - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, Controlling, Hurtownie danychRRC, międzynarodowy dystrybutor sprzętu elektronicznego zakończył informatyzację oddziałów w Europie Centralnej i Wschodniej. - Takich projektów jest coraz więcej. Najpierw budujemy rozwiązanie w Polsce, które szybko trafia na zagraniczne rynki - mówi Piotr Szczerbiak, dyrektor konsultingu Columbus IT.

MICROSOFTJedna z największych firm kurierskich w Polsce, OPEK Sp. z o.o., wdrożyła rozwiązanie branżowe oparte na systemie ERP Microsoft Dynamics NAV, umożliwiające prowadzenie zaawansowanych rozliczeń i zarządzanie transakcjami. Dzięki wprowadzeniu rozwiązania firma zyskała możliwość eliminowania kłopotów ze skalowaniem środowiska rozliczeniowego, a także automatyzacji wielu czynności księgowych. Wdrożenie przeprowadziła Poznańska firma IT.integro.

IFS - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, MRPFirma SITS z Brodnicy, szwedzki producent mebli, wdrożyła system ERP IFS Applications w obszarach zarządzania produkcją oraz dystrybucją. SITS to szwedzko-polska spółka powstała z połączenia dwóch firm – SITS i CIMIR. Oferta, obok skandynawskich mebli IKEA, zawiera rodzinę nowoczesnych i funkcjonalnych mebli tapicerowanych SITS i skierowana jest głównie na eksport.

IDS SCHEER - wdrożenia SAP ERPStart produktywny systemu ERP w firmie Kaliszanka jest pierwszym etapem ?odpalenia? systemu w całej Grupie Jutrzenka. To jedno z największych pod względem funkcjonalnym wdrożeń systemu SAP w polskim przemyśle cukierniczym. Prowadzi je firma IDS Scheer Polska.

Polski oddział szwajcarskiej firmy Agie Charmilles, dostawcy obrabiarek i rozwiązań systemowych dla producentów form i narzędzi wdrożył system ERP  Exact Globe 2003 Enterprise. Wdrożenie objęło wszystkie obszary biznesowe firmy: księgowość finansową, gospodarkę magazynową, obsługę zamówień zakupów i sprzedaży, ofertowanie oraz fakturowanie.

 

Firma BOHAMET Sp.j., spośród wielu ofert rynku systemów ERP, wybrała produkt Streamsoft Prestiż, firmy Streamsoft. Na początku maja br., rozpoczęło się wdrożenie systemu. Będzie on wspomagał pracę w obszarze gospodarki magazynowej, zakupu, sprzedaży, finansów i księgowości, kadr i płac oraz w obszarze zarządzania produkcją

Firma SAP Polska poinformowała, że Telewizja Polska SA zdecydowała się na rozszerzenie rozwiązania SAP do mySAP ERP, w celu zwiększenia funkcjonalności oraz elastyczności stosowanego od 2001 roku rozwiązania - SAP R/3 w wersji 4.5 B. Telewizja Polska SA skorzysta z nowych funkcjonalności w zakresie portalu korporacyjnego, zarządzania nieruchomościami oraz systemu samoobsługi pracowniczej i menadżerskiej. W przyszłości możliwe będzie również wykorzystanie narzędzi hurtowni danych oraz innych funkcjonalności istotnych ze względu na profil działalności TVP.

Sage Symfonia ogłosił przejęcie 50 procent udziałów w firmie Datev Symfonia Sp. z o.o. Udziały te zostały odkupione od firmy Matrix.pl. Pozostała część udziałów należeć będzie w dalszym ciągu do Datev eG z Norymbergiiw Niemczech. Transakcja została oficjalnie sfinalizowana w dniu 1 lutego br.

ATENAFirmy SAP Polska i ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z o.o. poinformowały o podpisaniu umowy partnerskiej, na mocy której ATENA uzyskała status Partnera Eksperta SAP w zakresie rozwiązań SAP dla branży ubezpieczeniowej. ATENA jest jedynym Partnerem firmy w Polsce, który specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań SAP w tej branży.

4 miesiące trwało wdrożenie systemu SAP w kluczowych obszarach w firmie Poli-Eco z Żar. W tym czasie uruchomiono system w dziedzinie finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej oraz sprzedaży i dystrybucji. Wdrożenie przeprowadziła poznańska firma 7milowy, partner SAP Polska.

Spółka Qumak-Sekom podpisała umowę na realizację wdrożenia zintegrowanego systemu wspomagania zarządzania w sieci specjalistycznych sklepów sportowych INTERSPORT Polska S.A (wcześniej MAKS Sport). Rozwiązanie składa się z systemu Epicor Enterprise dla centrali firmy, autorskiego systemu Qumak-Sekom wspomagającego obsługę salonów sprzedaży detalicznej Salon.Net oraz mechanizmów wymiany danych pomiędzy salonami i centralą. Harmonogram wdrożenia przewiduje bardzo szybkie tempo uruchomienia aplikacji w centrali i sklepach - całość będzie gotowa na początku kwietnia 2006 roku.

SAP Polska poinformowała o wynikach finansowych firmy w Polsce. Firma odnotowała wysoki, 35-procentowy wzrosty sprzedaży nowych licencji i ponad 30-procentowy wzrost całości przychodów z oprogramowania w ujęciu w euro. Firma pozyskała w tym roku 114 nowych klientów i zawarła 249 kontraktów z nowymi i dotychczasowymi klientami, wśród których są zarówno duże firmy i instytucje, jak i przedsiębiorstwa z sektora MŚP.

Firma BPSC S.A., czołowy polski producent systemów klasy ERP, dokonała podsumowania finansowego roku 2005. Przychody ze sprzedaży pakietu Impuls BPSC wyniosły 26,3 mln zł.

Po doświadczeniach z roku minionego, lider na rynku systemów ERP zmienia strategię. SAP Polska wchodzi na rynek aplikacji dla firm średniej wielkości, chcąc go odebrać takim podmiotom jak Simple. Aby tego dokonać firmie są potrzebni lokalni partnerzy.

Firma SAP Polska poinformowała o podpisaniu umowy na sprzedaż i wdrożenie rozwiązań SAP w firmie Hortex Holding S.A. Hortex jest wiodącym producentem soków, napojów i mrożonek na rynku polskim. Rozwiązania mySAP ERP i SAP  Beverage zastąpią dotychczas wykorzystywane w firmie systemy, w tym Oracle E-Business Suite. Hortex jest pierwszą firmą w Polsce, która skorzystała z programu „Safe Passage” – bezpiecznej migracji do rozwiązań SAP.

Firmy SAP Polska i Górnośląska Spółka Gazownictwa (GSG) poinformowały o kontrakcie na zakup rozwiązań mySAP Busines Suite, które zostaną wdrożone w ramach kompleksowej informatyzacji Spółki w oparciu o oprogramowanie SAP. Tworzenie zintegrowanego systemu zarządzania na bazie mySAP Business Suite rozpocznie się od wdrożenia funkcjonalności finansowych, wspierających ewidencję księgową, raportowanie oraz zarządzanie środkami trwałym. Oddanie tych funkcjonalności do eksploatacji nastąpi w połowie bieżącego roku. Projekt wdrożeniowy realizowany jest w przez firmę IBM Polska.

Liczący się na polskim rynku producent środków smarnych, firma Fuchs Oil Corporation (PL) sp. z o.o. zdecydowała się na usprawnienie procesu kontrolingu i z pomocą konsultantów IDS Scheer Polska wdraża hurtownię danych SAP BW.
 

Fabryka Cukiernicza Kopernik usprawnia komunikację z kluczowymi odbiorcami – sieciami handlowymi - dzięki platformie elektronicznej wymiany danych (EDI) w systemie SAP. Nowe rozwiązanie funkcjonuje w modelu outsourcingu w BCC.

 

SAP Polska poinformowała o zakupie przez koncern Mittal Steel Poland licencji oprogramowania mySAP Business Suite. Mittal Steel Poland, spółka należąca do koncernu Mittal Steel Company NV., największego i jedynego globalnego producenta stali na świecie, skupia ok. 70 procent potencjału polskiego hutnictwa. Rozwiązania SAP zostaną wdrożone w Centrali firmy w Katowicach oraz we wszystkich czterech hutach Mittal Steel Poland: w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Świętochłowicach. Zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wielkości firmy, będzie to jedna z największych instalacji SAP w Polsce.
 

Firma BPSC podpisała umowę z Grupą Kapitałową FASING dotyczącą wdrożenia systemu klasy ERP Impuls BPSC. Wdrożenie obejmie trzy spółki grupy. Zakończenie implementacji oprogramowania przewidziane jest na koniec 2006 r.
 

TETA S.A., wiodący producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem, uruchomiła po raz pierwszy w pakiecie ERP TETA 2000 funkcje „operacji cyklicznych”, które zostały wykorzystane do automatycznej dekretacji i księgowania dokumentów powstających w różnych modułach dziedzinowych. W firmie Ponar Wadowice wdrożone zostały moduły Personel, Finanse, Logistyka i Produkcja.
 

Firma SAP Polska poinformowała, że firma AQUA SA przechodzi na nową i najszerszą wersję zestawu rozwiązań SAP Business Suite w celu jeszcze lepszego zarządzania firmą w obszarze finansów, kadr i płac, prowadzonych inwestycji oraz obsługi klienta.
 

Wdrożony w łódzkiej Fabryce Pierścieni Tłokowych PRIMA S.A. system zarządzania przedsiębiorstwem ERP Impuls BPSC umożliwia zarządzanie firmą na najwyższym światowym poziomie. System wspomaga efektywną realizację kluczowych procesów począwszy od procesu zaopatrzenia, przez produkcję i zarządzanie jakością, po sprzedaż. Dzięki temu spółka dostarcza swoim klientom wyroby o najwyższej jakości przy zachowaniu umiarkowanej ceny.

TETA SA, producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem, wprowadza na rynek aplikację e-Faktury w pakiecie ERP TETA 2000. Program umożliwia tworzenie, przechowywanie, przesyłanie i odczytywanie faktur elektronicznych, podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym.

 

Wielkim sukcesem zakończyły się prace SAP w Stomil Sanok SA. 2 stycznia 2006 roku korporacja z powodzeniem przeszła na nową platformę, obejmującą szereg nowatorskich aplikacji, uwzględniających indywidualne potrzeby firmy.

loading...