Elektroniczny obieg dokumentow 2x

Capgemini Polska Sp. z o.o. unowocześni platformę IBM FileNet P8 do najnowszej wersji IBM Case Manager oraz zrealizuje prace rozwojowe dla ENERGA SA. Projekt jest prowadzony wspólnie ze spółką Energa Informatyka i Technologie Sp. z o.o. i jest kolejną inicjatywą realizowaną dla tego klienta.

Słowo cyfryzacja jest obecnie odmieniane przez wszystkie przypadki wśród menedżerów z różnorodnych sektorów gospodarki. W związku z aktywnym rozwojem inicjatyw wykorzystujących chmurę obliczeniową, z której według szacunków firmy Intel korzysta niemal 35% dużych firm, mamy do czynienia ze swoistą powodzią danych.

Do naruszeń bezpieczeństwa doszło w ciągu ostatnich 6 miesięcy w co czwartym przedsiębiorstwie w naszym kraju. Cyberprzestępcy stosują coraz bardziej wyrafinowane techniki, mimo to 40 proc. dużych firm nie ma przygotowanego ani scenariusza awaryjnego na wypadek takiego ataku, ani odpowiednich zabezpieczeń – wynika z badania przeprowadzonego przez IPSOS na zlecenie Intela. W cyberbezpieczeństwie istotne jest nie tylko oprogramowanie i sprzęt, lecz także odpowiednie podejście do zagrożeń.

CQN wprowadza profilowanie danych w czasie rzeczywistym w e-mailingu, m-mailingu oraz display’u

Rozwój technologii przyczynił się do gromadzenia i przetwarzania milionów informacji o użytkownikach, które mogą być wykorzystywane do precyzyjnego targetowania i retargetowania reklam. Prawda jest jednak taka, że wydawcy najczęściej wybierają grupę docelową pod kątem wieku, płci, miejsca zamieszkania oraz zainteresowania produktem.

Powstał pierwszy w Polsce związek skupiający ośrodki przetwarzania danych - Polish Data Center Association. Związek skupia największe polskie centra danych: Sinersio Polska, Talex, Infomex, Tauron, Beyond.pl, Onet, 3S Data Center, DCPG, ATM, WCSS oraz Polcom.

Firma Marwit, ogólnopolski lider w produkcji i dystrybucji świeżych produktów, wdrożyła SYLOGIS – system informatyczny autorstwa kieleckiej spółki INFOVER. To innowacyjne rozwiązanie usprawnia procesy związane z dystrybucją produktów, realizacją zamówień, wpływając tym samym na wzrost sprzedaży.

Po okresie nie zawsze udanych, przedwczesnych eksperymentów, od kilku lat obserwujemy renesans zainteresowania możliwościami wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości. Finezji nie brakuje zwłaszcza producentom aut.

Firma Qumak S.A. przez najbliższe trzy lata będzie obsługiwać Telefoniczne Centrum Zgłoszeniowe ENERGA–Operator, jednej z największych spółek dystrybucyjnych energii elektrycznej w kraju. Całkowita potencjalna wartość zlecenia to ponad 11 mln zł netto.

O bezpieczeństwie IT mówimy dużo, ale jak to wygląda w praktyce? Czy firmy i instytucje mają świadomość wagi problemu, czy wdrażają odpowiednie rozwiązania? Czy zadbanie o bezpieczeństwo jest dużym wyzwaniem, dużą inwestycją i czy się opłaca? Jak chce na to odpowiedzieć szczecińska firma BTC, w partnerstwie z Intel Inc. oraz Microsoft?

METRO SYSTEMS – wewnętrza firma informatyczna METRO GROUP, która doradza firmom wchodzącym w skład grupy (takim jak real,- i METRO/MAKRO Cash&Carry) we wszystkich sprawach związanych z IT i zarządza należącą do nich infrastrukturą – wybrała Comarch jako nowego dostawcę usług EDI. Komunikacja pomiędzy 234 hipermarketami i ponad 20 tysiącami partnerów handlowych w 24 krajach na całym świecie została przeniesiona do systemu Comarch EDI.

Polski sektor bankowości szybko się rozwija, a wdrażanie nowoczesnych technologii idzie w parze z dbałością o bezpieczeństwo. Sposoby przechwytywania danych bankowych stają się coraz bardziej profesjonalne, a zatem i metody ochrony muszą być dostosowane do postępu w kradzieży informacji. Owszem, najczęściej atakowani są klienci – bo, głównie z powodu nieświadomości i naiwności, przestępcy stosunkowo łatwo mogą uzyskać nieautoryzowany dostęp do ich kont (np. przy wykorzystaniu złośliwego oprogramowania przesyłanego w specjalnie spreparowanych e-mailach czy stosując celowane ataki socjotechniczne, często połączone z phishingiem). Jednocześnie nasila się jednak inne groźne zjawisko – przestępcy coraz częściej decydują się na bezpośrednie zaatakowanie banku.

Zdaniem Mariusza Chochołka, prezesa Integrated Solutions, to systemy analityczne odegrają kluczową rolę w cyfrowej transformacji biznesu. – Tylko twarde dane są w stanie przekonać polskie przedsiębiorstwa, że digitalizacja ma sens – stwierdza.

Usługi telekomunikacyjne, takie jak dostęp do telefonii komórkowej, szybkiego internetu czy telewizji kablowej, są w dzisiejszym świecie jednymi z najbardziej pożądanych przez konsumentów. Ich popularność sprawia, że zyski operatorów telekomunikacyjnych utrzymują się na wysokim poziomie. Analitycy wskazują, że w 2015 roku wartość rynku usług telekomunikacyjnych w Polsce osiągnęła poziom 39,5 mld złotych , natomiast przychody całego sektora w skali świata w 2020 roku mają przekroczyć 2,4 biliona dolarów. Pozytywny obraz branży zakłócają jednak powtarzające się przestoje w świadczeniu usług. Wielu takich przerw, szczególnie wynikających z niewystarczającego zabezpieczenia centrów danych, można uniknąć. Ale czy organizacje z należytą powagą traktują ten obszar bezpieczeństwa IT?

Program mający na celu wykrywanie i zgłaszanie błędów w infrastrukturze OVH jest dostępny dla wszystkich za pośrednictwem platformy bountyfactory.io. Celem projektu jest ciągłe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa usług oferowanych przez jednego z liderów na rynku usług chmurowych.

Choć zarządzanie firmą w oparciu o dokładnie rozpisane i określone procesy nie jest jeszcze popularne w Polsce, to świadomość przedsiębiorców na temat takiego modelu rośnie. „Menadżerami zostają coraz częściej osoby z nowoczesnym podejściem do zarządzania” – twierdzi Anna Andraszek, dyrektor ds. jakości i rozwoju kadr w Macrologic SA. Jej zdaniem procesy są „naturalnie wpisane w DNA” organizacji”. Wystarczy je tylko dobrze poukładać.

loading...