Simple zinformatyzuje Przewoźników Drogowych w Polsce

Simple SA i Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce podpisały umowę na wdrożenie indywidualnego rozwiązania…

Jak rozwijać firmę produkcyjną dzięki ERP?

Firmy z sektora produkcyjnego potrzebują zintegrowanych rozwiązań IT (ERP}, aby umożliwić przepływ informacji między działami organizacji i…

Europa wydaje miliardy Euro na IoT. W 2019 roku rynek urośnie o 20%

Europejski rynek IoT wzrośnie w tym roku prawie o 20 procent, zapowiada IDC. Tym samym będzie wart prawie 150 mld Euro, a dwucyfrowy wynik wzrostu…

Sage | Enterprise Management – korzyści biznesowe i oszczędności w firmach produkcyjnych

Wdrożenie nowoczesnego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem ma pozytywny wpływ na całą organizację. Jak obliczyła firma badawcza…

Najważniejsze trendy w ECM na 2019

W 2020 roku na świecie będzie 45 zetabajtów danych, jak podają eksperci Cloud Technologies, dlatego wydatki firm na ich przetwarzanie drastycznie…

Rozwiązanie IFS Customer Engagement wybrane przez Baxi Heating

Baxi Heating Ltd decyduje się na wielokanałowe centrum obsługi klienta firmy IFS, które stanowi opartą na chmurze platformę dla telefonii i…

Previous Next Play Pause
loading...
IT SOLUTIONS
APS
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

ERP

loading...
ERP

BUSINESS INTELLIGENCE

loading...
BUSINESS INTELLIGENCE

ECM

loading...
ECM

CRM

loading...
CRM

CLOUD COMPUTING

loading...
CLOUD COMPUTING

BEZPIECZEŃSTWO IT

loading...
BEZPIECZEŃSTWO IT
loading...
RYNEK IT
loading...
MES
WMS
SFA/FFA
HR
MOBILE
loading...
HARDWARE
Dziś inwestując w infrastrukturę sieciową operatorzy na całym świecie stawiają głównie na światłowody. Nie znaczy to jednak, że miedź odchodzi do lamusa. Szczególnie telekomy zasiedziałe (dawni monopoliści), którzy posiadają rozległe, budowane przez lata sieci miedziane, chcą je wykorzystać, tak by zapewnić klientom przepływności nie gorsze niż na łączach światłowodowych. Technologią, która to umożliwia jest G.Fast.

 REKLAMA 
 SNT 
 
Dzięki niej operatorzy mogą szybko i efektywnie kosztowo uruchamiać dostęp do internetu na infrastrukturze miedzianej i oferować usługi o przepływności do 500 Mb/s, a nawet do 1 Gb/s. A trzeba pamiętać, że rozwijana jest technologia XG-Fast (kolejna generacja technologii G.fast), która w warunkach laboratoryjnych osiąga w miedzianej sieci dostępowej przepływność na poziomie 10 Gb/s.

Według raportu firmy badawczej Point Topic na początku 2018 r. w zasięgu sieci dostępowych działających w technologii G.fast było na świecie już ok. 3 mln gospodarstw domowych, z czego korzystało z niej ok. 29 tys. domostw, głównie w Azji Południowo-Wschodniej.

Point Topic nie ma jednak wątpliwości, że w tym roku w G.Fast inwestować będą mocno kolejni operatorzy na całym świecie. Takie wdrożenia w tym roku zapowiedziała też Orange Polska.

Trend ten dostrzega firma Exfo, która wzbogaciła swą rodzinę urządzeń do przeprowadzania testów w sieciach miedzianych o model MaxTester 635G (MAX-635G). Umożliwia on testowanie nie tylko łączy DSL, ADSL2 czy VDSL2, ale i G.Fast. Exfo było pierwszą firmą na świecie, która wprowadziła na rynek urządzenie do testów tej ostatniej technologii.

Technicy aktywujący łącza u klienta mogą też skorzystać ze specjalnie przygotowanej aplikacji Speedtest firmy Ookla, która umożliwia szybki pomiar rzeczywistej przepustowości. Pracując w terenie mają też komfort, że MAX-635G umożliwia automatyczne przeprowadzanie podstawowego zestawu testów uruchomianego łącza dostarczając czytelnych wyników w postaci graficznej ze wskaźnikami czy próba była udane czy nie, wykrywając zdarzenia, takie jak: zwarcia, uziemienia, przerwy w obwodach, odczepy czy niezrównoważenia. Mają też do wyboru wiele opcji łączności do przesyłania testów i kompilowania raportów.

Warto podkreślić, że urządzanie otrzymało certyfikat jakości do pomiarów G.fast od Broadband World Forum. W porównaniu do poprzednich modeli MAX-635G wyposażony jest w bardziej wydajny zestaw akumulatorów, co bardzo docenili technicy testujący urządzenie.

MaxTester 635G jest już dostępny na rynku polskim, w ofercie firmy Rateart z Łodzi, która jest przedstawicielem Exfo.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top