erp dzisiaj 5

HIT-Kody Kreskowe dostarczył firmie BSH opisane poniżej rozwiązanie informatyczne, które opiera się o zastosowanie przenośnych drukarek kodów kreskowych Toshiba B-SP2D i terminali głosowych LXE HX2. Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest polską spółką-córką niemieckiego koncernu BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH. W Polsce prowadzi sprzedaż sprzętu marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH oferuje serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń własnej produkcji pochodzących z krajowej sieci sprzedaży.

Alior Bank, dbając o wyjątkowy standard usług oraz najwyższą jakość obsługi klientów, stosuje w swoich oddziałach innowacyjne rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest wykorzystanie dostarczonych przez krakowską firmę SKK-Systemy Kodów Kreskowych czytników kodów kreskowych służących do identyfikacji dokumentów.

Action jest jednym z największych dystrybutorów i producentów sprzętu komputerowego w Polsce. Firma powstała w 1991 r., a od 2006 r. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW). Action prowadzi dystrybucję 15 200 produktów od ponad 250 producentów. Są to między innymi komputery stacjonarne, serwery, monitory, notebooki, odtwarzacze MP3 i zasilacze od największych producentów globalnych, takich jak Samsung, Microsoft, Sony, LG, Intel, Creative, ASUS, AMD i Lenovo. Action ponadto prowadzi dystrybucję produktów marek własnych – Actina i ActiveJet.

Wosana jest liderem, jeśli chodzi o oznakowanie zgodne z najnowszymi trendami. Dbając o dostosowanie się do wymagań odbiorców, firma zdecydowała się na wdrożenie systemu służącego do wydruku etykiet logistycznych zgodnych ze standardem Globalnego Systemu GS1.

Bilplast to prywatne przedsiębiorstwo produkcyjne działające w oparciu tylko o polski kapitał. Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży zaawansowanych technologicznie elementów z tworzyw termoplastycznych, w tym detali i podzespołów dla branży AGD, motoryzacji, techniki sanitarnej i wyposażenia łazienek. Bilplast zatrudnia ponad 200 pracowników i posiada nowoczesny park maszynowy, który składa się z ponad dwudziestu wtryskarek o siłach zwarcia od 30 do 1300 ton.

Należący do brytyjskiej czołowej dziesiątki firm zajmujących się sprzedażą detaliczną John Lewis (JL) dostarcza swoje towary do sieci głównych domów towarowych oraz centrów sprzedaży wysyłkowej. Ceniony i znany ze wysokiego poziomu satysfakcji swoich klientów, JL utrzymuje stany magazynowe około 350.000 różnych towarów. Firma prowadzi również sprzedaż internetową, umożliwiając zakup artykułów wyposażenia domu oraz artykułów upominkowych. Sklep internetowy LJ klasyfikowany jest jako jeden z najpopularniejszych sklepów on-line w Wielkiej Brytanii.

Przedsiębiorstwo Browary Żywiec S.A. jest producentem jednej z najbardziej znanych marek piwa - „Żywiec”- w Polsce. Począwszy od 1994 roku głównym udziałowcem w firmie Browary Żywiec S.A. jest holenderski koncern Heineken. Firma poświęca wiele uwagi jakości oferowanych produktów, jak również dba o usprawnienie i unowocześnienie produkcji.

Brenntag Polska sp. z o. o., przedsiębiorstwo zajmujące się dystrybucją i magazynowaniem specjalistycznych środków chemicznych dla przemysłu, potrzebowała rozwiązania usprawniającego centralne zarządzanie procesami w magazynach na terenie całej Polski. Projekt oraz dostosowanie infrastruktury sprzętowej do istniejącej aplikacji zrealizowała firma BCS Polska.

Zakłady mięsne Sokołów S.A. rozszerzyły funkcjonalności istniejącego systemu ERP o obsługę mobilną za pomocą przenośnych terminali pracujących w sieci radiowej. Rozwiązanie to zapewnia automatyzację procesów i identyfikację produktów w obszarach produkcji i magazynowania. Całość prac została wykonana przez firmę BCS Polska.

Obecna sytuacja gospodarcza wymaga od firm podejmowania działań ukierunkowanych na oszczędności. Aby utrzymać pozycję rynkową, budować przewagę konkurencyjną konieczne jest oszczędne gospodarowanie zasobami i sięganie po rozwiązania, które obniżą koszty przy zachowaniu najwyższej jakości usług.

SENTEA - systemy ERP, MRP, CRM, Business Intelligence, WMSPraca w magazynie to zwykle spory ruch i często ekspresowa realizacja zamówień klientów. To także sztuka precyzyjnego planowania wielu skomplikowanych procesów logistycznych. W zarządzaniu nimi może pomóc wprowadzenie nowoczesnego oprogramowania. Na przykładzie firmy RAW-POL, która wdrożyła system WMS warto prześledzić jego praktyczne zastosowanie.

SKK - kody kreskowe, aid, rfidAvon to jeden z największych światowych koncernów kosmetycznych, oferujący produkty w systemie sprzedaży bezpośredniej. Firma powstała w 1886 roku w USA. Obecnie działa w ponad 100 krajach, w Polsce od 1992 roku. W ofercie Avonu dostępnych jest ponad 1000 produktów: preparaty do pielęgnacji cery, ciała, do makijażu, zapachy i akcesoria kosmetyczne. Na świecie z firmą współpracuje ponad 5,5 miliona niezależnych Konsultantek. Polska jest jednym z największych rynków Avonu w Europie.

Logistyka magazynowa, to sieć powiązań w których ogromną rolę odgrywa każdy element. Spójne zarządzanie procesami umożliwia optymalizację kosztów, a w rezultacie pozwala klientom generować zyski. Na czas kryzysu najlepiej wykorzystywać rozwiązania, które minimalizują koszty już na pierwszym etapie łańcucha dostaw, czyli w magazynie. Jest to możliwe m.in. dzięki zwiększaniu dokładności i szybkości wykonywanych operacji magazynowych, które umożliwia technologia głosowa Vocollect.

SKK - RFID, Kody kreskoweZanim do sklepów kosmetycznych trafią produkty firmowane jedną z marek Grupy L'Oreal, najpierw w Centrum Dystrybucji w podwarszawskim Błoniu musi się odbyć szczegółowy proces kompletacji, sprawny i zgodny ściśle z zamówieniami złożonymi przez kontrahentów. L'Oreal Polska, chcąc zadbać o poprawność tego procesu, zaprosiła firmę SKK - Systemy Kodów Kreskowych SA do przeprowadzenia odpowiedniego wdrożenia.

Wraz z rozszerzeniem się proponowanego przez firmę DEKO asortymentu pracownicy magazyn zaczęli napotykać na problemy logistyczne. W związku z tym zarząd firmy postanowił wdrożyć system kodów kreskowych, który usprawni procesy magazynowe. W wyniku rozmów z kilkoma firmami integrującymi systemy kody kreskowe wybrano firmę SKK - Systemy Kodów Kreskowych SA z Krakowa.

Terminowa realizacja wysyłek, wysoka rotacja towarów, optymalne stany magazynowe ? to główne cele wdrożenia zarządzania magazynem w SAP. Ich osiągnięcie zależy od zaangażowania nie tylko konsultantów, ale i pracowników firmy. Przykład Poli-Eco wskazuje, jak modelowo podejść do wdrożenia WM.

Technologia zwana często EPC/RFID wykorzystuje technologię identyfikacji za pomocą fal radiowych do rozpoznawania obiektów oznakowanych kodem EPC (Electronic Product Code) w powiązaniu z internetową wymianą danych logistycznych realizowaną w sposób automatyczny. Kod produktu zapisany jest w microchipie, który może znajdować się na zewnętrznej lub wewnętrznej części opakowania. Informacja zapisana w tym kodzie to ciąg cyfr określających jednoznacznie dany obiekt (produkt, opakowanie zbiorcze lub paletę).

loading...