erp dzisiaj 5

SKK - kody kreskowe, rfid, aid, wmsNa rynku polskim jest w obiegu ponad 400 tys. butli będących własnością firmy Linde Gaz Polska. Aby móc kontrolować, gdzie w danym momencie się one znajdują, konieczne okazało się przeprowadzenie wdrożenia systemu, który umożliwi taką pełną identyfikację. Współpracę z Linde Gaz Polska w realizacji tego projektu podjęła firma SKK SA, dostarczając wysokiej klasy terminale z czytnikami kodów kreskowych.

COMARCH  - systemy ERP, CRMComarch oraz Grupa Żywiec SA podpisały umowę na wdrożenie i serwisowanie platformy ECOD Dystrybucja. Wdrożeniem objęte zostaną firmy dystrybucyjne, które wyrażą gotowość przystąpienia do programu partnerskiego z Grupą Żywiec SA.

ASSECO - systemy ERP, WMS, RFIDFirma GORDON z Bydgoszczy, jeden z czołowych polskich dystrybutorów części samochodowych, zdecydowała się na wdrożenie systemu informatycznego marki Safo oferowanego przez Asseco Business Solutions. Nowoczesny program klasy WMS otworzy nowe możliwości w zakresie kompleksowego zarządzania magazynem. Zakończenie prac wdrożeniowych przewidziane jest na grudzień br.

QUANTUM - WMS, RFID, AID, systemy ERP, MRPW ostatnim czasie zakończyło się wdrożenie nowej wersji specjalistycznego systemu Qguar WMS Pro w magazynie firmy Ekonip Sp. z o.o.  z siedzibą w Radziejowicach.

COMARCH  - systemy ERP, EDI, CRM, Business IntelligneceProjekt EDI w branży elektrotechnicznej, obejmujący już pond 120 klientów, działa aktywnie od 2003 roku na bazie platformy Comarch ECOD Operator. Od początku wdrożenia założeniem była istotna redukcja kosztów związana z rezygnacją z przetwarzania dokumentów papierowych. Kolejnym kluczowym założeniem projektu EDI była eliminacja błędów, jakie mogą się pojawiać przy obróbce dokumentów papierowych, która po uruchomieniu projektu jest w dużym stopniu ograniczana.

ASSECO - ERP, MRP, systemy ERP, Business Intelligence, WMS, RFIDFrito Lay Poland, jeden z największych w Polsce producentów i dystrybutorów słonych przekąsek, wdroży system informatyczny klasy WMS (Warehouse Management System) safo.mag, który usprawni pracę magazynu w Tomaszowie Mazowieckim. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest na pierwszy kwartał 2009 r. Wdrożenie przeprowadzi Asseco Business Solutions

LAWSON - MRP, planowanie produkcjiFirma Lawson Software poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązań Lawson Stock Build Optimizer do optymalizacji poziomu zapasów oraz Lawson Planning Workbench (Pulpit planisty dla branży spożywczej systemu Lawson).

SKK - RFID, AID, WMS, kody kreskoweSKK ? Systemy Kodów Kreskowych SA przeprowadziła w firmie BMT International - zajmującej się produkcją mebli tapicerowanych - wdrożenie polegające na wykorzystaniu nowoczesnej technologii RFID do usprawnienia procesu produkcji.

ASSECO BUSINESS SOLUTIONS - systemy ERP, WMS, magazyn wysokiego składowaniaBiella Polska (d. Donau Design Polska) zdecydowała się na rozwinięcie użytkowanego systemu klasy ERP SOFTLAB SQL wspomagającego zarządzanie obsługą dystrybucji i magazynami wysokiego składowania. Uruchomiona przez Asseco Business Solutions nowa funkcjonalność w module WMS umożliwi sprawne zarządzanie wieloma magazynami na raz. Pozwoli to na dalszy dynamiczny rozwój jednego z największych dystrybutorów artykułów biurowych i szkolnych w Polsce oraz umożliwi dwukrotny wzrost ilości sprzedawanych produktów.

Technologia RFID znajduje coraz szersze zastosowanie. Wykorzystanie chipów jest czasem bardzo zaskakujące, np. w Meksyku zamożni rodzice wszczepiają je swoim dzieciom w ramię, aby ? w razie porwania ? łatwiej było zlokalizować miejsce, gdzie są przetrzymywane. Z kolei jedna z amerykańskich restauracji sushi wprowadziła ten system do wykrywania świeżości potraw. Jak się okazuje RFID można również wykorzystać, aby zapobiec wizytom nieproszonych kocich gości.

CONSAFELOGISTICS  - systemy AID WMS RFIDFrisco.pl, nowoczesny supermarket online, wybrało mobilny system wspomagający zarządzanie transportem ControlTransport z oferty firmy Consafe Logistics

DATALOGIC - RFID, WMS, AIDPo raz pierwszy, lider w produkcji urządzeń przenośnych, Datalogic Mobile będzie dostarczał urządzenia ze wstępną licencją na rozwiązania służące zarządzaniu. Jest to możliwe dzięki rozpoczętej w lipcu br. współpracy z Wavelink Corporation.

LAWSON - systemy ERP, MES, Zarządzanie produkcją, logistyka produkcjiZ najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę AMR Research wynika, że większość uczestniczących w ankiecie producentów artykułów spożywczych musiało w 2007 roku wycofać z rynku co najmniej jeden produkt. Ponad połowa strat związanych z tymi wycofaniami przekraczała 10 mln USD. W rzeczywistości przeprowadzone przy współpracy firmy Lawson Software badania wykazały, że 40 procent respondentów odnotowało w 2007 roku straty na poziomie co najmniej 20 mln USD. Pomimo faktu, że procesy i systemy śledzenia pozwoliłyby wielu tym wycofaniom zapobiec.

APRIO - RFID, AID, WMS, MES, Zarządzanie produkcjąNowe rozwiązanie FlexNet Warehouse Management, które uzupełnia system FlexNet (klasy MES), ściśle integruje gospodarkę magazynową z linią produkcyjną, wprowadzając tym samym nie tylko dokładniejszą inwentaryzację, ale też kontrolę produkcji i łańcucha dostaw w czasie rzeczywistym.

Na tegorocznych igrzyskach sportowych, po raz pierwszy w historii, została zastosowana technologia RFID. Ponad 16 milionów biletów zaopatrzono w chipy RFID. Usprawnia to proces wpuszczania kibiców, ogranicza możliwość sfałszowania biletów, a także pozwala uniknąć zamieszania z podwójnymi miejscami.

loading...