erp dzisiaj 5

COMARCH - ERP, systemy ERP, kody kreskoweFirma Bomex, czołowy sprzedawca win, w celu usprawnienia procesów logistycznych i sprzedażowych zintegrował z użytkowanym systemem ERPComarch CDN XL oprogramowanie Comarch OPT!MA Offline i aplikację firmy PROFERIS, Partnera Comarch.

Na początku marca zakończyło się wdrożenie Systemu ExpertWMS® w Centrum Dystrybucji PPG Deco Polska w Błoniu. Tego samego dnia przyjęto do Centrum pierwsze palety produktów z łódzkiego magazynu Dyrup.

Firma FoodCare to jeden z najdynamiczniej rozwijających się producentów wyrobów spożywczych w Europie. Obecnie spółka jest właścicielem tak znanych marek jak Gellwe, Fitella, BLACK, N-GINE, 4MOVE i FRUGO. Jest również największym producentem marek własnych w kategoriach deserowych w Europie Centralnej. Wysoki popyt krajowy i zagraniczny na produkty marek FoodCare spowodował potrzebę znaczącego zwiększenia możliwości produkcyjnych firmy. Wymagało to zmodernizowania sposobu zarządzania produkcją, kontrolą jakości oraz gospodarką magazynową.

Do końca pierwszego kwartału 2012 r. spółka PEKAES wdroży najnowszą na rynku wersję systemu informatycznego wspomagającego logistykę magazynowania QGUAR 5.5. Obok zaimplementowanego w listopadzie ubiegłego roku systemu CRM, QGUAR 5.5 jest kolejnym rozwiązaniem informatycznym, wpływającym na kompleksowość i jakość świadczonych usług.

Światowy lider rozwiązań optymalizujących zarządzanie łańcuchem dostaw Manhattan Associates ogłosił, że operator logistyczny SDV, spółka zależna Bolloré Group, wybrała z portfolio Manhattan SCOPE rozwiązania: Zarządzanie Magazynem (WMS) oraz Rozszerzone Zarządzanie Przedsiębiorstwem (EEM).

Ze względu na szeroki asortyment dystrybuowanych produktów i konieczność skomplikowanego zarządzania ruchem towarów na magazynie, firma DIAG-MED zdecydowała o wdrożeniu systemu do zarządzania magazynem WMS w pełni zintegrowanego z systemem ERP działającym w przedsiębiorstwie. Wybrano oprogramowanie firmy DataConsult Sp. z o.o. – System Magazynier.

PUMA uruchamia Platformę Procesów w Łańcuchu Dostaw firmy Manhattan

Manhattan Associates ogłosił, że PUMA, legendarna marka z segmentu lifestyle, wdrożyła Platformę Procesów w Łańcuchu Dostaw firmy Manhattan, rozwiązanie, które integruje widoczność, dane oraz działania w całym łańcuchu dostaw. Platforma zapewnia pojedynczą architekturę aplikacji dla wszystkich rozwiązań w ramach pakietu Manhattan SCOPE®, co umożliwi firmie PUMA wykonywanie zadań, które są wspólne w obrębie sieci optymalizacji łańcucha dostaw.

Grupa Raben, podjęła decyzję o wdrożeniu systemu RedPrairie WMS dla wspierania usług w obszarze logistyki i magazynowania. RedPrairie WMS umożliwi Grupie Raben dalszy wzrost i pozwoli na obsługę klientów na jeszcze wyższym poziomie. HIT-Kody Kreskowe, wyłączny w Polsce partner RedPrairie Corp., będzie uczestniczył w procesie wdrożenia od samego początku oraz zapewni lokalne wsparcie dla systemu. Grupa Raben zdecydowała o wyborze systemu RedPrairie WMS po zaawansowanym procesie wyszukiwania najlepszego rozwiązania dla operatorów logistycznych.

SAGE  ERP X3Sage Group ogłasza udostępnienie nowej wersji systemu zarządzania magazynami (WMS – Warehouse Management System) dla rozwiązania Sage ERP X3 – Sage Geode. Sage ERP X3 jest rozwiązaniem dla średnich i większych przedsiębiorstw, a wprowadzenie nowej wersji modułu magazynowego zapewnia lepszą optymalizację prac magazynów i logistyki dla wszystkich firm poszukujących takich rozwiązań.

OPTEAM  - ERP, WMS, systemy ERPOpteam SA podpisał umowę na dostawę i wdrożenie systemu do zarządzania magazynem wysokiego składu – Magazynier WMS System dla niemieckiego oddziału firmy Olimp Labolatories Sp z o.o.

CONSAFE LOGISTICSConsafe Logistics zrealizował projekt wdrożenia ControlTransport – rozwiązania mobilnego do zarządzania transportem w firmie Ponetex, specjalizującej się w świadczeniu kompleksowych usług spedycyjnych. Nowy system umożliwia pełną kontrolę nad zleceniami poprzez automatyzację działań spedycyjnych. Dodatkowo zapewnia przejrzystość procesów wewnętrznych oraz zmniejsza koszty operacyjne działalności firmy.

CONSAFE - WMS, RFIDDziś rozwiązania mobilne dla logistyki to narzędzia tak niezbędne, jak sam środek transportu. Każda nowoczesna firma, aby sprostać oczekiwaniom klientów musi być wyposażona w pakiet narzędzi, które automatyzują wszystkie obszary zarządzania transportem ? od przetwarzania zamówień, przez kontrolę nad flotą pojazdów, aż po uproszczenie księgowości i fakturowania.

Asseco Business Solutions S.A. podpisało umowę z firmą Parys Sp. z o.o. – wiodącym dystrybutorem chemii motoryzacyjnej i kosmetyków samochodowych – na wdrożenie systemu klasy WMS (Warehouse Management System) wspomagającego zarządzanie magazynem wysokiego składowania. Harmonogram działań przewiduje uruchomienie rozwiązania informatycznego w lipcu br.

BCS Polska - RFID, AIDEksperci spółki BCS Polska przeprowadzili wśród przedstawicieli kluczowych klientów ankiety dotyczące bieżącej sytuacji i perspektyw rynku automatycznej identyfikacji. Wśród ankietowanych znalazły się największe firmy z sektora TSL, handlu oraz produkcji.

IFS - WMS, ERP, zarządzanie magazynemKluczowym zagadnieniem w zarządzaniu kapitałem obrotowym firmy jest wybór właściwych technik i narzędzi optymalizacji zapasów magazynowych. Ważne jest zarówno utrzymanie zamrożonego w zapasie kapitału na jak najniższym poziomie, jak i skrócenie cyklu rotacji zapasów magazynowych.

loading...