Świadomy i efektywny rozwój Grupy Raben dzięki wsparciu eq system

Wdrażanie nowych technologii, wprowadzanie innowacji, ciągła analiza danych i zmierzanie w kierunku pełnej automatyzacji to działania, które…

Jak firma Strauss Cafe doskonali swoje procesy zarządzania produkcją?

Jak firma Strauss Cafe utrzymuje tak silną pozycję na bardzo zmiennym i trudnym rynku od tylu lat? Jak usprawnia swoje procesy zarządzania…

Asprova APS odpowiedzią na cele biznesowe kolejnego przedsiębiorstwa!

Firma Pacyga jest wiodącym producentem mebli dziecięcych, która stawia na innowacyjne rozwiązania technologiczne zapewniające bezpieczeństwo…

Firma GIPO wybiera współpracę z eq system

Urealnienie odpowiedzi na zapytania klientów, eliminacja negatywnych skutków wynikających z braku odpowiedniego przygotowania na niespodziewane…

Rola systemów APS w planowaniu produkcji

Systemy APS (ang. Advanced Planning and Scheduling) to nowoczesne oprogramowanie służące do planowania i tworzenia harmonogramów w produkcji.

GELG  inwestuje wrozwiązanie skrojone na miarę

Wybór odpowiedniego systemu APS nie jest łatwy, tak samo jak znalezienie wiarygodnego partnera biznesowego. Wiele rzeczy trzeba sprawdzić, wiele…

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
24 edycja RAPORTU ERP obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Nieustannie postępujące procesy globalizacji, dynamicznie zmieniające się otoczenie oraz niepewność łańcucha dostaw sprawiają, że proces planowania produkcji we współczesnym przedsiębiorstwie jest coraz bardziej złożony. W firmach produkujących wyroby na zamówienie niezwykle ważne są takie kwestie jak elastyczność i szybka reakcja na zmiany harmonogramu. Jednak ilość czynników, które trzeba uwzględnić podczas planowania oraz częste zmiany powodują, że tradycyjne metody planowania nie są już wystarczające.

Grafiki czasu pracy już dawno przestały być tylko prezentacją planu pracy dla zbioru pracowników, a stały się jednym z kluczowych elementów aktywnie włączonych w planowanie procesów produkcyjnych. Punktem wyjścia do rozpatrywania grafików czasu pracy w znacznie szerszym kontekście są podstawowe założenia systemów do harmonogramowania procesów produkcji (APS).

Należąca do Grupy Apator spółka Apator Telemetria to obecnie wiodący polski producent systemów i urządzeń do zdalnego odczytu i konfiguracji wodomierzy, ciepłomierzy, podzielników ciepła, a także liczników energii elektrycznej i gazomierzy. Firma projektuje i rozwija ofertę produktów, będących innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu IoT (Internetu Rzeczy), które służą do pomiarów, zliczania i rejestracji danych. Poza projektowaniem i wytwarzaniem urządzeń pomiarowych oraz całych systemów telemetrycznych, spółka Apator Telemetria świadczy także usługi w zakresie produkcji kontraktowej, produkując wyroby elektroniczne na indywidualne zamówienie.

APS, innowacyjna aplikacja stworzona przez Etisoft Smart Solution i 2KMM, w prosty sposób automatyzuje audyt w przedsiębiorstwie. To intuicyjne narzędzie pomaga m. in. w organizacji i optymalizacji harmonogramowania, raportowania i gromadzenia danych. Bez względu na rodzaj audytu - 5S, LPA, TPM, ISO, BHP lub Nearmiss – w każdym przypadku pozwala zaoszczędzić setki godzin. Korzyściami wynikającymi z wdrożenia aplikacji cieszy kolejna firma - Thule Sp. z.o.o.

PSI Polska wdroży system PSIasm w K-FLEX, polskim oddziale międzynarodowej firmy produkcyjnej, specjalizującej się w wytwarzaniu elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych.

Jednym z większych wyzwań firm produkcyjnych jest optymalne planowanie produkcji. Ciężko jest to zrobić, gdy ceny niektórych surowców skaczą jak szalone i są nieprzewidywalne. Jeszcze do niedawna oferty na nie ważne były kilka miesięcy, dzisiaj mówimy raczej o dniach. Jak zatem planować produkcję w takich warunkach?

Planowanie odpowiedniej liczby pracowników w zakładzie produkcyjnym nie może być realizowane w oderwaniu od planowania samej produkcji – powinno także uwzględniać różne ograniczenia związane z tym procesem. Już z perspektywy planowania produkcji na poziomie operacyjnym powinniśmy wiedzieć, jaką obsadą dysponujemy. Jak więc efektywnie ją zaplanować?

Sohbi Craft Poland. Firma z japońskim kapitałem, której na rodzimym gruncie przedstawiać nie trzeba, a która w Polsce osiąga nie mniejsze sukcesy. Sukcesem eq system jest natomiast pozyskanie zaufania przedsiębiorstwa z Japonii oraz doprowadzenie do nawiązania współpracy z polską firmą. W efekcie, japońska technologia produkcji spotkała się z japońską technologią informatyczną, wspierającą zarządzanie produkcji i w Sohbi Craft Poland został wdrożony system APS Asprova.

quantum logo 2019Planowanie produkcji to coraz bardziej złożona dziedzina wiedzy. Stworzenie idealnego planu produkcji, uwzględniającego różne, niekiedy wzajemnie wykluczające się postulaty, jest w praktyce często nieosiągalne. Dzieje się tak z powodu złożoności samego zagadnienia, jak i ograniczeń czasowych związanych z tempem pracy przedsiębiorstw.

Firma Dubiel Vitrum to producent szklanych wyrobów, m.in.: luster, szkieł budowlanych i specjalnych, mebli, płytek. Firma realizuje również projekty indywidualne, w których szkło wykorzystywane jest jako materiał konstrukcyjny lub element wyposażenia. Produkcja różnego rodzaju wyrobów wymaga nie tylko nowoczesnych maszyn do obróbki szkła, ale również innowacyjnych systemów wspomagających sterowanie całym procesem produkcyjnym. W trosce o szybkość realizacji zamówień, a tym samym zwiększenie zadowolenia obecnych i przyszłych klientów, zakład produkcyjny Dubiel Vitrum zdecydował się wybrać oferowany przez nas system Asprova klasy APS do planowania i harmonogramowania produkcji.

Filozofia KAIZEN koncentruje się na ciągłym doskonaleniu procesów w organizacji. Oznacza długotrwałe doskonalenie, krok po kroku, każdego dnia, wykonywane przez KAŻDEGO pracownika – począwszy od kadry kierowniczej a skończywszy na pracownikach szeregowych. Wydawałoby się, że zastosowanie zasady KAIZEN wymaga jedynie włączenia procesu myślowego na każdym etapie produkcji – to jednak tylko teoria. A jak wygląda to w praktyce?

Wdrażanie nowych technologii, wprowadzanie innowacji, ciągła analiza danych i zmierzanie w kierunku pełnej automatyzacji to działania, które nieustannie towarzyszą branży logistycznej, a przynajmniej powinny. W dobie rosnącego tempa technologicznego nie ma już odwrotu – należy działać tu i teraz, wyciągać wnioski z wdrożonych rozwiązań i na tej podstawie prognozować nowe, korzystniejsze założenia.

W branży logistycznej odpowiedni kierunek jest kluczowy, nie tylko, jeśli chodzi o realizację zamówień, ale w szczególności o wprowadzanie innowacji. W rzeczywistości, w której jest coraz więcej niewiadomych, poszukiwane są rozwiązania, które tę nieprzewidywalność ograniczą. Stąd też ważne jest nie tylko śledzenie trendów i wsłuchiwanie się w potrzeby klientów, ale przede wszystkim rozwój technologiczny.

Otwartość na nowoczesne rozwiązania oraz postęp sprawia, że marka Dafi nieustannie się rozwija. Jest to rodzinna firma z tradycjami – jedyny producent dzbanków i butelek filtrujących do wody kranowej w 100% z polskim kapitałem. Dogłębna znajomość rynku, własne zaplecze produkcyjne i inwestycja w potencjał ludzki pomogły firmie stworzyć markę rozpoznawalną w Polsce i na świecie. Dafi to firma, która działa na rynku od ponad 30 lat. Przez ten czas zdołała opracować liczne autorskie i opatentowane rozwiązania produkcyjne. Wszystkie działy odpowiedzialne za wdrażanie wyrobów Dafi skoncentrowane są w dwóch fabrykach, co zapewnia najlepszą kontrolę jakości oraz bliski kontakt z klientem. Nie każda firma może pochwalić się takimi osiągnięciami. Za tym sukcesem kryje się jednak nie tylko wiedza i doświadczenie, ale także inwestycja w rozwój, innowacyjne podejście do biznesu i ciągłe dbanie o ulepszanie wydajności.

Jak firma Strauss Cafe utrzymuje tak silną pozycję na bardzo zmiennym i trudnym rynku od tylu lat? Jak usprawnia swoje procesy zarządzania produkcją? Czym wspiera swoje działania?

Firma Pacyga jest wiodącym producentem mebli dziecięcych, która stawia na innowacyjne rozwiązania technologiczne zapewniające bezpieczeństwo dzieci i zadowolenie rodziców. Pełna automatyzacja w procesie produkcji, ciągły rozwój asortymentowy, nowoczesne urządzenia oraz najwyższa jakość i bezpieczeństwo podczas użytkowania finalnego produktu to ich klucz do sukcesu.

quantum logo 2019Polska branża tworzyw sztucznych należy do najsilniej rozwiniętych w Europie. Na naszym rynku działa blisko 8 tysięcy zakładów, zatrudniających łącznie ponad 160 tys. pracowników. Krajowe firmy z branży tworzyw sztucznych dostarczają liczne produkty codziennego użytku, opakowania oraz komponenty dla sektora budowlanego czy motoryzacyjnego.

logo proalpha 2018Niezależnie od tego czy twoja organizacja produkuje seryjnie, jednostkowo czy też w sposób mieszany – zawsze oczekuje doskonałego planu produkcyjnego do łączenia dokładnej ilości materiałów w odpowiednim momencie z gniazdami produkcyjnymi i obsługującymi je ludźmi. Perfekcyjny plan produkcyjny pozwoli Ci na zaoszczędzenie pieniędzy dzięki zmniejszeniu kosztów i czasu produkcji.

Urealnienie odpowiedzi na zapytania klientów, eliminacja negatywnych skutków wynikających z braku odpowiedniego przygotowania na niespodziewane zdarzenia, optymalizacja liczby przezbrojeń, automatyczne tworzenie kolejek zadań produkcyjnych – to tylko niektóre korzyści wynikające ze współpracy pomiędzy firmami – GIPO i eq system oraz wdrożenia systemu Asprova APS.

logo proalpha 2018Przedsiębiorstwa dostarczające wyroby pod zamówienie zmagają się z problemami wynikającymi z braku automatyzacji i uzyskania realistycznego obrazu produkcji. Rozwiązaniem jest system APS, który umożliwia szybką reakcję na zmianę popytu oraz pomaga przeorganizować proces produkcyjny. Dowiedz się, jakie korzyści daje narzędzie APS do planowania i harmonogramowania zleceń produkcyjnych w czasie rzeczywistym.

logo proalpha 2018Systemy APS (ang. Advanced Planning and Scheduling) to nowoczesne oprogramowanie służące do planowania i tworzenia harmonogramów w produkcji. Zadaniem systemu jest w jak najkrótszym czasie stworzenie harmonogramu produkcji dla całej gamy produktów z uwzględnieniem wielu procesów zachodzących w firmie oraz stanów magazynowych surowców i zasobów potrzebnych do ich wyprodukowania. Dzięki swojej naturze doskonale wpasowuje się on w przestrzeń pomiędzy oprogramowanie ERP, a działania odbywające się bezpośrednio na hali produkcyjnej. Z drugiej strony świetnie uzupełnia systemy MES dając natychmiastowe informacje o bieżących planach produkcyjnych.
 

logo proalpha 2018Przedsiębiorstwa borykają się z problemem wąskich gardeł (ang. bottleneck), które ograniczają potencjał produkcyjny. Jednym z podstawowych aspektów zarządzania produkcją jest identyfikacja i eliminacja problemu już na etapie planowania, co umożliwi uruchomienie produkcji optymalnie wykorzystującej wszystkie zasoby.

Specjaliści eq system przygotowali szczegółową koncepcję usprawnień dla Grupy TREFL SA. Wskazali w niej miejsca usprawnień, które będą miały pozytywny wpływ na funkcjonowanie całej firmy. Przed rozpoczęciem projektu eksperci eq system bardzo dokładnie przeanalizowali sytuację wyjściową firmy. Umożliwiło to m.in. określenie rzeczywistych potrzeb i celów Grupy TREFL SA oraz sposobu ich realizacji.

Wybór odpowiedniego systemu APS nie jest łatwy, tak samo jak znalezienie wiarygodnego partnera biznesowego. Wiele rzeczy trzeba sprawdzić, wiele rzeczy mieć na uwadze. Firma GELG poświęciła kilka lat na szukanie właściwego rozwiązania APS i partnera biznesowego. Zaufała doświadczeniu specjalistów EQ System i możliwościom systemu Asprova APS.

logo proalpha 2018Plan produkcji określa ilość towaru, która ma zostać wykonana w danym czasie. Powinien również określać ograniczenia, które mogą utrudnić poprawne wykonanie zadania, a także uwzględniać wprowadzone zmiany wynikłe na przykład z awarii maszyn czy opóźnienia dostaw. Aby nowocześnie zarządzać produkcją, nie wystarcza już tylko Excel, niezbędny staje się za to system APS.

Wybór odpowiedniego systemu APS nie jest łatwy, tak samo jak znalezienie wiarygodnego partnera biznesowego. Wiele rzeczy trzeba sprawdzić, wiele rzeczy mieć na uwadze. Firma GELG poświęciła kilka lat na szukanie właściwego rozwiązania APS i partnera biznesowego. Tym milej poinformować nam, że po tak długich poszukiwaniach zaufała doświadczeniu specjalistów EQ System i możliwościom systemu Asprova APS.

Czas jest jedną z tych zmiennych, która w firmach spedycyjnych jest kluczowa. Chodzi tutaj o czas rozumiany szeroko – jako dostępność pracowników, ich kompetencji, a nawet szybkość reakcji na niespodziewane zdarzenia.

Procesy produkcyjne zachodzące w danej branży często różnią się jedynie niuansami, jednak to właśnie one niejednokrotnie stanowią o sile przewagi konkurencyjnej. W momencie, w którym organizacja musi zmierzyć się ze stale rosnącą liczbą zleceń, wysokimi oczekiwaniami klientów względem terminowości, jakości czy szybkości i efektywności serwisu, dotychczasowe narzędzia mogą okazać się niewystarczające.

Procesy produkcyjne są jednymi z tych, które zawsze można usprawnić. Trzeba „tylko” wiedzieć, jakie zmiany wprowadzić i gdzie, aby miały one realny wpływ na poprawę efektywności wszystkich zasobów (ludzi, maszyn, narzędzi). Procesy produkcyjne w branży automotive są szczególnie skomplikowane, bo skupiają się w głównej mierze na detalach.

Ekspert SIMPLE o znaczeniu planowania i harmonogramowania produkcji

simpleWspółczesna gospodarka stwarza wiele trudnych wyzwań dla planowania produkcji takich jak duża zmienność zamówień, oczekiwane krótkie terminy realizacji, konieczność minimalizacji zapasów magazynowych. Jednocześnie rosnąca złożoność procesów (zaawansowane oprzyrządowanie, narzędzia) oraz wymagania jakościowe powodują, że przezbrajanie stanowisk może być kosztowne i czasochłonne.

Płynna realizacja planów produkcyjnych zależy w głównej mierze od ludzi – tego, czy posiadają odpowiednie kompetencje i są w odpowiednim miejscu oraz czasie. Od tego, czy zaplanowana obsada jest dopasowana do realizacji konkretnych zleceń produkcyjnych, a komunikacja pomiędzy poszczególnymi działami i osobami jest sprawna. Nad płynną realizacją procesów produkcyjnych oraz optymalnym zarządzaniem czasem pracy w firmie Plastic Omnium czuwa platforma komunikacyjna XPRIMER.

Duża zmienność produkcji, realizacja zleceń pod indywidualny projekt oraz wysoki stopień skomplikowania procesów - to rzeczywistość, w której efektywne zarządzanie produkcją nie należy do najłatwiejszych.

PSI Polska podpisała umowę na wdrożenie systemu PSIasm w firmie Investment Trading Consulting Sp. z o.o. specjalizującej się w obróbce metali, produkcji wyrobów z blach, drutu oraz rur.

Współcześnie coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, że system ERP to często za mało. Za mało kiedy proces produkcyjny nie jest standardowy, i charakteryzują go m.in. duży asortyment, różne wielkości partii produkcyjnych czy coraz większe obciążenie maszyn. W takiej sytuacji każde „ponadprogramowe” przezbrojenie, a nawet najdrobniejsze opóźnienie ma wpływ nie tylko na stabilność całego procesu, ale również na zmniejszenie terminowości realizacji zleceń.

Warszawskie Zakłady Mechaniczne PZL WZM są jedynym producentem części zamiennych do silników Diesel w Polsce. Firma szczególny nacisk stawia na zrównoważony rozwój, świadomie inwestując w park maszynowy, nowe technologie oraz ciągłe podnoszenie zdolności produkcyjnych. Kolejną decyzją, która pozwoli PZL WZM na wzrost efektywność procesów związanych z zarządzaniem produkcją jest nawiązanie współpracy z EQ System oraz wdrożenie wyspecjalizowanego systemu Asprova APS.

EQ SYSTEMEfektywność projektu można w szczególności ocenić poprzez: osiągnięte korzyści, eliminację występujących ograniczeń, satysfakcję obu stron ze współpracy oraz wpływ usprawnień na funkcjonowanie całej firmy. Nie bez znaczenia jest również to, aby wprowadzone udoskonalenia były dopasowane do kultury organizacyjnej, a poszczególni pracownicy z łatwością przystosowali się do nowych warunków.

Brenderup to jeden z wiodących producentów przyczep, który jest obecny zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku od ponad 80 lat. Firma ta nieustannie podejmuje nowe wzywania, a w swoich działaniach zawsze kieruje się trzema zasadami – pomyśl, zmień i udoskonal. Kolejną decyzją opartą na takim samym schemacie była ta o usprawnieniu obszaru zarządzania zasobami ludzkimi, i wyborze firmy doradczo-wdrożeniowej.

eqsystemFirma Model-Art Sp. z o.o. posiada 18-letnią historię działalności w obszarze produkcji modeli i form przemysłowych, łodzi oraz jachtów różnego typu, które wyróżnia nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych. Od początku działalności współpracuje z największymi stoczniami nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

EQ-SystemOriflame Poland posiada ponad 40-letnie doświadczenie w branży kosmetycznej, a swoją przewagę konkurencyjną utrzymuje dzięki nieustannej inwestycji w najnowocześniejsze technologie. Wybrane przez Oriflame Poland rozwiązanie Asprova APS stanowi skuteczne wsparcie dla jej specjalistów. Jest przez nich doceniane w szczególności kiedy liczy się szybkość reakcji, uwzględnianie w procesie planowania wielu zmiennych jednocześnie, czy wiarygodna ocena konsekwencji wprowadzanych zmian.

eqsystemSokpol jest wiodącym producentem soków i liderem, jeśli chodzi o marki własne (7niebo, Złoty Potok, Grand). Swoją działalność prowadzi zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami (m.in. we Włoszech, USA, Kanadzie, Niemczech, Szwecji czy Francji). Jest firmą, która świadomie buduje swoją markę i zaufanie Klientów.

Back to top