Kto analizuje, nie błądzi
enova365 2016Jak przekształcić gigabajty danych w konkretną wiedzę? Analiza danych i ich wizualizacja to skuteczna droga do wypracowania przewagi konkurencyjnej. Wnioski płynące z analiz pomagają w podejmowaniu świadomych i skutecznych wyborów. To stawka, o którą walczy nie tylko duży biznes.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
Kluczowe wskaźniki efektywności

Odpowiednio zwizualizowane dane usprawniają pracę kadry kierowniczej, ale też poszczególnych zespołów w firmie. Specjaliści odpowiadający za zamówienia, stany magazynowe czy obsługę kadrowo-płacową zyskują nowy sposób efektywnego monitorowania procesów. W tym celu mogą posługiwać się standardowo zdefiniowanymi wskaźnikami lub za pomocą intuicyjnego edytora stworzyć własne KPI, dostosowane do specyfiki branży czy konkretnej organizacji.

Wartościowe dane, to te zwizualizowane

Business Intelligence (BI) jest systemem otwartym na integracje, dlatego dane z wielu źródeł mogą być wygodnie analizowane z poziomu jednego interfejsu. Pozwala to na łączenie danych z różnego obszaru działalności firmy i prezentowania zaawansowanych wizualizacji. Raporty mogą być generowane w dowolnej formie: wskaźnika, wykresu czy tabeli. Widoki baz danych SQL tworzą domeny służące do generowania raportów. Domeny mogą być tworzone bez praktycznej znajomości języka SQL.

System raportowania

Większość firm napotyka trudności z raportowaniem. Raporty generowane są na potrzeby własne, ale także na życzenie właścicieli czy innych organów nadzorczych. W takich momentach firmy sięgają po rozwiązania, które pozwoli tworzyć raporty szybko i w prosty sposób. Moduł Business Intelligence zredukuje czas, jaki poszczególni pracownicy muszą poświęcić na przygotowywanie raportów. Zaoszczędzony czas może być wykorzystany na dodatkowe analizy, które wspomagają kontrole finansów i planowanie wydatków. Użytkownik może dowolnie filtrować dane w raporcie i decydować o jego układzie, co znacznie pracę z ogromną ilością danych.

Jesteśmy pod wrażeniem jak łatwe może być przygotowanie analiz, których układ możemy dowolnie dostosować do naszych potrzeb, w taki sposób, aby były czytelne – zaznacza Dyrektor Departamentu Organizacji i Rozwoju spółki ENERGA Ciepło Kaliskie.


Siła w zespole i ręka na pulsie

Business Intelligence oferuje szeroki dostęp do danych. Jedna licencja umożliwia korzystanie z modułu wielu użytkownikom. Dzięki temu cały zespół może aktywnie pracować przy projekcie. Pracownicy zyskują dostęp do analiz także z poziomu urządzeń mobilnych, wgląd do raportów możliwy jest w każdej chwili. To znaczne ułatwienie, np. dla podróżujących handlowców.

BI daje szeroki obraz postępów w firmie, pozwala na monitorowanie wyników finansowych np. porównanie wartości sprzedaży w czasie. To także dogłębna analiza bardzo wąskich obszarów. np. wyników konkretnego handlowca w danym regionie, czy ilość wypracowanych nadgodzin.

Wielowymiarowe analizy BI

Analizy mogą być wielowymiarowe i dostosowane do potrzeb konkretnej organizacji. Tarnowskie Zakłady Sprzętu Elektrycznego zdecydowały się na podpięcie modułu Business Intelligence ze względu na rosnące potrzeby raportowania. Moduł wykorzystywany jest między innymi do analizowania wartości sprzedaży dla grup kontrahentów w konkretnym czasie.

Analizy ułatwia wizualizacja kart dla każdej z grup, w zestawieniu z wykresem słupkowym z podziałem kwartalnym. W każdym widoku znajduje się także ogólne porównanie względem sumy wartości dokumentów handlowych przed i po korekcie zbiorczej. Tak przygotowane raporty obrazują tendencję sprzedaży i wskazują kierunek rozwoju na podstawie obrotów z kontrahentami.

Wyniki w czasie rzeczywistym

Przedsiębiorcy doceniają funkcjonalności Business Intelligence, między innymi podgląd wyników w czasie rzeczywistym. Jak podkreśla Przemysław Strzałka CSVK Sp. z o.o. sp.:

enova365 dostaje komunikaty z zewnątrz i finalizuje procesy, w ogromnych ilościach, a BI pokazuje nam bieżące informacje z tych procesów.


Dzięki elastycznej architekturze moduł Business Intelligence jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających analityków, a także usprawnić codzienną pracę wszystkich operatorów systemu enova365.

Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top