Firma Commvault poinformowała o wdrożeniu zrealizowanym w Grupie Kapitałowej Salus International Sp. z o.o. Zrealizowany projekt objął backup danych dla dwóch lokalizacji w oparciu o moduł Backup & Recovery wraz z replikacją i testowaniem odtwarzania danych.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Wdrożenie w Salus International, jednej z najprężniej działających i rozwijających się hurtowni farmaceutycznych w Polsce, objęło system Commvault Complete dla dwóch serwerów w różnych lokalizacjach wraz z przestrzenią dyskową i dodatkowym zapisem kopii archiwalnych w bibliotece taśmowej. Zaimplementowano moduł automatycznej walidacji oraz moduł Backup & Recovery wraz z replikacją i testowaniem odtwarzania danych. Rozwiązanie zostało wdrożone dla ochrony danych ze środowiska wirtualizacji VMware oraz baz danych Microsoft SQL, Oracle oraz PostgreSQL. Całość procesu zabezpieczenia danych łącznie z testowaniem kopii jest w pełni zautomatyzowana. Wdrożenie zostało zrealizowane przez firmę Netology, autoryzowanego i wykwalifikowanego partnera z autoryzacją serwisową Service Advantage Plus Commvault, w drugiej połowie 2019 roku, cała implementacja zajęła około 2 miesiące.

Poprzedni system backupu wykorzystywany w firmie Salus wymagał gruntownej modernizacji, co wiązało się z koniecznością wymiany całego hardware’u. Był to system zamknięty, mało przyjazny w konfiguracji i zarządzaniu. Nie pozwalał na objęcie ochroną nowych danych z powodu ograniczonej pojemności. Poprzedni system nie posiadał również wsparcia w postaci agenta backupu dla jednego z kluczowych systemów używanych w firmie. Rozwiązanie Commvault nie ma takich ograniczeń, jednocześnie umożliwiło wykorzystanie biblioteki taśmowej do wykonywania kopii offsite, przechowywanych w bezpiecznej lokalizacji. Obecny system daje duże możliwości rozbudowy, a jego koszty utrzymania są niższe w porównaniu do poprzednika.

Wybraliśmy rozwiązanie Commvault ze względu na szerokie wsparcie systemów produkcyjnych, baz i macierzy, a także niezależność od wykorzystywanego sprzętu. Nowy system zapewnia nam większą wydajność i bezpieczeństwo, a także szerokie wsparcie dla uruchamiania procesów automatyzacji zadań - powiedział Arkadiusz Gawłowicz, Główny Specjalista ds. Informatyki w Grupie Kapitałowej Salus International Sp. z o.o.


Przejście z poprzedniego systemu backupu udało się zrealizować bezproblemowo. Po wdrożeniu przeprowadziliśmy testy działania systemu oraz odtwarzania danych, a także skonfigurowaliśmy mechanizmy automatycznego alertowania i raportowania ułatwiające codzienną kontrolę systemu - powiedział Sławomir Marcisz, Architekt IT Netology.


Planujemy rozszerzenie zakresu współpracy z Commvault o backup stacji roboczych, w momencie zakończenia wsparcia obecnego rozwiązania - dodał Gawłowicz.


Dane, to dla wielu firm, najważniejsze aktywa, a ich bezpieczeństwo i możliwość szybkiego odzyskania po utracie to kwestia kluczowa dla sprawnego funkcjonowania każdej nowoczesnej firmy. Dobry backup to ostatnia deska ratunku w przypadku uszkodzenia danych. Jest to system strategiczny z punktu widzenia bezpieczeństwa. Niezmiernie ważne jest też wsparcie automatyzacji procesów, pomaga ona usprawnić codzienne zadania, a także zredukować koszty i wyeliminować błędy ludzkie. Kolejną ważną kwestią jest łatwość obsługi, gwarantująca sprawne i szybkie działanie” - powiedział Maksymilian Andrusiewicz, Territory Sales Executive w Commvault. „Przy szybkim rozwoju technologii ważnym aspektem systemu są możliwości jego rozbudowy. Oprogramowanie Commvault, będąc systemem otwartym, nie posiada w tej kwestii praktycznie żadnych ograniczeń - dodał Andrusiewicz.


Źródło: Commvault

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top