Snowflake uruchamia nową usługę cyberbezpieczeństwa w ramach Chmury Danych
Snowflake ogłosiła wprowadzenie nowej usługi Cybersecurity, która umożliwia zespołom ds. cyberbezpieczeństwa lepszą ochronę przedsiębiorstw z wykorzystaniem Chmury Danych. Korzystając z platformy Snowflake i rozbudowanego ekosystemu partnerów dostarczających funkcje bezpieczeństwa w połączonych aplikacjach, zespoły ds. bezpieczeństwa cybernetycznego mogą szybko uzyskać widoczność i automatyzację w skali chmury.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Jak podaje Forrester*, 55 proc. specjalistów ds. bezpieczeństwa twierdzi, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy ich organizacja doświadczyła incydentu lub naruszenia w ramach łańcucha dostaw. Obecne architektury bezpieczeństwa oparte na starszych systemach zarządzania bezpieczeństwem i informacją (SIEM) nie są przystosowane do obsługi takiej ilości i wielości danych, jakie są niezbędne, aby wyprzedzać cyberzagrożenia. W związku z tym, że starsze systemy SIEM narzucają restrykcyjne koszty pozyskiwania danych, ograniczone okna retencyjne (umożliwiające przywrócenie danych po ich usunięciu) i zastrzeżone języki zapytań, zespoły ds. bezpieczeństwa mają trudności z uzyskaniem wglądu w całokształt operacji, który jest niezbędny do ochrony organizacji.

Dzięki narzędziu Snowflake Cybersecurity klienci uzyskują dostęp do nowych możliwości i elastyczności platformy, która pozwala na natywne przetwarzanie logów ustrukturyzowanych, półustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych. Mogą oni efektywnie przechowywać zgromadzone w ciągu wielu lat dane o dużej objętości, przeszukiwać je za pomocą skalowalnych zasobów obliczeniowych na żądanie oraz uzyskiwać informacje przy użyciu uniwersalnych języków, takich jak SQL i Python, które obecnie znajdują się na etapie private preview. Dzięki Snowflake organizacje mogą także łączyć dane dotyczące bezpieczeństwa z danymi korporacyjnymi w ramach tzw. jednego źródła prawdy (SSoT). W efekcie dane kontekstowe z systemów kadrowych lub inwentaryzacji zasobów IT mogą być wykorzystywane w wykrywaniu i badaniu bardziej wiarygodnych alertów, a także w szybkich zapytaniach dotyczących dużej ilości danych. Zespoły zyskują ujednolicony wgląd w stan bezpieczeństwa, eliminując silosy danych bez konieczności ponoszenia nadmiernych kosztów związanych z ich pobieraniem i przechowywaniem. Poza wykrywaniem zagrożeń i reagowaniem na nie, usługa Cybersecurity jest zgodna z przepisami bezpieczeństwa, wspiera bezpieczeństwo w chmurze, ułatwia identyfikację tożsamości i dostęp oraz umożliwia zarządzanie zagrożeniami.

TripActions, główny dostawca kompleksowych rozwiązań all-in-one do zarządzania podróżami, kartami korporacyjnymi i wydatkami, inwestuje w długoterminową strategię w zakresie danych dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego z wykorzystaniem Chmury Danych Snowflake.

Dzięki Snowflake, które stanowi nasze jezioro danych w obszarze bezpieczeństwa, jesteśmy w stanie uprościć architekturę naszych programów i wyeliminować koszty ogólne związane z zarządzaniem danymi – mówi Prabhath Karanth, starszy dyrektor ds. bezpieczeństwa, zgodności z przepisami i zaufania w TripActions. – Snowflake pomógł nam uzyskać pełny wgląd w nasze działania z zakresu bezpieczeństwa, eliminując martwe punkty i redukując szumy informacyjne, dzięki czemu użytkownicy mogą nam zaufać w obszarach, które są dla nich najważniejsze. Wdrożenie nowoczesnego pakietu technologii Snowflake jest kluczowym elementem naszej strategii cyberbezpieczeństwa.


Bogaty ekosystem partnerów Snowflake zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa


Firma Snowflake intensywnie inwestuje w swój rozbudowany ekosystem partnerów, aby uczestniczyć w transformacji sektora bezpieczeństwa i umożliwić klientom wybór najlepszych w swojej klasie aplikacji, które odpowiadają ich potrzebom. Snowflake integruje się z takimi partnerami, jak Hunters, Panther Labs i Securonix, aby dostarczać klientom najlepsze w branży rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego za pośrednictwem Chmury Danych z wykorzystaniem połączonych aplikacji.

Nowoczesna architektura bezpieczeństwa firmy Snowflake pozwala klientom na uzyskanie kontroli nad swoimi danymi, korzystanie z gotowych treści i funkcjonalności związanych z bezpieczeństwem na bazie istniejących środowisk Snowflake oraz wykorzystywanie pojedynczej kopii danych w różnych zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym. Dzięki Chmurze Danych Snowflake, ściśle zintegrowanym aplikacjom oraz danym od dostawców w ramach Snowflake Data Marketplace, firma Snowflake jest pionierem nowej ustandaryzowanej architektury dla zespołów ds. bezpieczeństwa, które chcą osiągnąć swoje cele w zakresie bezpieczeństwa.

Snowflake Ventures, koncentrujący się na inwestowaniu w firmy, które pomagają przyspieszać rozwój oraz adopcję Chmury Danych Snowflake, zainwestował już w Hunters.ai, Lacework, Panther i Securonix. Inwestycje te przyczyniły się do ujednolicenia produktów, a co za tym idzie, dalszego eliminowania silosów danych dotyczących bezpieczeństwa i umożliwienia wspólnym klientom realizacji strategii opartych na danych.

Snowflake przewodzi ruchowi Security Data Lake, pomagając podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zbierać dane i gromadzić analitykę w ramach jednolitej, bezpiecznej i skalowalnej platformy danych – mówi Omer Singer, dyrektor ds. strategii cyberbezpieczeństwa w Snowflake. – Dzięki rozwiązaniu Cybersecurity jeszcze bardziej wzmacniamy pozycję zespołów ds. bezpieczeństwa w Chmurze Danych, aby mogły współpracować z różnymi interesariuszami i odnosić sukcesy w swojej ważnej misji ochrony przedsiębiorstw – dodaje ekspert.


Źródło: Snowflake

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top