Kompleksowy wgląd w cyfrowe środowisko firm dzięki integracji rozwiązań Cisco i Splunk
Cisco i Splunk ogłosili najnowszą integrację swoich wiodących na rynku rozwiązań w zakresie obserwowalności. Dzięki Cisco Full Stack Observability organizacje mogą wdrażać technologie do obserwowania w dowolnym środowisku, jednocześnie wykorzystując zaawansowaną analitykę w czasie rzeczywistym do szybszego i dokładniejszego wykrywania, badania i reagowania na zagrożenia.

{loadpositon Wiadomosci_Dzial}
 
Kontynuując proces integracji, ogłoszono również połączenie Cisco AppDynamics ze Splunk Log Observer Connect oraz Splunk IT Service Intelligence (ITSI). Dzięki oferowanej przez Cisco widoczności sieci i całego środowiska, w połączeniu z wiodącą w branży analizą logów od Splunk i natywnymi możliwościami obserwacji w chmurze, klienci mogą teraz kontrolować całą swoją działalność i redukować „martwe punkty”.

Nowości obejmują również rozszerzony hosting AppDynamics Software-as-a-Service (SaaS) na platformie Microsoft Azure oraz asystenta AI dla AppDynamics, który umożliwia podejmowanie świadomych decyzji szybciej i dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto, zaprezentowano nową, zaawansowaną sztuczną inteligencję w Splunk IT Service Intelligence (ITSI), która wykorzystuje złożone narzędzia i algorytmy uczenia maszynowego, aby zapewnić zespołom IT precyzyjne alerty i szczegółowy wgląd w stan IT.

Poprzez połączenie rozwiązań Splunk i Cisco w zakresie obserwowalności, klienci mają teraz ujednolicony wgląd w cały swój cyfrowy ślad, dzięki czemu mogą szybciej wykrywać, badać i rozwiązywać problemy, aby tworzyć odporne środowisko dla swoich użytkownikó - powiedział Tom Casey, SVP i GM, Products & Technology, Splunk. Posiadanie pełnej kontroli nad danymi, pomaga naszym klientom lepiej wykorzystywać ich potencjał i podejmować lepsze decyzje biznesowe.


Klucz do ujednoliconej strategii obserwowalności

Ujednolicona obserwowalność oferowana przez Cisco i Splunk zapewnia większą skuteczność rozwiązywania problemów. Nowe, pojedyncze logowanie (SSO) usprawnia przepływ pracy pomiędzy współdzielonymi zasobami Cisco AppDynamics i Splunk, umożliwiając klientom łatwiejszy dostęp do danych. Wprowadzenie kontekstowego, głębokiego linkowania pozwala na płynne przechodzenie do odpowiednich logów na platformie Splunk w ramach postępowania awaryjnego, co niesie za sobą skrócenie średniego czasu rozwiązywania problemów (MTTR).

Wsparcie dla każdego środowiska

Cisco i Splunk oferują swoim klientom niezawodność ich cyfrowej infrastruktury zarówno w tradycyjnych aplikacjach, jak i nowoczesnych środowiskach natywnych dla chmury. Dzięki Cisco AppDynamics do monitorowania wydajności aplikacji (APM) dla architektur trójwarstwowych i hybrydowych w połączeniu ze Splunk Observability Cloud dla środowisk mikroserwisowych, wspieranych przez platformę Splunk i możliwości korelacji zdarzeń z Splunk ITSI, klienci zyskują widoczność w dowolnym środowisku i stosie technologicznym.

Integracja obejmuje:

Splunk Log Observer Connect dla Cisco AppDynamics

Połączenie mocy Splunk z Cisco AppDynamics APM umożliwia płynną analizę odpowiednich logów podczas rozwiązywania problemów z wydajnością aplikacji w każdym środowisku, co zwiększa dokładność i przyspiesza średni czas naprawy (MTTR).

Cisco AppDynamics ze Splunk Enterprise / Splunk Cloud i Splunk ITSI Dzięki integracji jest możliwa redukcja szumów ostrzegawczych, szybsze rozwiązywanie problemów i uzyskanie najwyższego poziomu widoczności. Istnieje również funkcja korelacji metryk aplikacji i zdarzeń z AppDynamics z innymi danymi w Splunk Enterprise i Splunk Cloud. Żeby zrozumieć jakie problemy wpływają na kluczowe wskaźniki biznesowe (KPI), udostępniono opcję grupowania powiązanych alertów i monitorowania usług biznesowych. Dzięki aktualizacjom dodatku technicznego (TA) i zawartości pakietu z obsługą AppDynamics, klienci Splunk będą mieli dostęp do metryk wydajności aplikacji i transakcji biznesowych, aby mieć kompleksowy wgląd w kondycję środowiska.

Cisco AppDynamics w Microsoft Azure

Rozszerzenie oferty obserwowalności hostowanej w chmurze wprowadza teraz usługi Cisco AppDynamics APM do platformy Microsoft Azure, ułatwiając w ten sposób implementację strategii wielochmurowych w nowych regionach. Oferta umożliwia automatyzację przepływów pracy, minimalizację ryzyka uzależnienia od jednego dostawcy chmury i obserwowanie tego, co najważniejsze dla firmy, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z branżowymi regulacjami.

Bardziej świadome decyzje dzięki sztucznej inteligencji

Cisco AI Assistant dla Cisco AppDynamics

Zintegrowany z AppDynamics Help Center asystent, dzięki wsparciu sztucznej inteligencji dostosowuje odpowiedzi do różnych poziomów wiedzy i umiejętności. Użytkownicy otrzymują instrukcje i zalecenia, dzięki którym mogą podejmować świadome i trafne decyzje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Zaawansowana sztuczna inteligencja w Splunk IT Service Intelligence (ITSI)

Wykorzystanie zaawansowanej sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego pozwala na zarządzanie i optymalizację wdrożeń oraz dostarczanie analiz dotyczących kondycji ITSI, takie jak wskaźniki KPI, usług i jednostek. Asystent konfiguracji w Splunk ITSI dostarcza scentralizowaną platformę, która pomaga administratorom IT poprzez dokładne powiadomienia, zapewniając wgląd w nieaktualne modele progów i optymalizując je za pomocą ustalonych działań naprawczych, zmniejszając tym samym liczbę fałszywych alarmów.

Dzięki integracji klienci otrzymują połączoną moc Cisco AppDynamics i Splunk Observability, opartą na generatywnej sztucznej inteligencji, która daje im możliwość osiągnięcia obserwowalności całego przedsiębiorstwa - powiedział Stephen Elliot, wiceprezes grupy i analityk w IDC.


Jesteśmy dumni, że Cisco jest naszym cyfrowym partnerem w kompleksowej strukturze obserwowalności. Ta współpraca napędza nasze wysiłki na rzecz poprawy satysfakcji klientów i wspierania długofalowej współpracy” - twierdzi Dan Field, dyrektor ds. platformy i inżynierii sieci w United Airlines.


Źródło: Cisco

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top