erp dzisiaj 5

Sophos rozszerzenie swojej oferty o nową wersję Intercept X – rozwiązania chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem. Nowa technologia łączy w sobie funkcje zaawansowanego blokowania aplikacji i rozwiniętej ochrony przed zagrożeniami typu ransomware. Dzięki wykorzystaniu głębokiego uczenia bazującego na tworzeniu komputerowych sieci neuronowych, Intercept X charakteryzuję się wysoką skutecznością w wykrywaniu oraz zapobieganiu nawet najbardziej złożonych form złośliwego oprogramowania.

REKLAMA:
2018 03 16 Oracle Code Conference POLAND banner 350x350
 
 
Głębokie uczenie to najnowszy poziom ewolucji uczenia maszynowego, w przeciwieństwie jego tradycyjnej formy, umożliwia stworzenie skalowalnego modelu wykrywania zagrożeń. Dzięki wykorzystaniu komputerowych sieci neuronowych przypominających swoim działaniem pracę ludzkiego mózgu, system zabezpieczający jest w stanie samodzielnie przyswoić strukturę stale zmieniającego się krajobrazu zagrożeń. Technologia deep learning umożliwia Intercept X analizę setek milionów próbek w czasie rzeczywistym, co ogranicza liczbę fałszywych alarmów oraz skraca czas wykrywania nowych form złośliwego oprogramowania.
Tradycyjne modele uczenia maszynowego stosowane w systemach ochronnych są w dużej mierze zależne od czynnika ludzkiego, albowiem bazują na manualnym wyborze schematów działania. Natomiast częste aktualizacje sprawiają, iż oprogramowanie zabezpieczające staję się bardziej kompleksowe, ale także niewygodne i wolne. Skutkiem czego są częste fałszywe alarmy – wyjaśnia Tony Palmer, Senior Validation Analyst z Enterprise Strategy Group (ESG). Technologia zastosowana w Intercept X bazująca na komputerowych sieciach neuronowych uczy się na doświadczeniach. Kreuje korelacje między zaobserwowanymi zrachowaniami a złośliwym oprogramowaniem. W efekcie końcowym program staje się jeszcze bardziej dokładny w wykrywaniu m.in. zagrożeń typu zero-day, jednocześnie wywołując mniej fałszywych alarmów.
Nowa wersja Sophos Intercept X zawiera także innowacyjne rozwiązania zapobiegania exploitom i w dziedzinie ochrony przez skutkami działania ransomware. Ostatnie lata stoją pod znakiem sprawnych systemów zabezpieczających, przez co hackerzy zaczęli brać na cel najbardziej wrażliwe dane osobowe internautów. Intercept X wykrywa i neutralizuje próby ich nielegalnego pozyskania oraz wykorzystania. Natomiast dzięki implementacji poprzez opartą na chmurze platformę Sophos Central, Intercept X może być doinstalowany do każdego dostępnego na rynku oprogramowania ochronnego. Jest także częścią mechanizmu zsynchronizowanej ochrony Sophos, dzięki której administratorzy mogą zarządzać bezpieczeństwem całego środowiska IT z jednej centralnej konsoli. Zastosowanie rozwiązania na stacjach roboczych praktycznie nie wpływa na wydajność ich pracy. W ten sposób przestrzega się zasady, że efektywność ma być wykorzystywana do codziennych zadań biznesowych, a nie do pracy algorytmów ochronnych.
Predyktywna ochrona jest przyszłością bezpieczeństwa informatycznego. Sophos wykonał ogromny krok w przód, włączając technologię głębokiego uczenia wykorzystującę komputerowe sieci neuronowe do rozwiązania Intercept X – mówi Sebastian Zamora, Channel Account Executive, Sophos. Intercept X może zapewnić najbardziej zaawansowaną ochronę każdej firmy, niezależnie od jej rozmiaru czy modelu działania.
Z raportu przygotowanego przez ESG Lab wynika, iż każda organizacja powinna zakładać, iż może paść ofiarą cyber-ataku. Ostatnie badanie nie pozostawia złudzeń, albowiem jedna czwarta firm z sektora średnich i małych przedsiębiorstw z Ameryki Północnej i Europy Zachodniej, stwierdziła, iż trudno jest nadążyć za ciągłymi zmianami w krajobrazie dzisiejszych cyfrowych zgorzeń.

Źródło: SOPHOS

PODOBNE


loading...