MICROSOFTPlatforma Beesafe, dzięki wykorzystaniu możliwości chmury obliczeniowej, oferuje najszybszy i najprostszy kalkulator OC/AC, jaki do tej pory pojawił się na polskim rynku. Opierając swoje rozwiązanie na technologii Microsoft Azure, firmie udało się zminimalizować czas i ilość danych niezbędnych do wygenerowania wyceny ubezpieczenia komunikacyjnego.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Dane i AI na usługach klienta

Modele dystrybucji ubezpieczeń ewoluują wraz z rozwojem możliwości wykorzystania analizy danych, chmury obliczeniowej i ogromnej popularności kanału mobilnego, który coraz częściej jest wiodącym medium w przypadku kwestii finansowych czy handlowych. Jednocześnie jak mantra powtarzane jest od wielu lat hasło “przetrwa ten, kto się dostosuje”. Podkreśla ono istotę dostosowania modelu biznesowego do rosnących wymagań klientów. Beesafe chcąc zaadresować potrzeby nowego pokolenia konsumentów, którzy większość spraw załatwiają przez Internet, często z poziomu smartfona, oferuje ubezpieczenia w cyfrowej formie. Dzięki temu klienci zyskują proste i szybkie narzędzie, które zdejmuje z nich czasochłonny obowiązek podawania wielu informacji dotyczących pojazdu i właściciela lub wypełniania często kilkunastu okienek w celu znalezienia najbardziej odpowiedniej polisy. To innowacyjne podejście daje przewagę młodemu insurtechowi na wymagającym rynku ubezpieczeń.

Model operacyjny po stronie technologicznej wykorzystuje platformę Microsoft Azure. Pozwoliło nam to na szybkie i elastyczne wdrożenie osadzonego w chmurze kalkulatora OC/AC przyspieszając i usprawniając proces zakupu polisy. Wystarczy podać dwie informacje – numer rejestracyjny pojazdu oraz datę urodzenia jego właściciela. Dane pojazdu wczytywane są z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów, a następnie w ekspresowym tempie przedstawiana jest cena. Wszystko dzieje się on-line, a nasi klienci nie muszą wychodzić z domu. Wystarczy dostęp do Internetu z poziomu smartfona lub laptopa” – mówi Rafał Mosionek, CEO Beesafe.


Niezawodność i bezpieczeństwo chmury

Istotnym warunkiem, który musi spełnić każde przedsiębiorstwo działające w sektorze finansowym jest bezpieczeństwo informacji. Nie inaczej jest w przypadku agenta ubezpieczeniowego, jakim jest Beesafe. Ze względu na to, że firma operuje wrażliwymi danymi, niezbędne było wybranie zaufanej technologii spełniającej najbardziej restrykcyjne wymogi regulacyjne i oferującej pełną zgodność z przepisami przechowywania danych.

Naszym celem od samego początku było stworzenie użytecznej platformy, która zapewni oszczędność czasu i wygodę dla naszych klientów, a jednocześnie będzie spełniała najwyższe standardy bezpieczeństwa. I to nam się udało. Zdecydowaliśmy się na zbudowanie platformy Beesafe w środowisku Azure. Nie bez znaczenia dla naszego wyboru była wcześniejsza obecność rozwiązań Azure w usługach finansowych, w tym również w Vienna Insurance Group” – mówi Rafał Mosionek.


Aplikacja Beesafe

Błyskawiczne wprowadzenie na rynek

Nie od dziś wiadomo, że wykorzystanie możliwości chmury obliczeniowej i jej funkcjonalności takich jak skalowalność czy elastyczność przynosi biznesom wiele korzyści. Szczególnie w przypadku firm dopiero wchodzących na rynek. Wraz z coraz bardziej powszechnym dostępem do technologii, młodym przedsiębiorcom łatwiej jest wyeliminować bariery, które związane były z dostępem do innowacji. Obecnie, dzięki demokratyzacji IT, firmy mają najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zasięgu ręki i mogą znacznie szybciej wprowadzać swoje produkty na rynek. Przykładem jest platforma Beesafe, która zbudowana została w błyskawicznym tempie. Od startu prac do uruchomienia MVP minęło zaledwie kilka miesięcy.

Ogromne możliwości w rękach specjalistów

Beesafe wie, jak ważny dla osiągnięcia sukcesu, zarówno w przypadku jednostki, czy całej organizacji, jest rozwój kompetencji. Samo wdrożenie technologii to dopiero połowa sukcesu. Kolejnym krokiem do wykorzystania pełni możliwości, jakie dają narzędzia cyfrowe jest rozwój wiedzy i umiejętności pracowników. Chmura Microsoft daje ogromne możliwości specjalistom IT. Dlatego firma zbudowała naprawdę bardzo doświadczony zespół z obszaru Azure. Było to ciekawe, ale i trudne wyzwanie dla startupu. Beesafe korzystał ze wspólnych warsztatów i otwartości Microsoft już w trakcie wdrożenia.

Beesafe to świetny przykład młodej firmy, która oparła swój model biznesowy o usługi chmurowe. Firmy coraz częściej decydują się na ten model już na samym początku swojej drogi. Pokazuje to, że zaufanie do usług „as-a-service” nieustannie rośnie, a polska gospodarka staje się coraz bardziej innowacyjna. Chcemy wspierać ten proces udostępniając polskim firmom to, co stanowi podstawę udanej cyfryzacji – technologię w parze z rozwojem umiejętności. Kluczową zmianą dla rodzimych przedsiębiorców, zwłaszcza z obszaru rynków regulowanych, będzie centrum danych Microsoft zlokalizowane w Polsce. Infrastruktura na terenie kraju zapewni najwyższe standardy bezpieczeństwa danych oraz wysoki wskaźnik latency, który pozwoli na jeszcze szybszą reakcję i sprawne korzystanie z najbardziej zaawansowanych usług chmurowych przez przedsiębiorców z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Do tego nieustannie podnosimy kompetencje naszych Partnerów i klientów, aby w pełni mogli czerpać korzyści z wdrażanych usług” – powiedział Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft.


Źródło: www.microsoft.com/pl-pl/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top