SAPVilleroy & Boch to jedna z najstarszych marek w Europie. Założona w 1748 roku firma sprzedaje ceramikę łazienkową i zastawę stołową w 125 krajach. Chcąc zoptymalizować wydajność i efektywność procesów oraz ograniczyć czas poświęcany na powtarzalne zadania, firma zdecydowała się na współpracę z SAP i rozwiązania SAP®Intelligent Robotic Process Automation i SAP AI Business Services.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Według uczestników badania Office Worker Study w 2021 roku, ludzie tracą około cztery i pół godziny w pracy tygodniowo na procesy, które mogłyby zostać zautomatyzowane. Dodatkowo aż 68 procent respondentów stwierdziło, że chciałoby poświęcić ten czas na lepsze poznanie firmy i jej wewnętrznego życia, a 58 procent uznało, że powtarzające się zadania ograniczają ich kreatywność w pracy.

Grupa Villeroy & Boch zdecydowała się na współpracę z SAP w celu zoptymalizowania produktywności dzięki usprawnieniu procesów oraz redukcji czasu poświęcanego na powtarzalne zadania obejmujące różne systemy i dane. Wykorzystując najnowsze technologie inteligentnej automatyzacji procesów i sztucznej inteligencji, opracowano boty, które wykonują rutynowe, powtarzalne zadania i sprawiają, że procesy biznesowe stają się inteligentne. Umożliwia to poprawę wydajności operacyjnej i uwalnia czas pracowników, którzy mogą poświęcić swoją energię na działania kreatywne i bardziej skomplikowane.

Grupa Villeroy & Boch zdecydowała się na rozwiązania SAP®Intelligent Robotic Process Automation i SAP AI Business Services. Te systemy pozwoliły na zwiększenie wydajności operacyjnej, dzięki usprawnionym i przyspieszonym przepływom pracy i udoskonalenie obsługi klienta, dzięki uwolnieniu czasu pracowników customer service. Dodatkowo, stworzono boty dostosowane do konkretnych potrzeb pracowników.

Dzięki naszemu programowi tworzenia botów możemy elastycznie i szybko zautomatyzować przepływy pracy w wielu obszarach funkcjonalnych. Pozwala nam to zwiększyć wydajność i poświęcić więcej czasu na zapewnienie lepszej obsługi klienta - Daniel Neuhäuser, szef działu rozwiązań podstawowych ERP, Villeroy & Boch Group


Ponadto, dziesięciu cyfrowych asystentów wykonuje proste zautomatyzowane zadania w księgowości, zakupach i obsłudze klienta, a boty sprawdzają, klasyfikują i przetwarzają aż 6 tys. dokumentów rocznie.

Wizja przyszłości

Mając pionierską wizję usprawnienia przepływu pracy za pomocą automatyzacji procesów, Grupa Villeroy & Boch ruszyła z ambitnym programem budowania botów. Firma zgłasza propozycje różnych scenariuszy użycia, a zespół projektowy wybiera te, w których wymagana jest automatyzacja całego systemu i gdzie występuje wysoki poziom powtarzalnej, ręcznej interakcji z systemem.

Klasyczne, nadzorowane przez pracownika boty wykonują proste, powtarzalne zadania, takie jak odpowiadanie na standardowe zapytania e-mailowe, dokonywanie księgowań i aktualizowanie informacji o zakupach. Villeroy & Boch jako pierwszy klient SAP na świecie uruchomił inteligentnego bota, który wykorzystuje dwie usługi z pakietu SAP Extension Suite – SAP Intelligent RPA i Document Classification. Bot ten sprawdza załączniki w wiadomościach e-mail i wykorzystuje funkcjonalność AI dostarczaną przez usługę Document Classification do określenia, czy załączniki są fakturami, automatycznymi potwierdzeniami lub dowodami dostawy. Na podstawie typu dokumentu bot odpowiednio przetwarza załącznik.

W Villeroy & Boch nie brakuje pomysłów na dalszą automatyzację za pomocą botów. Aby umożliwić automatyczne przetwarzanie i księgowanie faktur w systemie ERP, firma testuje ulepszenia istniejącego inteligentnego bota za pomocą innej usługi biznesowej AI, Document Information Extraction. Poza klasyfikacją dokumentów, bot ten miałby również wyodrębniać istotne informacje i wzbogacać je o dodatkowe dane podstawowe.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top