W Kokpicie Harmonogramowania Szczegółowego zmiana terminów realizacji, przeniesienie zleceń do linii pakujących o różnych prędkościach lub dostosowanie przydziału pracowników do linii pozwala na rozwiązywanie konfliktów w tworzonym harmonogramie produkcyjnym. Jednoczesne wykorzystanie tych samych danych i obiektów (zleceń produkcyjnych) do analizy popytu a także harmonogramowania pozwala uniknąć błędów w przejściu od planowania zgrubnego do planowania szczegółowego. Dzięki temu informacje przezentowane podczas planowania zgrubnego są obliczane z uwzględnieniem istniejących mocy produkcyjnych.
Plan Wykorzystania Personelu bierze pod uwagę różne rodzaje kwalifikacji (techników oraz pracowników bezpośrednio produkcyjnych kwalifikowanych i niekwalifikowanych). Szybkość produkcji zależy od liczby przydzielonych pracowników, ale nie jest proporcjonalna. Używając wersji produkcyjnych dla tego samego produktu, można uwzględnić różny układ personelu kwalifikowanego i niekwalifikowanego dla tego samego zlecenia produkcyjnego. Jeśli nie zaplanowano wystarczającej liczby personelu, zlecenia można nie tylko odłożyć, ale także zmieniać ich rozmiar i zakres. Działa to w całym zakładzie, nie tylko w odniesieniu do odpowiednich obszarów produkcyjnych przypisanych do planisty. Prosta i szybka symulacja umożliwia planiście określenie w przypadku przeciążenia na jego własnym obszarze, czy istnieją wolne moce produkcyjne w innych obszarach. Koordynacja pomiędzy planistami odbywa się dzięki osobistej komunikacji - system zapewnia jedynie symulacje pozwalające na podjęcie właściwej decyzji.
Plany zmian są wizualizowane w dłuższych okresach czasu, a tym samym służą do długoterminowej analizy wymagań kadrowych, a także prognozowania zapotrzebowania na personel w ramach umów.
Lisner założony w Wolsztynie w 1992 roku stał się w Polsce liderem rynku. W 1995 roku firma przeniosła się do obecnej lokalizacji w Poznaniu. W 2010 Lisner został włączony do grupy Homann.
Ponieważ Lisner jest doskonale pozycjonowany w segmencie delikatesowych produktów rybnych, zakład w Poznaniu stworzył Centrum Kompetencji Wyrobów Rybnych w Grupie Homann. Centrum rozwija innowacyjne produkty rybne na rynek polski i zagraniczny. Od 2015 roku Lisner planuje produkcję wykorzystując system ORSOFT Workbench.
Źródło: Coima