loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Podczas konferencji VMworld w Barcelonie obie firmy ogłosiły pakiet nowych, wspólnych usług, które mają umożliwić firmom szybsze i sprawniejsze wdrożenia chmur hybrydowych. Wśród nowych funkcjonalności będzie wsparcie m.in. dla konteneryzacji i modernizacji aplikacji w oparciu o oprogramowanie Kubernetes czy wykorzystanie superkomputera Watson’a w kontaktach z klientami.


 REKLAMA 
 SNT 
 
Według analityków z firmy Ovum, obecnie 20 proc. procesów biznesowych zostało przeniesionych do chmury, ale nawet 80 proc. krytycznych aplikacji, wrażliwych danych i najważniejszych obciążeń systemowych nadal działa w oparciu o infrasatrukturę on-premise. Dzieje się tak głównie ze względu na obawy o wydajność i kwestie prawne. Współczesny biznes coraz mocniej potrzebuje jednak rozwiązań, które umożliwią szybką adaptację chmur w każdym obszarze działalności firmy.
Sojusz dla multi-cloudów

Ogłoszona w trakcie VMworld 2018 w Barcelonie pogłębiona współpraca między IBM a VMware ma urzeczywistnić sen o wielochmurowym krajobrazie współczesnych firm. W oparciu o programowo-definiowane centra danych VMware, chmura IMB Cloud stanie się teraz w pełni zautomatyzowana i niezawodna, umożliwiając firmom znaczne ograniczenie przestojów w działaniu stosowanych aplikacji chmurowych. Jednocześnie firmy, które wcześniej wdrożyły systemy oparte na rozwiązaniach VMware mogę teraz łatwo i sprawnie dokonać migracji do chmury IBM. Ma ona zapewniać dostępność usług i aplikacji na poziomie 99,99 proc.
Chcemy umożliwić naszym klientom przenoszenie, modernizację i obsługę dowolnych aplikacji – maszyn wirtualnych lub kontenerowych, tradycyjnych lub o znaczeniu krytycznym w chmurze IBM Współrmpraca VMware i IBM opiera się na najlepszych cechach obu firm. VMware zdobyło nie lada doświadczenie wirtualizując IT wszystkich 100 firm z listy Fortune 100. Dzięki dojrzałej chmurze IBM Cloud firmy te mogą swoje wirtualne zasoby umieścić teraz w publicznej chmurze, znacznie zwiększając swoją mobilność i dostępność – tłumaczył podczas konferencji VMworld w Barcelonie, Pat Gelsinger, dyrektor generalny VMware. Dzięki nowym funcjonalnościom przedsiębiorstwa mogą teraz dokonywać migracji i modernizować swoje środowiska IT oparte na technologiach VMware i IBM Cloud znacznie bezpieczniej, jednocześnie budując fundament pod środowiska hybrydowe. Finalnie chcemy umożliwić naszym klientom znaczne ograniczenie ryzyk związanych z chmurą, tak by mogli się skoncentrować głównie na innowacyjności, a nie szukaniu problemów – dodaje Martin Jetter, wiceprezes IBM ds. nowych usług technologicznych.
Wsparcie dla konteneryzacji

W Barcelonie obie firmy ogłosiły również wsparcie dla orchestracji maszyn wirtualnych i kontenerów, działająych m.in. w oparciu o prywatne sieci. Od tej pory usługa IBM Cloud Private Hosted może być instalowana na zwirtualizowanych serwerach VMware vCenter. Dzięki temu klienci mogą konteneryzować m.in. bazy danych przechowywane w maszynach wirtualnych. Modyfikacja umożliwia także znacznie łatwiejsze modernizowanie, zainstalowanych już aplikacji o komponenty sztucznej inteligencji czy blockchain. Oprocz tego chmura IBM dla rozwiązń VMware jest obecnie zintegrowana z rozwiązaniem IBM Cloud Kubernetes, co daje dostęp klientowi do w pełni operacyjnego środowiska Kubernetes, zwiększającego możliwości zarządzania kontenerami i modyfikowania aplikacji biznesowych.

By przyszpieszyć przepływ danych między usługami IBM Cloud, a IBM Cloud Kubernetes, firma ogłosiła również pełne wdrożenie sieci typu virtual cloud network, w oparciu o rozwiązanie VMware NSX-T. Usługa ta umożliwia stworzenie zwirtualizowanej architektury sieciowej, dającej dostęp do aplikacji i danych bez względu na to gdzie są przechowywane. Jednocześnie rozwiązanie znacznie zwiększa bezpeczeństwo środowisk zbudowanych w oparciu o IBM Cloud.

Sztuczna inteligencja w służbie klienta

W Barcelonie VMware ogłosił ponadto, że będzie korzystał z IBM-owego superkomputera Watsona, by podnieść jakość obsługi klientów. Od tej pory nie będą oni korzystać ze statycznych platform do zarządania swoimi środowiskami. Klienci VMware będą mogli wykorzystać Watsona do szybkiego i łatwego komunikowania się ze swoją platformą zarządzającą w oparciu o język naturalny. Watson został zaprojektowany w tym wypadaku tak, by w oparciu o analizę wypowiedzi klientów wykrywać odpowiednie wersje produktów, analizować zaistniałe problemy oraz je rozwiązać m.in poprzez wytypowanie odpowiedniego inżyniera z zespołu VMare, który następne dokona napraw.

Źródło: IBM

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top