Usługi Asseco Data Systems spełniły rygorystyczny proces weryfikacji Ministerstwa Cyfryzacji i są dostępne na platformie ZUCH (System Zapewniania Usług Chmurowych). Portal umożliwia jednostkom administracji publicznej wybór sprawdzonych zewnętrznych dostawców IT. Na platformie znalazło się blisko czterdzieści usług Asseco, które między innymi pozwalają uruchomić w pełni funkcjonalne środowiska chmurowe, dostarczają wsparcie we wdrażaniu oprogramowania czy zapewniają wsparcie ekspertów.

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
Bezpieczeństwo w chmurze

ZUCH stanowi platformę współpracy pomiędzy administracją publiczną a dostawcami usług chmurowych. Za jego pomocą zweryfikowane firmy IT przedstawiają ofertę usług i rozwiązań chmurowych w spójny i ujednolicony sposób, a urzędy mają dostęp do nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań informatycznych.

Stworzony przez Ministerstwo Cyfryzacji katalog usług chmurowych dla instytucji publicznych to przede wszystkim szansa na szybszą, bezpieczniejszą i skuteczną adopcję nowoczesnych rozwiązań w administracji. Dzięki katalogowi instytucje publiczne będą podnosić swoją efektywność pracy i rozszerzać zakres usług realizowanych za pośrednictwem nowoczesnych technologii. W dłuższej perspektywie powinno to mieć pozytywny wpływ nie tylko na komfort i szybkość realizacji procesów administracyjnych, ale również na efektywność naszej gospodarki. Mając to na uwadze, szczególnie cieszy nas fakt, że jesteśmy częścią tego projektu oraz że w pierwszej odsłonie katalogu pojawiło się aż 39 usług chmurowych oferowanych przez Asseco – dodaje Marcin Lebiecki, Dyrektor Pionu Usług Cloud i Data Center, Asseco Data Systems.


Dostawcy usług chmurowych prezentowani są w portalu w spójny i usystematyzowany sposób. Dzięki temu urzędy mogą w krótkim czasie zweryfikować kompetencje firm, zakres ich działania oraz dostępność usług i na tej podstawie dokonać właściwego wyboru. W katalogu prezentowane są usługi chmurowe dostarczane przez certyfikowanych dostawców, którzy spełniają wymagane standardy bezpieczeństwa.

Asseco w ZUCHu

Trwająca pandemia przyspieszyła wiele procesów transformacji cyfrowej. To co do tej pory było planem, nagle stało się realną potrzebą i podstawą działania, od którego zależy tempo rozwoju gospodarki. Chmura daje elastyczność i zwinność, co w związku z obecną sytuacją nabiera szczególnego znaczenia. Te wyzwania stoją nie tylko przed firmami, ale także przed instytucjami publicznymi.

Rozpoczynając proces transformacji, warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych, sprawdzonych partnerów i wysokiej klasy specjalistów, gdyż daje to gwarancję osiągnięcia założonych celów. W ramach Systemu Zapewniania Usług Chmurowych Asseco udostępniło szereg rozwiązań, które wesprą instytucje publiczne w zakresie uruchomienia środowiska chmurowego, wdrożenia oprogramowania czy udzielania bieżącego wsparcia eksperckiego” – dodaje Wojciech Woś, Dyrektor Pionu Rozwiązań Workflow i Zarządzania Oświatą, Asseco Data Systems.


Źródło: Asseco Data Systems

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top