Oracle udostępnia niezrównaną wydajność i skalowalność usługi Exadata Cloud Infrastructure X9M
ORACLEOracle Exadata Cloud Infrastructure X9M - najnowszej generacja zaawansowanej platformy bazodanowej działającej na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI) już dostępna. Korzystając z usługi Oracle Autonomous Database Service lub Oracle Exadata Database Service działającej w infrastrukturze Exadata Cloud Infrastructure X9M, klienci mogą uruchamiać już skonfigurowane zadania przetwarzania szybciej, w większej skali i przy kosztach niższych niż w przypadku wcześniejszych generacji tej platformy. Ponadto podczas uaktualniania z X8M do X9M, organizacje mogą zmniejszyć koszty, konsolidując setki zadań przetwarzania OTLP, analiz i obciążeń bazodanowych w jednej usłudze chmurowej.

 
 REKLAMA 
 ENOVA - JAK USPRAWNIĆ POLSKI BUSINESS? 
 
Exadata Cloud Infrastructure X9M oferuje do 8064 jednostek vCPU serwerów baz danych, 2,5 raza więcej niż w przypadku X8M, oraz do 3,1 PB nieskompresowanej pojemności bazy danych (28% więcej). Dzięki sieciom wewnętrznym szybszym o 80% i dwukrotnie większej szerokości pasma przesyłu do serwerów aplikacji, użytkownicy mogą uruchamiać zadania przetwarzania OLTP z ekstremalnie małymi opóźnieniem operacji we-wy na poziomie poniżej 19 mikrosekund i przy liczbie IOPS większej o nawet 87%. Exadata Cloud Infrastructure X9M w OCI przyspiesza także przetwarzanie analityczne w chmurze dzięki 80% szybszemu skalowaniu - aż do 2,88 TB/s.

Autonomous Database i Exadata Database Service w unikatowy sposób zapewniają wydajność, dostępność i bezpieczeństwo we wszystkich aplikacjach” — powiedział Juan Loaiza, wiceprezes ds. kluczowych technologii baz danych w firmie Oracle. „W rozwiązaniu Exadata Cloud Infrastructure X9M, zastosowaliśmy najnowszy procesor, sieć i serwery pamięci masowej, a także zoptymalizowaliśmy nasze oprogramowanie, tak aby zapewnić najwyższą wydajność, najbardziej skalowalną i ekonomiczną infrastrukturę chmurową przeznaczoną do tworzenia i uruchamiania zadań przetwarzania w naszych bazach danych — wszystko za tę samą cenę co poprzednia generacja.


Exadata Cloud Infrastructure X9M zapewnia następujące korzyści w porównaniu z innymi bazami danych w chmurze:
  • Opóźnienie operacji we-wy poniżej 19 mikrosekund — 25-krotnie lepsze niż opóźnienie na poziomie 0,5 ms oferowane przez Amazon RDS i 50-krotnie lepsze niż opóźnienie na poziomie 1 ms oferowane przez Microsoft Azure SQL.
  • Dzięki 64 serwerom pamięci masowej X9M zapewnia przepustowość do 2880 GB/s dla analityki zbiorczej — 137 razy większą niż jest to możliwe z jedną instancją Azure SQL (21 GB/s) i 384 razy większą niż z Amazon RDS (7,5 GB/s).
Ciągłość operacji dla kluczowych baz danych

Odporny na awarie sprzęt Exadata oraz integracja z systemem klastrowym Oracle Real Application Clusters (RAC) zapewnia ciągłość działania w przypadku awarii i umożliwia rozszerzanie, modernizację i uaktualnianie infrastruktury bez konieczności przerywania pracy. Firmy mogą konsolidować newralgiczne bazy danych w chmurze bez ryzyka wyczerpania zasobów, korzystając z możliwości użycia od czterech do 252 jednostek vCPU na serwer bazy danych i od dwóch do 32 serwerów baz danych na system.

Większa elastyczność i skalowanie dla baz danych Autonomous Database i programistów

Organizacje i programiści wdrażający w OCI bazę danych Autonomous Database mogą teraz zwiększyć wydajność i obniżyć koszty, dysponując większą ilością zasobów, niż było to możliwe w systemie X8M. Użytkownicy Autonomous Database mają elastyczność przy wdrażaniu pełnego zakresu konfiguracji Exadata Cloud Infrastructure X9M w dedykowanych środowiskach dla tej bazy. Dzięki temu użytkownicy mogą zastosować większą liczbę jednostek vCPU do równoczesnej realizacji większej liczby zapytań OLTP, a także wykorzystać więcej serwerów pamięci masowej do uruchamiania równoległych zadań analitycznych z przepustowością nawet 38 razy większą niż jest to możliwe przy użyciu systemu X8M. Ponadto Autonomous Database przyczynia się do ograniczenia kosztów ze względu na mniejszą potrzebę administrowania, automatyczne skalowanie oraz konsolidację do pięciu baz danych w jednej jednostce vCPU w przypadku mniej wymagających zadań, takich jak tworzenie oprogramowania, czy mikrousługi.

Letsbank to wiodący brazylijski bank cyfrowy dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Dzięki usłudze Oracle Exadata Database Service zyskaliśmy elastyczność i pewność, że w razie nagłego wzrostu lub gwałtownego przyspieszenia bank obsłuży takie obciążenie" - powiedział Vitor Oliveira, szef działu chmury i DevOps w Letsbank. "Udało nam się również zwiększyć wydajność o 2000 procent, a także poprawić bezpieczeństwo i niezawodność. Spodziewamy się, że Oracle Exadata Database Service X9M przyniesie nam wiele korzyści, aby jeszcze bardziej umożliwić naszą ekspansję i poprawić jakość obsługi klientów.


Martin Brower to firma logistyczna obsługująca ponad 25 tys. restauracji w 18 krajach.

Korzystamy z Exadata Database Service z infrastrukturą Exadata X8M, aby przyspieszyć analizę danych naszych klientów, co pozwala nam uruchamiać raporty w ciągu kilku minut zamiast godzin" - powiedział Wayne Gryzbek, wiceprezes ds. IT w Martin Brower. "Analizowanie większych ilości danych i robienie tego szybciej pomogło nam stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku. Zakładamy, że Exadata Cloud Infrastructure X9M przyniesie dalsze przyspieszenie analityki i generowanie bardziej wnikliwych spostrzeżeń na temat klientów.


To, co jest naprawdę niezwykłe w zapowiedzi Exadata Cloud Infrastructure X9M firmy Oracle, to fakt, że jako pierwsi wdrożyli moc i wydajność procesorów AMD z pamięcią Intel PMem w jednym systemie" - powiedział Marc Staimer, starszy analityk w firmie Wikibon. "Oracle ściśle zintegrował 64-rdzeniowe procesory AMD w serwerach baz danych Exadata Cloud Infrastructure, sieci RDMA oraz najnowsze procesory Ice Lake Intel z pamięcią Intel Optane PMem w serwerach pamięci masowej. W rezultacie powstała najwydajniejsza dostępna obecnie platforma wielomodelowej bazy danych w chmurze klasy korporacyjnej.<d/iv>

Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top