erp dzisiaj 5

W pierwszej części artykułu na temat procedur migracji środowisk IT do chmury przedstawiliśmy uwagi na temat infrastruktury konwergentnej oraz ofertę Cloud at Customer, w której wstępnie przygotowany pakiet chmurowy Oracle jest instalowany w centrum przetwarzania danych klienta. Dziś kolejne cztery ścieżki prowadzące do chmury.

REKLAMA:
2018 03 16 Oracle Code Conference POLAND banner 350x350
 
 
Migracja i optymalizacja

W przypadku aplikacji, które nie są przywiązane do środowiska lokalnego ze względu na przepisy, kolejnym krokiem jest przeniesienie starszych obciążeń do chmury publicznej za pomocą usług udostępniających infrastrukturę w chmurze. Eliminują one obawy współczesnych działów informatycznych o pojemność i pozwalają użytkownikom skupić się na nowych możliwościach biznesowych, ponieważ oddają im do dyspozycji elastyczną, skalowalną, bezpieczną i ekonomiczną infrastrukturę w chmurze. Infrastruktura oferowana jako usługa (IaaS) nowej generacji sprawia, że migracja jest prosta i bezproblemowa. Dzięki temu szefowie działów informatycznych mogą szybko przenosić istniejące obciążenia lokalne do chmury, a programiści wykonywać testy i prace programistyczne bez generowania dodatkowych kosztów lub poświęcania cennego czasu na wprowadzanie zmian w aplikacjach lub architekturze.

Wejście na nową platformę

Firmy, które chcą pójść o krok dalej i przyspieszyć tworzenie nowych produktów i usług dla klientów, pracowników i partnerów, znajdą niewyobrażalne wcześniej możliwości w usługach udostępniających platformę w chmurze. W modelu platformy jako usługi (PaaS) firma ma do dyspozycji platformę pozwalającą opracowywać, wdrażać i uruchamiać aplikacje bez złożoności i kosztów związanych z wdrażaniem niezbędnej infrastruktury i zarządzaniem nią. W ten sposób użytkownicy mogą rozszerzyć możliwości swoich aplikacji na najnowsze technologie. Mogą też integrować usługi chmurowe, tworzyć i automatyzować nowoczesne procesy biznesowe oraz włączać zabezpieczenia w strukturę aplikacji od początku pracy nad nimi.

Modernizacja i transformacja

Firmy, które chcą zmodernizować i przekształcić swoją działalność, procesy i doświadczenia, znajdą niezbędną w tym celu szybkość i innowacyjność w oprogramowaniu oferowanym jako usługa (SaaS). Aplikacje chmurowe często wykorzystują nowoczesne procesy oparte na najlepszych procedurach i są zintegrowane z funkcjami społecznościowymi, mobilnymi i analitycznymi, aby zapewnić klientom oczekiwaną przez nich obsługę, kompetencje potrzebne do osiągnięcia sukcesu oraz wydajność wymaganą przez rynek.

Pełne zaangażowanie

W przypadku nowych przedsiębiorstw lub całkiem nowych działów, które nie mają żadnego środowiska informatycznego ani starszych aplikacji, logicznym wyborem jest postawienie na chmurę od samego początku.

W każdym przypadku mamy tu właściwe rozwiązanie na właściwym miejscu, a wybór każdej z przedstawionych ścieżek opiera się na określonych potrzebach.

Trzeba przy tym pamiętać, że wszystkie ścieżki muszą prowadzić do tego samego punktu, jakim jest osiągnięcie nadrzędnych celów biznesowych. Dlatego wyboru usług przetwarzania w chmurze należy dokonywać w ujęciu całościowym, skłaniając się przy tym w kierunku pakietów zintegrowanych, aby uniknąć konieczności skomplikowanej integracji i wydobyć maksymalne korzyści z wprowadzenia nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja i automatyzacja.

Źródło: www.oracle.com

PODOBNE


loading...