itintegro czerwiec 2018 erp view

Na mocy podpisanej umowy na platformie ALSO Cloud Marketplace dostępne są już rozwiązania Acronis Backup Cloud. Rozszerzenie europejskiej współpracy z ALSO o polski rynek, po raz pierwszy umożliwia partnerom w Polsce zakup rozwiązań Acronis w systemie miesięcznych rozliczeń.

Oracle uzupełnia platformę chmury o usługi opracowywania i wdrażania oprogramowania oparte na języku JavaScript, co jeszcze bardziej rozszerza jej ofertę usług chmurowych związanych z technologią Java.

Internet ostatnich 25 lat zmienił świat na niespotykaną skalę. Nasze obawy wynikające z korzystania z globalnej sieci stały się niemal tak samo wielkie, jak korzyści które osiągamy. W ciągu ostatnich 5 lat codziennie przekonujemy się, że sami nie podołamy cyberzagrożeniom.

Rynek usług oferowanych w technologii chmury jest najszybciej rozwijającym się segmentem branży IT. Bez cloud computingu trudno dziś wyobrazić sobie rozwój nowoczesnej firmy. Przedsiębiorstwa bez względu na rozmiar doceniają przede wszystkim bezpieczeństwo przechowywanych w chmurze danych. To kluczowy czynnik decydujący o migracji do chmury dla blisko 90 proc. z nich.

IBM ogłosiła dzisiaj, że zwycięzcą Wirtualnego Hackathonu IBM, którego zadaniem było stworzenie mobilnej aplikacji marketingowej pod kątem dużych imprez i eventów został Jazzy.pro. Korzystając z chmury IBM, Jazzy.pro będzie mógł rozwinąć możliwości działania swojej aplikacji MoodPath do zarządzania eventami marketingowymi, mierzenia ich efektywności oraz zaangażowania i sentymentu uczestników poprzez automatyczną analizę ich wpisów w mediach społecznościowych.

Huawei prezentuje OceanStor DJ, przyszłościową platformę, która świadczy usługi w zakresie przechowywania i operowania danymi na żądanie, poprzez jednolite zarządzanie zasobami pamięci masowej. Jej istotną zaletą jest podniesienie efektywności pracy centrów danych.

Ericsson Connected Traffic Cloud łączy dane dotyczące ruchu w czasie rzeczywistym pochodzące z samochodów podłączonych do sieci z danymi z innych źródeł, dając zarządzającym ruchem drogowym pełniejszy obraz i możliwość kontaktu z kierowcami i pojazdami.

Oracle uzupełnił platformę Oracle Cloud for Integration o usługi Oracle SOA Cloud i Oracle API Manager Cloud Usługi rozszerzają ofertę Oracle w zakresie iPaaS (integration Platform as a Service) i upraszczają integrację aplikacji i usług w środowisku chmury, technologii mobilnych oraz Internet of Things.

Ostatnie badania IDC utwierdziły nas w przekonaniu, że popyt na usługi IT w Polsce nie słabnie, a wręcz przeciwnie dopiero nabiera rozpędu. Szacowany wzrost na poziomie 4 proc. dla sektora usług IT w 2015 roku, w tym 25 proc. dla rozwiązań w technologii chmury obliczeniowej to dobrze rokujące prognozy. Dlaczego usługi wypierają tradycyjne wdrożenia IT? Istnieje kilka powodów.

Wraz ze wzrostem popularności technologii chmurowej, wielu przedsiębiorców – zastanawiając się czy to dobry kierunek dla ich firmy – może borykać się z odróżnieniem faktów od mitów.

loading...