Firmy nie nadążają z przetwarzaniem informacji

Już dziś niemal co druga firma (46 proc. badanych przez AIIM) ocenia, że przeciwdziałanie chaosowi informacyjnemu wewnątrz ich organizacji…

7 pytań, które pomogą firmie w wyborze systemu zarządzania dokumentami

erNa rynku można znaleźć wielu dostawców systemów zarządzania dokumentami (ang. document management system ― DMS). Sporządzenie wstępnej,

Jak stworzyć cyfrowe miejsce pracy?

Choć stworzenie cyfrowego miejsca pracy nigdy nie jest ostatecznym celem digitalizacji, powinno zapewniać konkretne korzyści biznesowe. Nawet…

Home office a systemy ECM – jak ułatwić pracownikom pracę zdalną?

W czasach, w których pozostanie w domu i zachowanie wszelkich środków ostrożności w zakresie ochrony zdrowia jest kluczowe, zapewnienie…

Digital workplace w Polsce – trendy i technologie

Poprawa komunikacji wewnątrz i na zewnątrz firmy, możliwość automatyzacji kluczowych procesów oraz pełniejsza kontrola pracy zespołów przez…

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Przechowywanie i archiwizowanie dokumentów pracowniczych w firmie to wbrew pozorom bardzo ważna sprawa, w wielu przypadkach kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dlatego warto o ten temat zadbać i wiedzieć, jakie kroki podjąć, aby zapewnić bezpieczny obieg dokumentacji. Jak to zrobić?

suncode logoPlus Workflow to wielofunkcyjne rozwiązanie Low-Code, wspierające przedsiębiorstwa w sprawnym zarządzaniu dokumentami i optymalizacji procesów biznesowych. Pozwala on przedsiębiorstwom samodzielne modelowanie procesów biznesowych, zarządzanie dokumentacją w formie elektronicznej, skanowanie dokumentacji i OCR. Treści trafiające do systemu są archiwizowane i dostępne w każdym momencie. Aby lepiej zrozumieć, czym jest i jak funkcjonuje system Plus Workflow, należy przyjrzeć się kilku aspektom.

suncode logoCyfryzacja produkcji, bezpośrednio związana z przemysłem 4.0, stała się światowym trendem ostatnich lat. Głównymi jej celami są przede wszystkim: zwiększenie efektywności firmy, optymalizacja kosztów, poprawa jakości produkowanych dóbr oraz zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Hsuncode logoandel to sektor gospodarki, który jest najbardziej podatny na zmiany. Przedsiębiorstwa handlowe, aby zostać liderem na rynku, muszą nieprzerwanie śledzić trendy zarówno w zachowaniu klientów, jak i w zakresie technologii usprawniającej ergonomię ich pracy.

SUNCODEWielu liderów bankowości cyfrowej pochodzi z Polski – podaje Deloitte w raporcie z 2022 roku Digital Banking Maturity. Czołowe banki w swojej ofercie posiadają nie tylko usługi finansowe – aktualnie aplikacje bankowe umożliwiają zakup biletów transportu publicznego, opłacenie biletu parkingowego lub wjazdu na autostradę, uregulowanie podatku i wiele innych.

suncode logoElektroniczny obieg dokumentów i automatyzacja procesów biznesowych to w obecnych czasach żadne novum. Przedsiębiorstwa na całym świecie rozumieją istotę cyfryzacji – nie inaczej sytuacja ma się w branży medycznej i farmaceutycznej.

Nie ulega wątpliwości, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania ukierunkowane na reorganizację procesów biznesowych – ich automatyzację i funkcjonalizację. Działy sprzedaży czy marketingu praktycznie od zawsze entuzjastycznie podchodziły do tematu innowacji usprawniających ich codzienną pracę. Sytuacja miała się nieco inaczej, jeśli wziąć pod lupę działy prawne. Jeszcze 5 lat temu wielu prawników nie było tak otwartych na tego typu rozwiązania.

COMARCHEliminacja wydruków, oszczędność czasu i sprawniejsze procesowanie dokumentów – to tylko kilka z korzyści uruchomienia aplikacji do zarządzania obiegiem dokumentów, jakie zauważają pracownicy Banku Spółdzielczego Duszniki. System Comarch DMS zapewnia obsługę elektronicznego obiegu faktur kosztowych, umów z kontrahentami oraz teczek kredytowych klientów banku.

SUNCODESystemy klasy Workflow nie od dziś wspierają digitalizację przedsiębiorstw na całym świecie. Pomimo że rozwiązania te idealnie sprawdzają się w różnych branżach, to zdarza się, że firmy wzbraniają się przed wdrożeniem nowych rozwiązań informatycznych.

SUNCODEZarówno podczas pracy w biurze, jak i zdalnej, musimy pamiętać o rozsądnym jej rozplanowaniu. To właśnie niewłaściwa organizacja pracy jest częstą przyczyną nagminnego odkładania obowiązków, co skutkuje ich kumulacją lub ciągłym gonieniem deadlinów.

suncode logoInadekwatne zarządzanie procesami biznesowymi – brak ich precyzyjnego zdefiniowania i uporządkowania, prowadzi do dezorganizacji w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Może to nie tylko powodować przestoje w pracy, ale również zwiększyć ponoszone przez firmę koszty realizacji zadań.

symfonia logo 2021Są różne rodzaje listów: miłosne, motywacyjne, referencyjne, lotnicze i formalne, ale w grudniu liczą się tylko te, których adresatem jest Święty Mikołaj. Ciężko sobie wyobrazić, że w tym przedświątecznym okresie znajdzie się choć jedna dziecięca korespondencja, która do niego nie dotrze. W biurze Świętego Mikołaja nie ma miejsca na błędy… także w fakturach, dlatego w tym roku Fundacja Świętego Mikołaja postawiła na bezpieczeństwo i korzysta z narzędzia, jakim jest Symfonia Obieg Dokumentów.

Według danych z badania zrealizowanego dla Iron Mountain, aż 93% firm dąży do wyeliminowania papierowej dokumentacji w ciągu najbliższych 5 lat. Pierwszy oraz najważniejszy krok na drodze do paperless stanowi inwentaryzacja dokumentacji, a tym samym zidentyfikowanie zasobów przeznaczonych do zniszczenia, przechowywania lub zdigitalizowania, a także ustrukturyzowanie zgromadzonych danych.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w 2023 r. nakłady na ochronę zdrowia zaplanowane zostały na kwotę 157,3 mld zł, czyli 6 proc. PKB. Część z tych środków zostanie przeznaczona na wdrożenie narzędzi cyfrowych. Ułatwiają one pracę personelowi medycznemu, usprawniają zarządzanie placówkami, a także poprawiają dostęp do usług.

proalpha PolskaUmowy, faktury, dokumentacja – rosnąca liczba dokumentów sprawia, że archiwum przedsiębiorstwa stale się powiększa. Najnowsze badania wykazały, że samo ręczne zarządzanie dokumentami pochłania między 40 a 60 procent czasu pracy, a czas potrzeby na znalezienie pojedynczego dokumentu wynosi przy tym średnio 18 minut. Równie istotne są kwestie finansowe i ekologiczne związane ze zużyciem papieru. Organizacja WWF odkryła, że prawie co drugie ścięte przemysłowo drzewo jest przetwarzane na papier, a do produkcji kilograma papieru potrzebne jest nawet 100 litrów wody i ogromna ilość energii.

suncode logoWedług raportu „The State of Mobile 2022” przeprowadzonego przez firmę data.ai, użytkownicy urządzeń mobilnych spędzają na nich aż 3,8 biliona godzin rocznie! Oznacza to, że przeciętny użytkownik poświęca aż 4,8 h dziennie na korzystanie z różnego rodzaju aplikacji.

ibsc logoBranża logistyczna uznawana jest za jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się na świecie. Jeśli przyjrzeć się bliżej, to na czele rankingu znajduje się sektor transportowy. Jako firma transportowa musisz nieustannie spełniać wymagania wielu różnych klientów i dbać o jakość swoich usług. I to w czasach, gdy rynek pracy jest przeciążony do granic możliwości. Powodzenia! Jest to zadanie, które jest niemożliwe bez odpowiednich narzędzi. Tylko właściwe oprogramowanie będzie w stanie wspierać Cię w codziennej pracy. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób nasze rozwiązanie przenosi przetwarzanie zamówień na wyższy poziom.

SUNCODEJak wynika z analiz przeprowadzonych przez McKinsey & Company, popularyzacja rozwiązań w chmurze w polskich firmach oraz instytucjach publicznych może wytworzyć do roku 2030 zysk w wysokości 121 mld zł, co jest równoważne z 4% PKB.

SUNCODEZgodnie z art. 5 pkt 2 ustawy o podpisie elektronicznym „Dane w postaci elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu są równoważne pod względem skutków prawnych dokumentom opatrzonym podpisami własnoręcznymi, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej”. Wynika z tego jednoznacznie, że dokumenty opatrzone elektronicznym podpisem kwalifikowanym mają taką samą moc prawną co dokumenty podpisane własnoręcznie.

suncode logoPrzedsiębiorstwa na całym świecie zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest ograniczenie dokumentacji w wersji papierowej w codziennej pracy, nie tylko ze względów biznesowych, ale również ekologicznych. Skutkiem tego, w myśl idei Paperless, firmy coraz częściej decydują się na wdrożenie rozwiązań do digitalizacji dokumentów i szeroko pojętej cyfryzacji przedsiębiorstwa. Tego typu podejście niesie za sobą wymierne korzyści – nie tylko minimalizuje ilość wykorzystywanych kartek papieru, ale również zwiększa bezpieczeństwo przetwarzanych dokumentów i ogranicza koszty związane z ich obsługą.

SER, wiodący globalny dostawca inteligentnych rozwiązań do automatyzacji treści uzyskał certyfikat SOC 2 Typu 2 dla swoich usług Doxis Cloud Services. Ten dodatkowy certyfikat SOC 2 podkreśla zaangażowanie SER we wprowadzanie najwyższych standardów zarządzania danymi w chmurze.

Asseco Data Systems podpisało umowę z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na utrzymanie i rozwój systemu Workflow, który stanowi centralny komponent Zintegrowanego Systemu Informatycznego (ZSI) do obsługi najważniejszych procesów biznesowych KRUS. System Workflow integruje usługi systemów dziedzinowych, takich jak Farmer i nSIU służących do obsługi ubezpieczeń oraz świadczeń rolników i ich rodzin. Zapewnia bezpieczną wymianę danych z instytucjami zewnętrznymi. Nowa umowa to kontynuacja wieloletniej współpracy Asseco z KRUS.

SUNCODEPrzedsiębiorcy, którzy myślą innowacyjne i pragną utrzymać pozycję lidera na rynku, zdają sobie sprawę z faktu, jak istotną rolę w dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie, odgrywają cyfryzacja i digitalizacja. Również branża budowlana coraz częściej dostrzega potrzebę optymalizacji i automatyzacji procesów biznesowych dzięki wykorzystaniu systemów do elektronicznego obiegu dokumentów i procesów biznesowych klasy Workflow. Cyfryzacja firmy nie jest prostym zadaniem, ale odpowiednio zaimplementowany system przynosi wiele wymiernych korzyści, a należycie dobrany system może wesprzeć branżę budowlaną m.in. w realizacji inwestycji.

Asseco Poland i Krajowy Operator Chmury Medycznej wdrożyli w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach EDM w chmurze. To nowa usługa usprawniająca procesy związane z raportowaniem zdarzeń medycznych i zapisywaniem dokumentacji medycznej. Zwiększa również bezpieczeństwo przechowywanych i udostępnianych danych oraz umożliwia elektroniczne rozliczanie programu Profilaktyka 40 PLUS.

COMARCHWilhelm Herm. Müller Polska od 25 lat specjalizuje się w dostarczaniu i serwisowaniu pasów napędowych i transportujących dla przemysłu. Działalnośc prowadzi w czterech oddziałach, z których każdy posiada własny magazyn i własny serwis. Koordynacja i organizacja pracy wszystkich placówek realizowana jest przy użyciu systemu do zarządzania przedsiębiorstwem - Comarch ERP XL. Dodatkowo firma korzysta z aplikacji do elektronicznego obiegu dokumentów tego samego producenta.

suncode logoPierwszym skojarzeniem, które przychodzi nam do głowy po usłyszeniu słowa „logistyka”, jest transport. Jednak zadania wchodzące w zakres działań logistycznych są znacznie bardziej złożone. Logistyka to szereg procesów, od planowania i zarządzania czasem, poprzez nadzorowanie i zarządzanie procesami dystrybucji towarów, usług i informacji, aż po optymalizację kosztów.

Zaczynali jako technologiczny startup w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj znajdują się w gronie 500 najszybciej rozwijających się amerykańskich przedsiębiorstw wyróżnionych w prestiżowym rankingu Financial Times za rok 2022. airSlate to ponad 900 pracowników, 100 milionów użytkowników i 6 biur, do których właśnie dołącza oddział w Polsce. Dlaczego inwestują właśnie tutaj?

SER ogłosił wprowadzenie Doxis Intelligent Content Automation, rewolucyjnej platformy opartej na sztucznej inteligencji, która automatyzuje zrozumienie treści: dokumentów, faktur, danych, etc. i poprawia ich widoczność w przedsiębiorstwach. W efekcie zwiększa możliwości generowania przychodów i zmniejsza ryzyko.

Według najnowszych szacunków, do 2026 roku firmy na całym świecie stracą 1,3 biliona USD z powodu zmian klimatycznych . Pomimo tak widocznej skali problemu, wiele firm nadal nie podejmuje aktywnych działań w celu obniżenia emisji CO2. Badania pokazują, że chociaż 90% globalnych liderów IT uznaje zrównoważony rozwój za priorytet, tylko 67% z nich stawia sobie konkretne cele biznesowe w tym zakresie . Co może skłonić firmy do stosowania zrównoważonych rozwiązań? Co taka zmiana może dla nich oznaczać?

Już dziś niemal co druga firma (46 proc. badanych przez AIIM) ocenia, że przeciwdziałanie chaosowi informacyjnemu wewnątrz ich organizacji „wypada słabo” lub „wymaga poprawy”. W najbliższych latach sytuacja może być jeszcze trudniejsza – według prognoz za 2 lata przedsiębiorstwa mogą mieć do przetworzenia nawet 4,5 raza więcej informacji niż obecnie, z czego ponad połowę będą stanowiły te częściowo lub nawet całkowicie nieustrukturyzowane1. Jakie działania powinny podjąć firmy, by nie zostały pochłonięte przez „tsunami”?
 

suncode logoNajważniejszym kapitałem każdej organizacji są ludzie. Tylko dzięki odpowiednio dobranej kadrze, firmy mogą oferować swoje kompleksowe usługi i współpracę w miłej, przyjemnej oraz profesjonalnej atmosferze na najwyższym poziomie.

SER Group, wiodący dostawca platform ECM i obsługi treści, ma zaszczyt ogłosić, że otrzymał tytuł „Wizjonera” w raporcie firmy Gartner Magic Quadrant for Content Services Platforms 2021*. W raporcie oceniono 18 dostawców platform obsługi treści na podstawie kompletności ich wizji oraz zdolności do jej realizacji.

SUNCODEWszystkie przedsiębiorstwa, bez względu na wielkość czy obszar działalności, dążą do uzyskania przewagi konkurencyjnej. Budowanie i utrzymanie pozycji na rynku jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w obecnych czasach transformacji cyfrowej, która wymusza na firmach poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań — wychodzących naprzeciw wymaganiom Klientów, poprawiających efektywność pracy, czy eliminujących ewentualne błędy. W rezultacie coraz więcej firm decyduje się na optymalizację i automatyzację procesów biznesowych, często przy wykorzystaniu rozwiązań typu RPA.

SENTEProces wdrażania oprogramowania informatycznego niejednokrotnie jest drogi i długotrwały. Setki przykładów dużych i średnich przedsiębiorstw w Polsce i na świecie pokazują, że takie projekty mogą kosztować wiele milionów złotych i trwać wiele tygodni, miesięcy, a nawet lat. W sposobie prowadzenia biznesu zachodzą dynamiczne zmiany, które powodują, że oprogramowanie nie nadąża za przemianami organizacyjnymi, a tym samym jest nieaktualne.

suncode logoŻyjemy w czasach dynamicznie zmieniającego się środowiska, w których niezwykle istotne są nieustanny rozwój i elastyczność. Pandemia COVID-19 wymusiła na przedsiębiorcach podjęcie szybkich działań ku cyfrowej transformacji, a co za tym idzie wdrażanie nowoczesnych systemów informatycznych, mających na celu optymalizację i automatyzację procesów biznesowych. W rezultacie, rozwiązania typu low-code i no-code, otwierające firmom drzwi do digitalizacji bez konieczności zatrudniania specjalistów z zaawansowaną wiedzą programistyczną, zyskują na popularności.

Do 2030 r. trzy na cztery firmy w Unii Europejskiej będą korzystać z usług przetwarzania w chmurze, big data i rozwiązań sztucznej inteligencji – wynika z przewidywań Kompasu Cyfrowego. Jednak 97% menedżerów w polskich przedsiębiorstwach przyznaje, że ich firma nie zakończyła jeszcze procesu transformacji cyfrowej i tylko około ćwierć z nich uważa, że ich firma obecnie znajduje się na zaawansowanym etapie. Co w ten sposób tracą? Czy będą w stanie sprostać oczekiwaniom UE do końca dekady?

W ostatnim roku liczba aktywnych użytkowników usługi Microsoft Teams wzrosła lawinowo (z 20 mln w lipcu 2019 r. do 145 mln w kwietniu 2021 r.) . Aby ułatwić zdalną pracę swoim klientom, Grupa SER prezentuje nową wtyczkę Doxis4 SmartBridge for Teams. Daje ona centralny dostęp do wszystkich informacji na platformie zarządzania treścią w przedsiębiorstwie (ECM) Doxis4 bezpośrednio z poziomu Microsoft Teams. Wtyczka umożliwia wzrost produktywności zespołów, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z zasadami ładu informatycznego i wymogami regulacyjnymi.

Grupa SER po raz czwarty z rzędu została uznana firmą numer jeden w kluczowym segmencie swej działalności, czyli na rynku systemów ECM (wg rankingu Computerworld TOP200). Fakt ten czyni ją niekwestionowanym liderem w regionie. Jednocześnie SER Group została uznana za „największego dostawcę systemów zarządzania procesowego i elektronicznego oraz obiegu dokumentów (ECM) w 2020 roku”. Firma utrzymała również 12. pozycję na liście „Najwięksi dostawcy oprogramowania na licencjach własnych w 2020 roku”.

SER Group, jeden z głównych światowych dostawców platform do obsługi treści umożliwiających inteligentne zarządzanie informacjami, został uznany za „Strong Performer” w raporcie The Forrester Wave™: Content Platforms, Q2 2021, opracowanym przez firmę analityczną Forrester Research. Ponadto, grupa może poszczycić się uzyskaniem najwyższego wyniku w kategorii aktualnych ofert.

Kancelaria prawnicza SSW Pragmatic Solutions informuje o premierze AQUILA: opartej na sztucznej inteligencji platformy, służącej do kompleksowej, w pełni zautomatyzowanej analizy treści dokumentów, rozwijanej we współpracy z Działem Usług Technologicznych IBM.

Back to top