Modelowanie procesów biznesowych
suncode logoInadekwatne zarządzanie procesami biznesowymi – brak ich precyzyjnego zdefiniowania i uporządkowania, prowadzi do dezorganizacji w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Może to nie tylko powodować przestoje w pracy, ale również zwiększyć ponoszone przez firmę koszty realizacji zadań.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Niezawodnym wsparciem w tym zakresie jest modelowanie procesów biznesowych (business process modeling), które pozwala na obrazowe przedstawienie przebiegu danego procesu biznesowego, jak również weryfikację jego prawidłowości. W tym celu warto sięgnąć po jeden z najpowszechniejszych standardów zapisu procesów – BPMN (Business Process Model and Notation). Model procesu stworzony przy wykorzystaniu tej notacji umożliwia dokładniejsze zrozumienie procesu oraz jego optymalizację i automatyzację.

Plus Workflow Editor – modelowanie procesów biznesowych w notacji BPM


System Plus Workflow do elektronicznego obiegu dokumentów i zarządzania procesami biznesowymi umożliwia użytkownikom samodzielne uruchamianie dowolnego obiegu dokumentów, dzięki wbudowanemu edytorowi procesów biznesowych — Plus Workflow Editor.

Czynnikiem wyróżniającym Plus Workflow Editor jest fakt, że jest to platforma typu low-code, która daje możliwość modelowania procesów biznesowych nawet użytkownikom nieposiadającym zaawansowanej wiedzy programistycznej.

Jak to możliwe?

Użytkownik buduje nowe procesy i formularze, korzystając z dostępnych już w systemie typów pól (pole tekstowe, lista rozwijana, tabela dynamiczna itp.). Ponadto może on samodzielnie zaprojektować układ pól i przycisków na formularzu zadania, dzięki wykorzystaniu funkcjonalności Drag&Drop – przeciągając interesujące ikony/przyciski/tabele na wybrane miejsce formularza.

Jakie możliwości oferuje modeler procesów biznesowych od Suncode?


Wbudowany edytor procesów biznesowych posiada wiele funkcjonalności, m.in.:
  • Moduł umożliwia rysowanie map w graficznym edytorze procesów oraz walidację ich poprawności;
  • Użytkownik ma możliwość modelowania procesów szeregowych i równoległych. Może on również definiować terminy wykonania zadań, dodawać i konfigurować zadania automatyczne do procesu; 
  • Edytor procesów posiada funkcjonalność automatycznego generowania formularza na podstawie dodanych do zadania pól i przycisków akceptacji;
  • Modeler pozwala na ręczne, dowolne układanie pól, przycisków na formularzu zadania oraz określenie wielkości i położenia ich etykiet;  Użytkownik może budować procesy i formularze, korzystając z predefiniowanych typów pól (np. pole tekstowe, lista rozwijana, tabela dynamiczna, itp.); 
  • Plus Workflow Editor dynamicznie generuje podgląd powstającego formularza; 
  • Narzędzie do modelowania procesów przeprowadza walidację pakietów (map) przy wgrywaniu i ich odświeżaniu;
  • Administrator procesu ma możliwość zarządzania wersjami procesów: podgląd poprzednich wersji procesu, komentowanie zmian naniesionych na mapie, sprawdzenie kto i kiedy wprowadził modyfikacje.

System Plus Workflow jest systemem kompleksowym, który nie tylko optymalizuje i automatyzuje procesy biznesowe przedsiębiorstwa, ale również umożliwia samodzielne modelowanie nowych procesów przez użytkowników, którzy nie posiadają zaawansowanej wiedzy programistycznej. Ponadto dzięki elastyczności rozwiązania, może ono zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego Klienta, bez względu na obszar działalności przedsiębiorstwa.

Projektowanie i uruchamianie nowych procesów w systemie Plus Workflow jest banalnie proste! Przekonaj się sam.

Źródło: www.suncode.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top