loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

W 2018 roku zakończyło się wdrożenie systemu ERP - Rekord.ERP w Fabryce “Noteć”, które obok wprowadzenia nowoczesnego systemu informatycznego pozwoliło również zmodyfikować i udoskonalić procesy organizacyjne firmy.
 
 REKLAMA 
 snt ile kosztuje wdrozenie erp 
 
Fabryka „Noteć” od ponad pięćdziesięciu lat produkuje odlewy żeliwne, maszynowe oraz części zamienne dla klientów w kraju i zagranicą. Na terenie fabryki znajduje się odlewnia żeliwa i park maszynowy. Firma produkuje części zamienne, podzespoły maszyn, urządzenia dla górnictwa odkrywkowego, energetyki cieplnej, przemysłu cementowo-wapienniczego i chemicznego.

Wdrożenie objęło pełny pakiet funkcjonalny oprogramowania REKORD.ERP: pakiet Kadry i Płace, Finanse i Księgowość, Produkcja. Docelowo, stworzenie solidnej bazy wiedzy dla systemu produkcyjnego ma wpłynąć na lepszą sprawność organizacyjną i poprawić jakość informacji na temat rzeczywistego przebiegu procesów. Ważną korzyścią jest również możliwość prowadzenia rozliczeń. Jednym z najważniejszych składników procesu jest moduł „Koszty”. To za jego pomocą dokonywane będą rozliczenia zleceń produkcyjnych, natomiast wyniki kierowane będą do systemu produkcyjnego pod postacią wartości księgowych.

Istotną korzyścią jest fakt, że teraz w negocjacjach z klientami można być pewnym danych, stanowiących podstawę do przeprowadzania wyceny produktów. To przekłada się na właściwe decyzje biznesowe – mówi dyrektor Robert Urbaniak.

Założeniem wdrożenia systemu są także dodatkowe korzyści:
  •  pracownicy będą bardziej odpowiedzialni za poszczególne obszary pracy, co pozytywnie wpłynie na jakość organizacji, 
  • szybki i natychmiastowy dostęp do informacji spośród wielu obszarów,
  • sprawniejszy proces decyzyjny, oparty na rzetelnych danych,
  • skrócenie procesu ofertowania poprzez umożliwienie łatwego prowadzenia kalkulacji zleceń produkcyjnych, korzystanie z technologii do zleceń, możliwość ich weryfikacji,
  • sprawniejsze prowadzenie gospodarki materiałowej, dzięki funkcjonalnościom planowania zapotrzebowania materiałowego, które przyspiesza proces zakupu materiałów,
  • wydajność pracy poddana jest analizie, co ma wpływ na zwiększenie efektywności produkcji oraz różnicowanie wynagradzania w zależności od osiągniętych wyników.

Podpisanie protokołu zakończenia wdrożenia oczywiście nie kończy dalszego rozwoju systemu. W toku nabywania doświadczeń z nowym systemem firma i jej pracownicy będą mieli wpływ na projekty rozwojowe i dalsze doskonalenie oprogramowania.

Źródło: Rekord SI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top