ifsNowa infrastruktura cyfrowa obejmuje rozwiązanie IoT, dzięki któremu Awilco Drilling będzie mogło przeprowadzić transformację działalności operacyjnej i uzyskać zakładany wzrost.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 


IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował o wybraniu przez firmę Awilco Drilling realizującą prace wydobywcze na Morzu Północnym pakietu IFS Applications™ do obsługi dwu nowych półzanurzalnych platform wiertniczych szóstej generacji przeznaczonych do działania w trudnych warunkach.

Przedsiębiorstwo Awilco Drilling, które zleciło niedawno konstrukcję dwu supernowoczesnych hybrydowych platform wiertniczych i planuje budowę dwu kolejnych obiektów tej samej klasy, pragnie stać się najbardziej zaawansowanym pod względem technologii cyfrowych i najbardziej przyjaznym dla środowiska operatorem prowadzącym prace wiertnicze na Morzu Północnym. v W celu realizacji tego planu firma zdecydowała się podjąć współpracę z IFS ze względu na wieloletnie doświadczenie tego dostawcy w sektorze ropy i gazu potwierdzone udanymi wdrożeniami oraz zaawansowane funkcje branżowe dostępne w pakiecie IFS Applications. Rozwiązanie IFS będzie obsługiwać ponad 500 użytkowników i wspierać najbardziej newralgiczne procesy, w tym remonty, zarządzanie projektami, finanse, zarządzanie łańcuchem dostaw i zamówieniami, zarządzanie dokumentacją i zarządzanie kapitałem ludzkim (HCM). Jednym z elementów rozwiązania jest także IFS Replication, narzędzie do zarządzania synchronizacją między centralą na lądzie i obiektami działającymi na morzu.

Dostępny jest również komponent IFS IoT Business Connector™, który umożliwi firmie Awilco Drilling rejestrowanie i analizowanie danych o poszczególnych zasobach, przesyłanych przez czujniki zainstalowane na platformach. Na każdej z nich znajduje się ogromna liczba czujników dostarczających dane o stanie urządzeń do systemu IFS Applications. Dzięki temu przedsiębiorstwo zgromadzi istotne informacje operacyjne, na podstawie których będzie można podjąć odpowiednie decyzje i wykonać prewencyjne działania serwisowe, a w konsekwencji obniżyć koszty.

Staramy się wypracować efektywną, wydajną i rozbudowaną koncepcję obsługi działania naszych nowych platform typu ECO, a system IFS stanie się jej kluczowym elementem” — powiedział Jens Berge, dyrektor generalny firmy Awilco Drilling. „Po przeprowadzeniu szczegółowej oceny uznaliśmy, że rozwiązanie IFS jest najlepszym systemem ERP dla naszego przedsiębiorstwa. Mamy nadzieję, że w ścisłej współpracy z IFS uda nam się zbudować optymalny system, który pozwoli zrealizować nasze ambitne plany biznesowe”.


Elni Kullmer, dyrektor zarządzająca IFS na kraje skandynawskie, dodała:
Mamy bogate doświadczenie, jeśli chodzi o wsparcie przedsiębiorstw prowadzących prace wydobywcze na morzu. Cieszymy się ogromnie, że nasze rozwiązanie znajdzie miejsce w realizowanej przez firmę Awilco Drilling transformacji. Przedsiębiorstwo zyska pakiet najlepszych na rynku aplikacji i rozwiązań technologicznych, które usprawnią procesy podejmowania decyzji i zwiększą ich skuteczność. Cyfryzacja i automatyzacja mogą w szczególny sposób wpłynąć na wyniki przedsiębiorstw z sektora ropy i gazu, intensywnie korzystających ze swoich zasobów i funkcjonujących w modelu projektowym. IFS oferuje im odpowiednie narzędzia i wiedzę, dzięki którym będą mogły zrealizować swoje plany.

Źródło: IFS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top