Wydajność, efektywność i procesy zapewnienia jakości to podstawowe zagadnienia, na które zwróciła uwagę spółka Dutch Ophthalmic Research Center (D.O.R.C.), dostawca wysokiej jakości narzędzi chirurgicznych, urządzeń, płynów i akcesoriów wykorzystywanych w okulistyce, analizując rozwiązania IFS, globalnego dostawcy oprogramowania dla przedsiębiorstw. Firma dąży do zapewnienia zgodności z międzynarodowymi normami i przepisami dotyczącymi technologii medycznych, a w szczególności z europejskim rozporządzeniem w sprawie wyrobów medycznych (Medical Device Regulation — MDR).


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 


Do tej pory do zarządzania działalnością w różnych krajach spółka D.O.R.C. stosowała różnorodne, odrębne systemy, dlatego zaczęła szukać na rynku w pełni zintegrowanego, działającego w chmurze rozwiązania klasy korporacyjnej, z którego po wdrożeniu mogliby skorzystać wszyscy użytkownicy zatrudnieni w 13 ośrodkach znajdujących się w 12 krajach i które umożliwiłoby obsługę sprzedaży realizowanej w ponad 80 krajach. Proces szczegółowej ewaluacji produktów zakończył się podjęciem decyzji o wyborze IFS jako partnera technologicznego.

IFS dostarczy zintegrowane rozwiązanie uwzględniające wszystkie newralgiczne procesy, m.in. produkcję, zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie danymi produktów, kontrolę eksportu, planowanie i harmonogramowanie, kontrolę jakości i sprzedaż. Dzięki stworzeniu jednego źródła informacji pracownicy D.O.R.C. będą w stanie uzyskać w czasie rzeczywistym wgląd w działanie przedsiębiorstwa, a szczegółowy zapis kontrolny pozwoli zapewnić zgodność z przepisami.

Działamy w sektorze w wysokim stopniu objętym regulacjami prawnymi i musimy uwzględniać rygorystyczne wymagania dotyczące jakości, dlatego szukaliśmy partnera technologicznego dysponującego bogatym doświadczeniem w branży oraz wiedzą specjalistyczną” — powiedział Pierre Billardon, dyrektor generalny firmy D.O.R.C. „IFS może pochwalić się wyjątkowymi referencjami w branży medycznej, a przy tym oferuje funkcje, które nie tylko zaspokoją nasze bieżące i przyszłe potrzeby operacyjne, lecz także pozwolą zrealizować inicjatywy zmierzające do zapewnienia zgodności z rozporządzeniem MDR do roku 2022. Spodziewamy się szybkiego wdrożenia rozwiązania, dzięki któremu będziemy mogli zaoferować klientom jeszcze więcej korzyści wynikających z innowacyjności, wzrostu efektywności i działania systemów kontroli jakości.


Frank Beerlage, dyrektor zarządzający IFS na kraje Beneluksu, dodał:

Dzięki współpracy z liderami światowego rynku urządzeń medycznych i technologii biomedycznych możemy zaoferować wartościowe rozwiązania o unikalnym charakterze. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że D.O.R.C., renomowane przedsiębiorstwo działające na bardzo wymagającym i konkurencyjnym rynku, wybrało naszą firmę, która dostarczy infrastrukturę technologiczną umożliwiającą dalszy rozwój działalności.


Działające w chmurze rozwiązanie biznesowe IFS zostanie wdrożone w ośrodkach firmy w Holandii, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Brazylii, Włoszech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po zakończeniu wdrożenia rozwiązanie będzie wspierać newralgiczne procesy biznesowe, w tym sprzedaż, planowanie, zaopatrzenie, produkcję, łańcuch dostaw, serwis, zarządzanie produktami, zapewnienie zgodności z regulacjami prawnymi, kontrolę jakości, zarządzanie projektami, finanse i kadry.

Źródło: IFS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top