erp dzisiaj 5

PC GUARD - systemy ERP, CRM, Business IntelligencePodsumujmy nasze dotychczasowe rozważania związane z logistyką dystrybucji. A więc zasadniczą troską logistyka dystrybucji jest zaspokojenie potencjalnego popytu w przyszłości przy założonym wskaźniku sprzedaży utraconej dla założonego i zbilansowanego poziomu kosztów. W naszych dotychczasowych rozważaniach założyliśmy system magazynowania płaski, jednowarstwowy bez magazynów pośrednich

PC Guard - systemy ERP, MRP, Business Intelligence, CRMSystemy ERP są rozbudowywane wokół głównych procesów biznesowych przedsiębiorstwa. Szczególnym zainteresowaniem twórców ERP cieszą się te obszary i te aktywności, które – zoptymalizowane - mogą przynieść najwięcej wartości dodanej.

BCC - systemy ERP, wdrozenia SAPNajpierw efektywna logistyka, potem wdrożenie systemu ERP

Niezależnie czy prowadzi się biznes na skalę regionu, kraju czy kontynentu, warto równać się do najlepszych, Efektem prowadzonego przez BCC Przeglądu Łańcucha Dostaw, w oparciu o model SCOR, jest kompleksowy plan poprawy procesów logistycznych, przygotowany w oparciu o najlepsze światowe praktyki zarządzania.

Wiele zależy nie tylko od dobrej strategii i reorganizacji kluczowych działów, ale też znalezienia w firmie przysłowiowych lokomotyw, które pociągną za sobą resztę zespołu. Marazm się nie opłaca. Przewagę wszakże najszybciej buduje się w czasie bessy ? mówi Manoj Nair, prezes Columbus IT Polska.

Wyśrubowane parametry techniczne, krótkie terminy dostaw, restrykcyjne kontrole jakości to tylko niektóre z wyzwań stanowiących chleb powszedni firm z branży automotive. Prowadząc projekt rozbudowy systemu SAP ERP, polkowicki producent foteli samochodowych postawił na rozwój modułów logistycznych systemu ? kluczowych dla efektywności działania firmy.

7milowy - crm, business intelligence, systemy ERPZaufanie zamiast formalizmów

Zakończenie projektu w ustalonym terminie i zakresie nie jest celem samym w sobie. Chodzi przecież o dobry efekt przedsięwzięcia, a nie o ?automatyczną? realizację formalnych ustaleń z umowy. Jeśli partnerzy nie będą sobie ufać, obie strony będą jedynie pilnować, by wypełniać obowiązki wynikające z kontraktu.

Podstawą osiągania sukcesu w biznesie jest umiejętność planowania i konsekwentnej realizacji celów biznesowych. Zadanie to jest tym trudniejsze im szybciej rozwija się nasza firma. Kiedy dotychczasowe metody gromadzenia i analizowania danych przestają wystarczać, należy zapoznać się z dostępnymi systemami ERP. Dlaczego? Ponieważ bez efektywnych narzędzi usprawniających zarządzanie będziemy prowadzili biznes po omacku.

Wśród wielu znanych i stosowanych sposobów dokumentowania wymagań na systemy są tekstowe i tabelaryczne opisy oraz metody formalne. Pierwsze są tak niejednoznaczne, że są źródłem wielu problemów drugie tak kosztowne i niezrozumiałe dla "laików", że w zasadzie nie stosowane. Pośrodku mamy metody "półformalne" czyli modele.

BCC - systemy ERP, CRM, Business IntelligenceTKW i co dalej?

Aplikacje SAP ERP i Business Intelligence pozwalają na implementację systemu zarządzania finansami opartego na przepływach pieniężnych. System taki podkreśla wagę decyzji inwestycyjnych podejmowanych przez kierownictwo firmy oraz wprowadza narzędzia pozwalające identyfikować ryzyko wewnętrznego finansowania działalności.

TETA - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, Kadry i płaceDobrze wybrany system informatyczny będziemy prawdopodobnie użytkować przez blisko dziesięć lub nawet kilkanaście kolejnych lat. Umożliwi nam koncentrację na istocie naszego biznesu stając się podstawowym narzędziem codziennej pracy. Źle wybrany system będzie stwarzał problemy i koncentrował na sobie uwagę pracowników. Będzie budził negatywne emocje, ograniczał możliwości rozwoju i powodował dodatkowe koszty. Stojąc przed decyzją o wyborze pakietu ERP, to nie traktujmy tego jako ?zadanie dodatkowe?, które trzeba wykonać, ale jako decyzję strategiczną.

Nowa funkcjonalność w systemie SAP Kompanii Piwowarskiej

BCC - dostawca systemów ERP, CRM, Business Intelligence, MRPNietrudno sobie wyobrazić, jakie konsekwencje dla producenta piwa może mieć przerwa w dostawie kapsli czy butelek w szczycie sezonu. Stworzone przez pracowników Kompanii Piwowarskiej i konsultantów BCC rozwiązanie umożliwia planowanie potrzeb materiałowych (MRP) w zakresie opakowań.

 

7milowy - systemy ERP, CRM. Business Intelligence, MRP?czyli o zaangażowaniu klienta w projekcie wdrożeniowym systemu ERP

Kto decyduje o sukcesie lub niepowodzeniu projektu? Gloria chwały lub gorycz porażki najczęściej staje się udziałem firmy wdrożeniowej, jednak duży wpływ na przebieg projektu ma także największy zainteresowany, czyli przedsiębiorstwo. To właśnie jego zaangażowanie i sposób współpracy decydują o końcowym efekcie ? sukcesie lub klęsce.

 

Dobrze wybrany system informatyczny będziemy prawdopodobnie użytkować przez blisko dziesięć lub nawet kilkanaście kolejnych lat. Umożliwi nam koncentrację na istocie naszego biznesu stając się podstawowym narzędziem codziennej pracy. Źle wybrany system będzie stwarzał problemy i koncentrował na sobie uwagę pracowników. Będzie budził negatywne emocje, ograniczał możliwości rozwoju i powodował dodatkowe koszty. Stojąc przed decyzją o wyborze pakietu ERP, to nie traktujmy tego jako ?zadanie dodatkowe?, które trzeba wykonać, ale jako decyzję strategiczną.

EPICOR - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, ControlingWybór systemu ERP to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych przez przedsiębiorstwo. Dlatego powinny ją poprzedzić rzetelne przygotowania. Użytkownik nie może oczekiwać, że zrobi to za niego dostawca rozwiązania.

COLUMBUS IT - systemy ERP, MRP, zarządzanie produkcjąNawet rok i dłużej może trwać wdrożenie systemu ERP. - By wszystko przebiegło zgodnie z planem, potrzeba nie tylko dobrej metodologii, ale też doświadczenia konsultanta, który zależnie od sytuacji będzie dla swych użytkowników surowym ojcem, innym razem wyrozumiałą matką ? mówi Piotr Szczerbiak, dyrektor ds. konsultingu Columbus IT.

 Większość firm zmaga się ze zmiennym popytem. Jednocześnie to właśnie w takich przedsiębiorstwach dostępność produktu, jego cena i marża są decydujące dla powodzenia działalności. Remedium na taki stan rzeczy może być dobrze wdrożony zintegrowany system planowania.

EPICOR - systemy ERP, CRM, Business IntelligenceJedna z kluczowych kwestii związanych z wyborem i uruchomieniem systemu klasy ERP jest proces wdrożenia. Obok samej funkcjonalności systemu jest to najważniejszy aspekt związany z systemami klasy ERP.

Dwa lata wdrażania zamiast roku, niepełne wykorzystanie funkcji systemu, sfrustrowani pracownicy, nie potrafiący odnaleźć się w nowym środowisku informatycznym. Nieodpowiednia współpraca między klientem a firmą wdrażającą system ERP może powodować spore problemy. Można ich jednak uniknąć.

BCC - systemy ERP, MRP, CRM, Business IntelligencePrezentacja danych finansowych oparta na wartości inwestycyjnej składników majątku pozwala na pełniejsze określenie potencjału przedsiębiorstwa, tworzenie dokładniejszych planów budżetowych oraz lepsze monitorowanie płynności.

 System informatyczny zbudowano w oparciu m.in. o systemy ERP, CRM i contact center. Po 4 latach prac spółka budowlano-deweloperska jest w pełni zinformatyzowana, może przewidywać opłacalność inwestycji i profesjonalnie obsługiwać klientów.

 Służby informatyczne rzadko potrafią znaleźć nić porozumienia z biznesem. Z powodu licznych nieporozumień wdrażanie technologii a tym bardziej zarządzanie zinformatyzowanym przedsiębiorstwem jest skomplikowane. Pokazujemy, jak można osiągnąć konsensus, z korzyścią dla organizacji.

Zwykle przez zakres projektu ERP rozumie się zbiór funkcjonalności przyszłego systemu i wspieranych przez nie procesów. Należy jednak pamiętać również o zakresie danych, na jakich będziemy pracować, zakresie organizacyjnym działania systemu (zakłady, spółki), zakresie geograficznym (np. rynki zbytu, źródła zaopatrzenia), powiązaniu z innymi systemami IT oraz docelowej grupie użytkowników.

BCC - SAP, systemy ERP, CRM, Business IntelligenceOptymalne zaplanowanie budżetu inwestycji w system ERP nie jest łatwym zadaniem. Łatwo przeoczyć ukryte koszty. Tymczasem zapewnienie odpowiednich nakładów finansowych jest jednym z warunków powodzenia projektu.

 Kiedy w końcu lipca 2007 roku spotkaliśmy się z przedstawicielką władz APICS`a (American Production and Inventory Control Society) w Holandii, przedstawiając bliżej naszą firmę, prezentowaliśmy również system zarządzający w niej procesami planowania. Jesteśmy organizacją konsultingową, należymy więc do sektora firm usługowych.

wnp.plW spółce PKP Intercity zakończyła się pierwsza faza wdrożenia Oracle E-Business Suite, zintegrowanego pakietu zestawu aplikacji biznesowych do wspomagania zarządzania i automatyzacji procesów w przedsiębiorstwie.

loading...