erp dzisiaj 5

IFS - ERP, systemy ERP, IFS ApplicationsWdrożenie zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP w spółce Atlanta Poland pozwoliło na zwiększenie efektywności produkcji, usprawnienie gospodarki magazynowej i skrócenie czasu realizacji zamówień.

IFS - systemy ERP, CRM, ERPFCPK Bytów jest producentem elementów ze stali przeznaczonych do form wtryskowych i tłoczników. Produkcja, oparta wyłącznie na polskich technologiach, odbywa się w dwóch fabrykach zlokalizowanych w Bytowie oraz w Kielcach. Wdrożenie systemu ERP IFS Applications™ zapewniło usprawnienie i optymalizację wszystkich procesów biznesowych w przedsiębiorstwie.

NAVIREO - ERP, sytemy ERP, CRMFirma Noban zajmuje się handlem hurtowym papierosami, artykułami tytoniowymi, drobnymi akcesoriami oraz farmaceutykami dostępnymi bez recepty. Prowadzi również dystrybucję doładowań do telefonów komórkowych zarówno w postaci kart zdrapek, jak i poprzez terminale płatnicze. W centrali oraz 13 oddziałach w południowo-zachodniej Polsce zatrudnionych jest 50 osób. Handel realizowany jest zatem w 14 punktach. Ponadto firma zatrudnia kilkunastu vansellerów, którzy codziennie odwiedzają swoich klientów, prowadząc sprzedaż bezpośrednią i zbierając zamówienia.

IFS - zarządzanie produkcją, Systemy ERP, ERPZarząd firmy Tokai Rubber Industries podjął decyzję o zakupie i wdrożeniu systemu ERP IFS Applications™ jeszcze przed uruchomieniem zakładu w Polsce. Najważniejszym kryterium wyboru dostawcy systemu IT była funkcjonalność rozwiązania umożliwiająca dostosowanie do wymogów firmy. Dużym atutem IFS Poland był również doświadczony zespół konsultantów i programistów.

HUMANSOFT - ERP, Business Intelligence, systemy ERPNa początku 2011 r. Radomska Fabryka Farb i Lakierów RAFIL SA po latach pracy na mało funkcjonalnym oprogramowaniu zdecydowała się na kompleksowe wdrożenie zaawansowanego systemu ERP i narzędzi analitycznych wysokiej klasy Business Intelligence. Aby wdrożenie w jak najmniejszym stopniu ingerowało w bieżącą działalność firmy, RAFIL poświęci na jego realizację więcej czasu – termin zakończenia projektu upływa 31 grudnia.

IFS - ERP, systemy ERP, zarządzanie produkcjąOgromna liczba operacji finansowych generowanych w punktach sprzedaży Totolotka na terenie całego kraju wymaga sprawnej obsługi. Zarząd Spółki, dostrzegając potrzebę wprowadzenia nowych, bardziej wydajnych narzędzi IT wspomagających zarządzanie, podjął decyzję o wdrożeniu rozwiązania IFS Applications™.

MICROSOFT DYNAMICS - ERP, systemy ERP, CRMBibus Menos wdrożył system ERP Microsoft Dynamics AX 2009 w celu usprawnienia i automatyzacji licznych procesów zachodzących w firmie, przede wszystkim w zakresie realizacji indywidualnych zleceń. Bibus Menos Sp. z o.o. powstała w wyniku połączenia polskiej firmy Menos i szwajcarskiej spółki Bibus. Firma działa w obszarach pneumatyki, mechatroniki, hydrauliki siłowej oraz filtracji, techniki szynowej, a także pomp i systemów. Istotną pozycję w ofercie firmy stanowią usługi projektowe, a także szybkie prototypowanie w postaci wydruków 3D.

MACROLOGIC - ERP, systemy ERP, CRM, Business IntelligenceFirma JOKO COSMETICS od ponad dwudziestu lat zajmuje się produkcją kosmetyków do makijażu. Przez kilkanaście lat Joko zdobywało uznanie konsumentek na rynkach zagranicznych. Dziesięć lat temu firma postanowiła zaprezentować swoje produkty polskim konsumentkom. Ponad 95 procent kosmetyków schodzących z linii produkcyjnej zakładu Joko jest produkowanych na zlecenie zagranicznych kontrahentów i eksportowana do wielu krajów świata. Na potrzeby realizowanych zamówień zakład wytwarza kilka milionów wyrobów gotowych miesięcznie.

MICROSOFT DYNAMICS - ERP, systemy ERPW skład Grupy Rafineria Trzebinia wchodzą cztery spółki. Każda z nich charakteryzuje się innym profilem działalności, dlatego też głównym celem, jaki miał zostać spełniony po wdrożeniu systemu klasy ERP, było ujednolicenie wszystkich procesów biznesowych zachodzących w spółkach Grupy. Jednocześnie rozwiązanie miało być odpowiednio dopasowane do specyfiki działania poszczególnych firm. W przypadku spółki Naftowax, ze względu na charakter działalności przedsiębiorstwa, największy nacisk kładziono na informatyczne wsparcie procesu produkcji.

ENOVA - ERP, systemy ERP, CRM, Business IntelligenceZakończyło się wdrożenie systemu ERP enova zintegrowanego z systemami produkcyjnymi zaprawy betonowe. System enova oprócz standardowej funkcjonalności został doposażony w dedykowane rozwiązanie integrujące wszystkie systemy pracujące w firmie Abet.

MACROLOGIC - systemy ERP, ERPSiewierska spółka zamierza wykorzystać koniunkturę i polepszyć rentowności swojej produkcji. Z tego powodu zarząd podjął decyzję o wymianie kliku nie w pełni sprzężonych aplikacji informatycznych na sprawdzony, wydajny i zintegrowany pakiet ERP. Najważniejszym wyzwaniem realizowanego wdrożenia było zwiększenie szybkości działania w obszarach planowania i analiz finansowych, niezbędnych do kierowania produkcją. Aby osiągnąć zamierzony efekt spółka musiała wyeliminować wszystkie wąskie gardła przepływu informacji w obrębie kluczowych procesów biznesowych. Dlatego w ramach prowadzonego przez Macrologic projektu zintegrowane zostały dane ze wszystkich obszarów łącznie z produkcją. Celem tych działań miała być poprawa możliwości analitycznych i wyeliminowanie pomyłek, które najczęściej powstawały w trakcie wielokrotnego ręcznego przenoszenia danych. Osiągnięte cele miały pozwolić szybciej realizować zamówienia i dokładniej kalkulować marżę. Użytkowane aplikacje nie ułatwiały pracy z uwagi na ograniczoną możliwość wymiany informacji.

COMARCH - ERP, systemy ERPAby zwiększyć tradycyjną i internetową sprzedaż oraz zapewnić sobie stały wgląd do danych biznesowych, klub Dynamo Dresden zdecydował się na Comarch ALTUM. Za tym wyborem przemawiała także standardowa integracja z systemem kasowym. Wyposażenie punktów sprzedaży detalicznej w terminale z ekranem dotykowym znacznie podniosło ich wydajność.

IFS - ERP, systemy ERPMaterne-Polska Spółka z o.o. jest jedną z największych firm skupujących i przetwarzających owoce od polskich producentów oraz ważnym eksporterem owoców do krajów europejskich. Zakład produkcyjny został zaprojektowany przez inżynierów z Polski, Belgii i Francji. Zaawansowane technologie produkcyjne pozwalają na spełnienie wymogów jakościowych Unii Europejskiej. Fabryka dysponuje nowoczesną zamrażalnią wyposażoną w trójstopniowy system sortowania owoców, która pozwala na składowanie w optymalnych warunkach owoców oczekujących na dalsze przetworzenie.

HICRON - ERP, systemy ERP, SAP ERPFirmy branży retail, handlu detalicznego i hurtowego, sprzedaży i dystrybucji, z racji unikalnści procesów biznesowych, wymagają dedykowanych rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie. Należą do nich między innymi SAP ERP dostosowane do potrzeb branży retail oraz HICRON POS Solution (Point of Sale).

INSERT - ERP, systemy ERPW 2010 roku Kier postanowił usprawnić przebieg procesów wewnętrznych. Zapadła decyzja o zamianie dotychczasowego oprogramowania na w pełni zintegrowany system klasy ERP. Po zapoznaniu się z szeroką ofertą programów wspomagających produkcję, sprzedaż i księgowość, ostateczny wybór padł na Navireo.

MICROSOFT DYNAMICS - ERP, systemy ERPSpółka KGHM Letia wdrożyła system ERP Microsoft Dynamics AX w celu automatyzacji procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, podniesienia jakości pracy pracowników oraz zapewnienia klientom dopasowanej do ich oczekiwań oferty.

IFS - systemy ERP, MRP, ERPDo niedawna w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie do wspomagania zarządzania wykorzystywano oprogramowanie z początku lat 90. Poszczególne aplikacje, pochodzące od kilku dostawców, nie były ze sobą zintegrowane. W miarę rozwoju i rosnących potrzeb przedsiębiorstwa ich funkcjonalność stała się niewystarczająca. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że programy te działały na różnych platformach bazodanowych.

COMARCH - systemy ERP, MRP, ERPDziałająca od 1995 roku firma Biuro-LAND korzysta z systemu ERP Comarch CDN XL oraz aplikacji Comarch Mobilny Magazynier, pracującej na mobilnych kolektorach danych. Pakiet oprogramowania Comarch wspiera wszystkie obszary funkcjonowania Biuro-LAND, dostarczając firmie rozwiązań dostosowanych do potrzeb specyficznej branży biuro-serwisowej.

IFS - systemy ERP, ERPFirma Sprint SA działa na rynku nowoczesnych technologii od ponad 20 lat. Obecnie jest jednym z wiodących integratorów systemów informatycznych na polskim rynku. W swojej ofercie posiada pełen zakres usług zapewniających bezpieczeństwo rozwiązań teleinformatycznych oraz bezpieczeństwo miejsc i obiektów. Firma kompleksowo realizuje inwestycje telekomunikacyjne. Główna siedziba spółki znajduje się w Olsztynie, a oddziały w Gdańsku, Bydgoszczy, Warszawie i Szczecinie. Produkty i usługi Sprint SA trafiają do przedsiębiorstw działających w różnych branżach, w tym do operatorów telekomunikacyjnych, samorządów i administracji państwowej, uczelni oraz banków.

IFS - systemy ERP, MRP, ERPPorta KMI Poland jest liderem na rynku producentów skrzydeł i ościeżnic drzwiowych w Polsce. W sześciu fabrykach, w tym jednej za granicą – w Rumunii, powstaje w ciągu roku ponad milion wyrobów produkowanych w bardzo małych seriach na indywidualne zamówienia klientów. Liczba konfiguracji produktów jest ogromna.

MACROLOGIC - SYSTEMY ERPPZG przez blisko 10 lat użytkował oprogramowanie angielskiej produkcji. System był dostosowany do użytkowania na polskim rynku. Głównym mankamentem technologii była duża pracochłonności obsługi systemu oraz mała elastyczność w użytkowaniu. Oprogramowanie miało również ograniczenia w obszarze analitycznym. Wszystkie zaawansowane badania rentowności, sprzedaży, klientów realizowane były poza systemem. Dodatkowo dużym utrudnieniem był brak opieki serwisowej w Polsce.

BPSC - ERP, systemy ERP,Fob Decor jest producentem zamknięć z metali lekkich do butelek do butelek z gwintem, świadczy usługi w zakresie lakierowania i emaliowania blach aluminiowych i stalowych oraz wykonywania jedno i wielobarwnych nadruków metodą offset. Usługi znajdują zastosowanie, jako część procesu produkcyjnego w takich produktach jak: zakrywki aluminiowe do butelek z gwintem, zamknięcia typu Twist – off, kapsle koronkowe, puszki do produktów spożywczych, puszki do aerozoli, wiatrochrony do zniczy, baterie i wiele innych.

BPSC - ERP, systemy ERP, CRM, ERPOd 1989 roku firma EKOPLON SA jest jednym z wiodących producentów nawozów dolistnych i ogrodniczych oraz środków żywienia zwierząt. Firma posiada doskonałe zaplecze technologiczne, analityczne i logistyczne oraz wykwalifikowanych specjalistów, dbających o wysoką jakość produktów. Pozwala to na stałe dostosowywanie ich do najnowszych osiągnięć rynku i potrzeb klientów. Wdrożenie systemu ERP stało się naturalnym uzupełnieniem rozwoju przedsiębiorstwa oraz „nowego otwarcia” w obszarze wsparcia informatycznego.

COMARCH SG Dynamo Dresden to klub piłkarski z tradycjami założony w 1953 roku. Jako policyjny związek sportowy przez długi czas należał on do Oberligi piłkarskiej NRD, zdobywając osiem razy Mistrzostwo NRD i siedem razy Puchar NRD. SG Dynamo Dresden wyróżnia się wieloletnią tradycją i rzeszami fanów. Na rodzimym stadionie Rudolfa Harbiga (32 066 miejsc) odnotowano w ostatnich latach rekordową frekwencję podczas meczów niższych lig. Na głównej trybunie stadionu mieści się również klubowy sklep dla kibiców.

COMARCH - ERP, systemy ERPZakres działalności firmy Yellow Point GmbH obejmuje sprzedaż detaliczną, hurtową oraz wysyłkową. W 17 oddziałach zatrudnionych jest ponad 130 pracowników. Oferowany asortyment sięga od toreb, walizek i plecaków, po akcesoria, obuwie oraz kapelusze.

loading...