erp dzisiaj 5

BONAIR - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, RFID, Kody KreskoweWerner Kenkel, migrując z MS Great Plains do MS Dynamics AX, zachował dobre rozwiązania z poprzedniego systemu i wprowadził nowe, które usprawniają i ułatwiają pracę w każdym dziale. Oczywiście z korzyścią dla klientów.

SAGE - systemy ERP, Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu jest placówką leczniczą działającą od 2005 roku. Jako specjalistyczny zakład leczniczy, elbląski szpital realizuje zadania związane z jego podstawowymi kierunkami działalności oraz wypełnia plany rozwoju w sferze ekonomicznej. Tę rynkowo-gospodarczą stronę funkcjonowania placówki zapewniają m.in. różnego rodzaju systemy informatyczne, które muszą działać niezawodnie i pewnie.

MACROLOGIC - SYSTEMY ERP, CRM, CONTROLLING, ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMISpółka Remes funkcjonuje na polskim rynku od 1992 roku. Obecnie spółka jest jednym z wiodący polskich producentów i dystrybutorów wełnianych pościeli rehabilitacyjnej oraz galanterii kuchennej. Zdrowotne właściwości oraz wysoką jakość wyrobów firmy Remes potwierdzają liczne certyfikaty. Świadectwem jakości produktów jest również pięcioletnia gwarancja udzielna przez firmę Remes, na wszystkie wytwarzane wyroby. Firma, na co dzień zajmująca się działalnością handlową znana jest również z działalności sportowej. Remes jest również rozpoznawalną marką sportową. Organizowane sztandarowe projekty to chociażby sierpniowy, międzynarodowy młodzieżowy turniej piłkarski REMES CUP czy jego dorosła, zimowa odmiana REMES CUP EXTRA.

Microsoft Dynamics AX w Energetyka Sp. z o.o. w Lubinie

BONAIR - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, Controlling, kadry i płaceMicrosoft Dynamics AX wspiera wszystkie kluczowe działania spółki Energetyka z Lubina. System ERP zastąpił liczne autonomiczne programy. Elastyczny i przejrzysty, gromadzi wszystkie dane w jednej bazie i od ręki udostępnia informacje o kondycji firmy.

TETA - systemy ERP, CRM, business intelligence, zarządzanie zasobami ludzkimiInstytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu (IPN), wdrożył pakiet ERP – TETA Constellation oraz system TETA Controlling. Prace trwały pół roku, objęły 13 lokalizacji i 110 użytkowników.

BONAIR - systemy ERP, CRM, ERP business IntelligenceRozwój sektora tworzyw sztucznych i wzrost popytu na wyroby Multilayer Pipe Company zachęcił firmy do inwestycji w nowe linie produkcyjne i zaplecze logistyczne. W ślad za tym pojawiły się również nowe potrzeby informacyjne. Zdecydowano się więc na wdrożenie systemu ERP Microsoft Dynamics AX.
.

Specyfika działalności firm stosujących model produkcji procesowej stanowi nie lada wyzwanie dla producentów oprogramowania ERP. Obszar produkcyjny wymaga w tym przypadku wielowymiarowego wsparcia, a zarządzanie oparte być musi o racjonalne założenia. Szereg wymagań jakościowych stawianych producentom nie może być pomijany przy projektowaniu systemu wspierającego zarządzanie. Comarch CDN XL jest narzędziem, które kryteria te spełnia. Jako polski produkt rozwijany od lat przez ekipę doświadczonych ekspertów doskonale nadaje się do firm wykorzystujących produkcję procesową, zwaną również produkcją ciągłą.

BPSC - systemy ERP, MRP, CRM zarządzanie zasobami ludzkimiRozwój firmy Masfalt jest ściśle związany z ekspansją i umacnianiem w Polsce pozycji irlandzkiego koncernu CRH, specjalizującego się w produkcji materiałów budowlanych. Rok 2002 był najintensywniejszym jak dotąd okresem rozwoju firmy, w związku z oddaniem do użytku wytwórni mieszanek mineralno-bitumicznych. Nowe wytwórnie wraz z całą infrastrukturą zostały uruchomione w Nowinie k/Elbląga (Parker, wydajność: 160 t/godz.) oraz w Warszawie, Gmina Rembertów (Ammann, wydajność: 320t/godz.). W tym okresie przejęto również Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Pruszkowa koło Warszawy.

COMARCH  - systemy ERP, MRP, ERP, Business Intelligence, CRMKompleksowość zarządzania procesami wytwórczymi w ramach produkcji dyskretnej przysparza zmartwień niejednemu przedsiębiorcy. Szybko rosnąca konkurencja, postępujący nacisk na jakość i konieczność indywidualizowania oferty dla coraz bardziej wymagających Klientów zmuszają producentów do poszukiwania usprawnień. Jeśli dodać do tego wahania koniunkturalne i zmiany w przepisach oraz regulacjach nietrudno sobie wyobrazić, jak istotne znaczenie ma możliwość korzystania z zaawansowanych narzędzi do wspierania produkcji. Narzędziem takim jest Comarch CDN XL – zintegrowany system ERP do zarządzania przedsiębiorstwem.

SUPREMIS - systemy ERP, HR, SAP, SAP Business OneTALLY WEiJL to firma odzieżowa założona przeszło 20 lat temu przez dwoje przyjaciół. Firma otworzyła pierwszy sklep w 1987 roku we Francji. Główna siedziba firmy mieści się w Bazylei, natomiast w Paryżu znajduje się centrum projektowe. Centra dystrybucyjne, z których najnowsze kolekcje wędrują do przeszło pół tysiąca sklepów 30 krajów są zlokalizowane w Szwajcarii i Niemczech.

MACONOMY - SYSTEMY ERPJak zarządzać kreatywnymi umysłami?  CASE STUDY – MILLWARD BROWN SMG/KRC

Millward Brown SMG/KRC stanowi doskonały przykład rodzimej firmy z sektora nowoczesnych usług, która wstępując do międzynarodowej sieci stała się jednym z jej wiodących oddziałów. Niniejszy tekst pokazuje w jaki sposób rozwiązano w firmie problem zarządzania rozrastającą się strukturą oraz skomplikowanymi procedurami. Tekst opisuje również rolę systemu Maconomy, jako kluczowego czynnika rozwoju.

BCC - systemy ERPWłączenie browaru w Koszalinie w struktury grupy Van Pur i objęcie go firmowym systemem ERP SAP odbyło się w tym samym czasie. Przygotowania do uruchomienia SAP w nowym zakładzie trwały niecałe dwa miesiące. Oparliśmy się na rozwiązaniach sprawdzonych w Van Purze, odpowiednio zorganizowaliśmy prace projektowe jeszcze przed formalnym przejęciem Broka. Efekt: 1 czerwca pracownicy Broka bezproblemowo rozpoczęli normalną pracę w nowym systemie.

undefined

IFS - systemy ERP, MRP, ERP, zarządzanie zasobami ludzkimiVectra jest wyjątkowym zakładem pracy. Od chwili założenia wykazuje się ogromną dynamiką wzrostu. Firma przejmuje kolejne sieci kablowe na terenie całego kraju – ostatnio także w Warszawie i nieustannie się restrukturyzuje.

COMARCH - systemy ERP, MRP, CRM, business intelligenceDzięki wykorzystaniu systemu Comarch CDN XL firma Akkop zmodernizowała dotychczasowe metody pracy, czyniąc je bardziej efektywnymi. Obecnie przedsiębiorstwo bez przeszkód może realizować swoją strategię, aby utrzymać rozwój na bardzo konkurencyjnym rynku.

Czytaj całość

MACRLOGIC - SYSTEMY ERP, ERP, KADRY I PŁACE, CRMPowstanie firmy AKWA wiąże się z przemianami polityczno-gospodarczymi na przełomie lat 80 i 90 XX wieku. W 1990 roku w pierwszej stolicy Polski, prastarym Gnieźnie, trzech pracowników wodociągu miejskiego oraz młody absolwent wyższej uczelni postanowiło wykorzystać swoją wiedzę o rynku oraz zmysł konstrukcyjny. 21 grudnia 1990 roku utworzyli Zakład Produkcyjny Armatury Przemysłowej s.c.

SAGE - systemy ERP, ERP, MRP, CRM, kadry i płaceKonkurencyjność przedsiębiorstwa mierzy się m.in. sprawnością rozwiązań informatycznych. Kilka miesięcy przed wdrożeniem nowego systemu informatycznego wspierającego zarządzanie, zarząd firmy Malma Pasta, mającej siedzibę w Malborku, odnotowywał coraz częstsze sygnały o brakach funkcjonalnych starego systemu, który nie mógł sprostać specyfice i niestandardowym wymaganiom realizowanym w całym procesie produkcji makaronów. Skomplikowane i „niekomunikatywne” oprogramowanie, działające w systemie DOS, było bardzo kosztowne przy próbach jego rozbudowywania o nowe funkcje a dodatkowym problemem był zbyt długi czas oczekiwania na serwis.

BPSC - SYSTEMY ERP, CRM, ERPDEFTRANS jest producentem efektownych i oryginalnych mebli łazienkowych. Oferta firmy dostępna jest w kilkuset placówkach handlowych w całej Polsce, a także w Internecie, jednak większość produkcji trafia poza granice naszego kraju. Siedziba firmy DEFTRANS zlokalizowana jest w miejscowości Milicz, 60 km od Wrocławia, natomiast nowo powstały zakład produkcyjny mieści się w Odolanowie (okolice Ostrowa Wlk.). By zwiększać produkcję oraz polepszać jakość wyrobów, wraz z budową części produkcyjnej został wymieniony park maszynowy. Dzięki temu firma gotowa jest do produkcji zarówno małych jak i dużych serii.

BPSC - systemy ERP, MRP, CRM, Controlling, ERP, Kadry i płaceFirma „VIRTU” powstała w 1992 roku w Zawierciu. Od początku istnienia specjalizuje się w produkcji żywności (wyroby garmażeryjne m.in. pierogi, krokiety, kluski). Wysoka jakość produktów wynika nie tylko z dbałości o tradycyjne receptury, ale także z całego procesu produkcji. Zdobyte na przestrzeni lat nagrody, wyróżnienia, znaki oraz certyfikaty nie tylko dają świadectwo jakości produktów, ale również potwierdzają zaawansowanie technologiczne produkcji.

SIMPLE - SYSTEMY ERP, CRM, Business IntelligenceWydawnictwo Wiedza i Praktyka należy do grona liderów rynku wydawnictw fachowych publikując porady ekspertów i fachowców na łamach ponad 200 segregatorów wymiennokartkowych, książek, newsletterów i e-letterów. Na sukces publikacji wydawnictwa wpłynęły m.in. ich praktyczność, użyteczność oraz przekazywana za ich pomocą przystępna ekspercka wiedza.

COLUMBUS IT - systemy ERP, ERPWiele zależy nie tylko od dobrej strategii i reorganizacji kluczowych działów, ale też znalezienia w firmie przysłowiowych lokomotyw, które pociągną za sobą resztę zespołu. Czasu jest niewiele. Przewagę wszakże najszybciej buduje się w trakcie bessy – mówi Manoj Nair, prezes Columbus IT Polska, firmy konsultingowej i wdrażającej zintegrowane systemy IT.

EXACT  - systemy ERP, MRP, ERP, CRMSvantek Sp. z o.o. to światowy producent wysokiej jakości sprzętu do pomiaru dźwięku i wibracji. Dążąc do stworzenia oferty produktów o najlepszej jakości i w najlepszej cenie, spółka Svantek stanęła przed koniecznością wdrożenia rozwiązania, które zapewniłoby bieżący dostęp do danych firmy i optymalny przepływ informacji. Oprogramowanie ERP Exact Globe i Exact Synergy okazało się idealne jako rozwiązanie, które nie tylko gwarantuje wzrost produktywności i wydajności w obszarach front office i back office, ale odpowiednio organizuje też złożony proces produkcyjny i usprawnia współpracę z oddziałami.

IFS  - Systemy ERP, MRP, CRM, ERPGraal jest największym krajowym producentem konserw rybnych oraz liderem branży przetwórstwa ryb. Obecnie Grupę Kapitałową Graal tworzy dziewięć spółek: Graal S.A., Superfish, Kordex, Kooperol, Koral, Polinord, Gaster, Ruskij Caviar, Agrofish. Jej oferta handlowa obejmuje m.in. konserwy rybne, owoce morza, kawiory, ryby mrożone, ryby wędzone, marynaty, pasty, sałatki rybne i warzywne z dodatkiem mięsa, dania obiadowe oraz konserwy mięsne. Od początku 2008 roku GK Graal wykorzystuje system wspomagający zarządzanie klasy ERP – IFS Applications.

IFS - systemy ERP, CRM, ERP, controllingJak system ERP IFS Applications pomógł zapanować nad wydatkami i usprawnić funkcje zarządcze oraz wspomógł reorganizację w MPK Łódź Sp. z o.o.

COLUMBUS - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, ControllingRozbudowane struktury i liczna flota w terenie nie muszą warunkować sukcesu. Wystarczą mobilni sprzedawcy ze zdalnym rozwiązaniem, które będzie wspomagać zarządzanie zamówieniami i dystrybucją w czasie rzeczywistym.

QAD - systemy ERP, MRP, CRM, Business Intelligence, ERPWspierane od 3 lat systemem informatycznym QAD Zakłady Przemysłu Cukierniczego ‘Otmuchów’ dynamicznie się rozwijają

Zakłady Przemysłu Cukierniczego w Otmuchowie to dziś jeden z największych zakładów cukierniczych w Polsce. Firma oferuje szeroką gamę słodyczy, płatków kukurydzianych oraz zbożowych produktów śniadaniowych. Stały rozwój produkcji wpłynął na decyzję o konieczności usprawnienia przepływu informacji pomiędzy głównymi obszarami działania firmy.

loading...