erp dzisiaj 5

SUPREMIS - systemy ERP, SAP, MRP, Business Intelligence, ERPFundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (FRDL) powstała we wrześniu 1989 roku, obecnie jest największą organizacją pozarządową, wspomagającą samorządy terytorialne w Polsce. Misją FRDL jest szerzenie idei samorządności obywatelskiej, rozumianej jako podstawowa forma demokracji.

BCC - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, MES, ERPWdrozenie SAP ERP 

Grupa Sokołów to pierwszy duży producent mięsa w Polsce, który zdecydował się wdrożyć SAP. O tym, dlaczego warto w firmie zmieniać system i dlaczego projekt jest realizowany właśnie teraz, rozmawiamy z Januszem Jastrzębskim, Wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych, oraz Bogdanem Biłasem, Pełnomocnikiem Zarządu ds. Informatyki.

PC GUARD - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, Controlling, kody kreskoweOkręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie została założona w czerwcu 1936. OSM we Włoszczowie we wczesnych latach swej działalności znana była głównie z produkcji serów dojrzewających, jednak z czasem asortyment został wzbogacony o tzw. galanterię mleczarską. W roku 1994 prawdziwym hitem stał się Serek Gucio, rok później Mleczarnia we Włoszczowie jako jedna z pierwszych rozpoczęła produkcję Serka wiejskiego, który zyskał bardzo duże zainteresowanie konsumentów.

MACROLOGIC - Systemy ERP, MRP, CRM, Business Intelligence, ControllingGrupa Kuchnie Świata jest poważnym graczem na rynku surowców, półproduktów i produktów spożywczych w tym: owoców morza, ryb oraz wszelkich towarów do kuchni narodowych. Grupa produkuje i dystrybuuje również profesjonalne preparaty chemiczne oraz urządzenia do mycia i dezynfekcji dla przemysłu spożywczego. W skład Grupy wchodzą firmy Sanechem i Kuchnie Świata S.A.

SAP - Systemy ERP, MRP, CRM, Business Intelligence, ControllingJak mała firma zatrudniająca zaledwie 10 pracowników może wdrożyć oprogramowanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa? Firma Slovenská Dunajská Konštrukčná a.s. (SDK) z siedzibą w Komarnie na Słowacji obniżyła o 50% koszty zakupu i wdrożenia oprogramowania SAP®, wykorzystując system ERP SAP Best Practices Baseline Package dostosowany do potrzeb Słowacji.

CSF - ERP, CRM, Business Intelligence, kadry i płaceTabak Polska rozpoczęła swa działalność w roku 2001. Pierwsza Trafika sieci Tabak została uruchomiona w listopadzie 2001 roku. Od momentu powstania pierwszej Trafiki sieć saloników intensywnie się rozwija co doprowadziło do stworzenia sieci liczącej obecnie 92 saloniki prasowe.

7MILOWY - systemy ERP, MRP, kadry i płace, ERP, zarządzanie zaosbami ludzkimiDynamiczny rozwój firmy w ciągu ostatnich lat sprawił, że Gazela Biznesu – Stelweld – dostała lekkiej zadyszki. Bez nowoczesnego systemu wspomagającego zarządzanie nie można było rozwijać się dalej. Stelweld zdecydował się na śmiały krok. Dziś jest to jedna z najmniejszych firm w Polsce pracujących na systemie ERP firmy SAP.

BCC - CRM, ERP, systemy ERP, Business IntelligenceW firmach obsługujących dziesiątki, a nawet setki tysięcy klientów punkty styku firmy z jej klientami wymagają zaawansowanych rozwiązań informatycznych wspomagających komunikację. Takim narzędziem jest Centrum Obsługi Klienta (Customer Interaction Center, ang. CIC) dostępne w SAP CRM.

SENTE - systemy ERP, CRM, Zarządzanie zasobami ludzkimiJak poprawić funkcjonowanie firmy i usprawnić przepływ dokumentów? Warto w tym celu wdrożyć zintegrowane oprogramowanie klas ERP, podobnie jak zrobiła spółka Everest Finanse. Wprowadziła system informatyczny, który zapewnił jej m.in. oszczędność czasu pracy i dodatkową kontrolę nad pieniędzmi swoich klientów.

BPSC - ERP, Systemy ERP, Impuls 5Firma ROL- MAR jest jedną z większych firm dostarczających wyposażenie techniczne dla rolnictwa. Oferta firmy obejmuje części zamienne do ciągników i maszyn rolniczych. Klienci to hurtownie i sklepy branżowe na trenie całego kraju. Najistotniejszym wyznacznikiem działalności Rol – Mar jest pełne zaspokojenie potrzeb odbiorców tak pod względem dostępności i jakości asortymentu jak i sprawności obsługi.

SAGE SYMFONIA -  systemy ERP, CRM, Business Intelligence, Kadry i płacePHP ICC Neskor sp. z o.o. jest firmą handlową, specjalizującą się w branży opakowań i sprzedaży folii typu stretch i taśm samoprzylepnych. Spółka sprzedaje ok. 3 tys. ton materiałów rocznie. Jest to produkt dość szczególny, mimo sklasyfikowania go do grupy towarowej commodities. Cechuje się dużą różnorodnością oraz podlega bardzo częstym wahaniom cen. Nabywcy są stroną dominującą w relacjach rynkowych, dlatego firma musi dopasowywać swoją ofertę do ich wymagań.

ORACLE - systemy ERP, CRM, Business Intelligence

Grupa Empik Media & Fashion (EM&F) jest właścicielem 60 ekskluzywnych marek, do których należą takie zastrzeżone znaki towarowe, jak Empik, SMYK i Empik Cafe, jak również marki objęte wyłączną franczyzą i licencją, takie jak Hugo Boss, Mango, Esprit, Mexx, River Island, Dior, Chanel, Clarins, Shiseido i wiele innych, oraz prowadzi ponad 590 salonów sprzedaży detalicznej, punktów usługowych i szkół językowych na terenie Polski, Ukrainy, Rosji, Kazachstanu, Czech, Słowacji i Niemiec.

Oracle JD Edwards w firmie WIX-FILTRON

HOGART - systemy ERP, MRP, ERP, CRM, Business IntelligenceCzy można osiągnąć optymalną funkcjonalność aplikacji ERP przy niewielkich nakładach własnych (czasowych i osobowych), a jednocześnie uzyskać niski koszt wdrożenia i późniejszego utrzymania systemu? W teorii zarządzania niewiele jest odpowiedzi pozytywnych na tak zadane pytanie. Jednym z przykładów wykazujących, że to jednak możliwe, jest historia wdrożenia systemu Oracle JD Edwards w firmie WIX-FILTRON.

BPSC - systemy ERP, MRP, CRM, Business Intelligence, zarządzanie zasobami ludzkimiPrzedsiębiorstwo Elgór + Hansen powstało w 1990r. Jest częścią międzynarodowej grupy, posiadającej filie w Niemczech, Czechach i RPA. Spółka specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i remontach elektrycznych urządzeń o konstrukcji przeciwwybuchowej. Oferta firmy skierowana jest do zakładów górniczych zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

COLUMBUS IT - systemy ERP, CRM, Business IntelligenceJak najwikszy rosyjski dystrybutor części elektronicznych Chip Industry zredukował koszty i równocześnie zwiększył penetrację rynku.

Podczas kiedy znakomite zarządzanie sprzedażą oraz duch przedsiębiorczości pomogły napędzać wzrost przychodów firmy, zaczęły powstawać problemy wewnątrzne. Problemem był fakt, że firma nigdy nie modernizowałą swoich systemów księgowych i ciągle korzystała z tej samej technologii opartej o system DOS, z którą rozpoczęła działalność – aż wreszcie prawie pękała w szwach próbując obsłużyć codzienną ilość transakcji.

SUPREMIS - systemy ERP, CRM, Business IntelligenceBISAN Sp. z o.o. to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku materiałów budowlanych i instalatorskich, która posiada pięć oddziałów na terenie Polski. Podstawowymi odbiorcami oferty BISAN są sieci handlowe oraz dystrybutorzy. Wysoką jakość oferowanych produktów oraz najwyższe standardy obsługi potwierdzają zdobyte nagrody m.in. „Złoty Instalator" oraz certyfikat ISO 9001:2000.

BPSC - systemy ERP, CRM, Business Intelligence,MRPLUPUS jest firmą ze 100% polskim kapitałem, która powstała w maju 1990 roku. Specjalizuje się w produkcji elementów meblowych: blatów, płyt laminowanych, różnego rodzaju frontów, profili meblowych i korpusów. Przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 200 osób w siedzibie w Elblągu oraz oddziałach terenowych i handlowych.

BPSC - ERP, systemy ERP, CRMIntrol Sp. z o.o dostarcza kompleksowe rozwiązania związane z usługami projektowania systemów pomiarowych i sterowania, wizualizacji i akwizycji danych, klimatyzacji i wentylacji, sygnalizacji pożarowej, jak również instalacji ochrony obiektów i kontroli dostępu. Na przestrzeni 18 lat działalności firma wykonała zlecenia dla 14 tysięcy klientów ze wszystkich branż, od górnictwa i hutnictwa, chemii i przemysłu petrochemicznego, poprzez energetykę, ciepłownictwo i przemysł stoczniowy, po gospodarkę wodnościekową i przemysł spożywczo-przetwórczy.

ASSECO - systemy ERP, MRP, CRM, Business IntelligenceTworzenie specjalistycznych rozwiązań dla małych firm nie jest jeszcze zbyt popularne ? mimo zbudowania doskonale funkcjonującego systemu i tak najczęściej zostanie on odłożony na półkę ze względu na wysokie koszty zakupu, brak wystarczającej liczby pracowników czy zwykłą niechęć przedsiębiorstw do zmian.

IT INTEGRO  -systemy ERP, CRM, Business IntelligenceFirma Prime Food wybrała NAVImeat. ponieważ jest to rozwiązanie ERP stworzone na platformie Microsoft? Dynamics NAV, dostosowane specjalnie do potrzeb przetwórstwa mięsnego. Ponadto NAVImeat to system modularny, stwarzający możliwość dostosowania go do konkretnych potrzeb użytkownika.

MACROLOGIC  - ERP, systemy ERP, CRM, Business IntelligenceSOLBET LUBARTÓW S.A. zwiększył efektywność działalności handlowej poprzez uproszczenie obiegu dokumentów związanych z produkcją i sprzedażą

Rozpoczęty w 2001 roku proces konsolidacji producentów betonu komórkowego spowodował, pojawienie się nowych potrzeb ujednoliconego działania dla podmiotów powiązanych. Konieczność wspólnego działania oraz comiesięcznej, ujednoliconej sprawozdawczości skłoniły fi rmę Solbet Lubartów S.A. do wdrożenia i zastosowania takiego rozwiązania, które pozwala działać podmiotom samodzielnie, a jednocześnie umożliwia w sposób prosty i szybki korzystać z jednolitego, wspólnego narzędzia w celu usprawnienia pracy oraz prowadzenia wspólnej i skuteczniejszej polityki produkcji i dystrybucji swoich wyrobów i towarów.

HOGART -  systemy ERP, CRM, Business Intelligence, MRPWyborowa SA wykorzystuje system ERP Oracle JD Edwards wdrożoną we współpracy z konsultantami firmy Hogart. - Dzięki realizacji tego projektu staliśmy się nowocześnie zorganizowaną firmą, która sprawniej realizuje procesy biznesowe w oparciu o wiarygodne dane - mówi Gerard Homa, kierownik projektu, Wyborowa S.A.

Microsoft Dynamics - pakiet ERP"Systemy, z których korzysta wielu użytkowników, w praktyce okazują się często dalekie od doskonałości. W tym teście prawdy Dynamics AX wypadł bardzo pozytywnie" - Adam Dymek, Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu w Solar Polska. Silny wzrost biznesu prędzej czy później skłania firmy do zmiany oczekiwań wobec narzędzi informatycznych wspomagających zarządzanie. Rozbudowa starych rozwiązań ma jednak swoje granice ? zarówno pod względem kosztów utrzymania, jak i ryzyka.

Columbus IT - systemy ERP, CRM, Business IntelligenceRoyal Collection, ekskluzywna sieć salonów z elegancką odzieżą wdrożył wertykalne rozwiązanie Columbus Retail oparte na pakiecie ERP Microsoft Dynamics AX. Wdrożenie objęło m.in. sprzedaż detaliczną oraz wewnętrzną logistykę firmy.

7milowy - systemy ERP, Business Intelligence, Controlling, Hurtownie danychPrzedsiębiorstwo Techniczno-Budowalne Nickel należy do Grupy Nickel, która skupia powiązane ze sobą kapitałowo przedsiębiorstwa funkcjonujące w branży budowlano-inwestycyjnej. Firma od 16 lat spełnia najwyższe standardy wymagań projektując i wykonując m.in. obiekty przemysłowe, budynki mieszkalne oraz obiekty użyteczności publicznej. Aby przy stale rosnącej liczbie inwestycji utrzymać wysoką jakość wykonania prowadzonych projektów, zadecydowano o wdrożeniu systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP Microsoft Dynamics AX.

loading...