loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Założenia Przemysłu 4.0 to jeden z najbardziej popularnych tematów w ostatnich miesiącach. Co jest zatem najważniejsze w tej koncepcji i dlaczego ma ona wpływać na rozwój firm? Podstawowym założeniem Przemysłu 4.0 jest zdolność maszyn i urządzeń do komunikacji pomiędzy sobą w celu wzrostu efektywności, wydajności oraz oszczędności.

 REKLAMA 
 snt ile kosztuje wdrozenie erp 
 
Jednym z najważniejszych kwestii, nad którymi pracuje się obecnie w zakładach produkcyjnych jest cyfryzacja. Podstawowymi problemami przed jakimi stoją menadżerowie to pytania co zrobić, gdy komunikacja maszyn i urządzeń jest niewystarczająca? Rozwiązaniem jest z pewnością cyfrowa modernizacja, dzięki której maszyny i urządzenia biorące udział w procesie produkcji zostaną wyposażone w odpowiednią technologię komunikacyjną.

Jednym z takich inteligentnych rozwiązań jest nowy adapter IoT (Internet of things) do klimatyzatorów Blue e, wprowadzony przez firmę Rittal. Umożliwia on integrację urządzeń chłodzących z inteligentnymi systemami zarządzania. Adapter do klimatyzatorów Blue e zapisuje dane oraz sporządza analizy efektywności systemu chłodzenia. Oznacza to, że urządzenie umożliwia monitorowanie do dziesięciu klimatyzatorów w układzie master-slave. Dzięki nowemu rozwiązaniu system monitorowania automatycznie powiadamia użytkownika o nieprawidłowościach oraz może być również skonfigurowany w celu wykrywania usterek. Pozwala to na wyeliminowanie w przedsiębiorstwie kosztownych przestojów maszyn, które są jednym z większych problemów w procesie produkcji. Adapter do klimatyzatorów Blue e Rittal przeznaczony jest do wszystkich urządzeń serii Blue e pracujących z kontrolerem Comfort - zarówno w wersji do zabudowy dachowej, jak i naściennej. Dotyczy to nie tylko urządzeń standardowych, ale również w wersji ze stali nierdzewnej. Także klimatyzatory Rittal z klasyfikacją Nema 3R/4 lub Nema 4X, które często wykorzystywane są na zewnątrz budynku, można teraz połączyć z aplikacjami IoT.

Nowy adapter został opracowany w celu umożliwienia komunikacji dla urządzeń starszej generacji. Integrację klimatyzatorów serii Blue e z innymi systemami można obecnie w prosty sposób zaprojektować za pomocą interfejsu IoT, a uruchomienie systemu odbywa się łatwo, szybko i wygodnie – za pośrednictwem internetowego serwera zintegrowanego z interfejsem.

Źródło: Rittal

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top