Surface Pro 7+ dołącza do portfolio Surface dla Biznesu – oferując wszechstronność, rozbudowane opcje łączności i funkcje bezpieczeństwa, których potrzebują organizacje i instytucje edukacyjne, aby dostosować się do zmieniających się warunków. Ponadto Microsoft ogłosił dziś, że Surface Hub 2S 85” będzie niebawem dostępny dla klientów komercyjnych na wybranych rynkach.
Rok 2020 był rokiem ogromnych zmian i przyspieszenia cyfrowej transformacji we wszystkich obszarach życia.
Niezależnie od branży, przejście na pracę zdalną w modelu hybrydowym było punktem zwrotnym dla wielu firm i pracowników, ale jednocześnie pozwoliło zdefiniować na nowo przyszłość dotychczasowych działań – pracy w zespołach, nauki poza murami szkół i uczelni czy funkcjonowania bez fizycznej przestrzeni biurowej. Obecnie obserwujemy ogromny wzrost w wykorzystaniu technologii cyfrowych w codziennym życiu – narzędzi, które umożliwiają nam bieżącą komunikację, pomagają utrzymać produktywność i zachować ciągłość biznesową.
Z myślą o firmach i użytkownikach edukacyjnych, prezentujemy dziś najnowszy Surface Pro 7+ dla Biznesu – urządzenie, które jest kolejnym krokiem na drodze do wspierania naszych klientów komercyjnych i edukacyjnych.
Czego nauczyliśmy się w 2020 roku?
Jako organizacja, jesteśmy zaangażowani w projektowanie technologii, które sprzyjają podnoszeniu produktywności, kreatywności i utrzymywaniu więzi w sposób, który umożliwa ludziom odniesienie sukcesu niezależnie od fizycznego miejsca pracy czy nauki. W ciągu ostatniego roku, długo analizowaliśmy potrzeby naszych klientów, których codzienne aktywności przeniosły się do online. Dyskusje te – w połączeniu z szeroko zakrojonymi badaniami oraz pracą wewnętrznego zespołu nauk stosowanych (Applied Sciences) pomogły nam jeszcze lepiej zrozumieć szybko zmieniające się potrzeby użytkowników biznesowych. To kluczowa część naszego procesu rozwoju – zapewnienie, że głosy klientów komercyjnych są nie tylko słyszalne, ale także bezpośrednio przekładane na rozwój naszych kolejnych produktów i usług. Podczas rozmów i badań odkryliśmy cztery kluczowe wnioski:
- Przyszłość pracy i nauki jest hybrydowa i wymaga większej elastyczności: zmieniło się postrzeganie pracy zdalnej, 82 proc. menedżerów twierdzi, że po ustaniu pandemii będzie miało bardziej elastyczną pracę w domu, podczas gdy 71 proc. pracowników chce kontynuować pracę w domu co najmniej w niepełnym wymiarze godzin. I chociaż ogromny odsetek ludzi obecnie pracuje i uczy się zdalnie, wskazują oni na nowe zagrożenia, takie jak ograniczenia w przestrzeni fizycznej, które mogą wpływać na produktywność. Ludzie współdzielą domowe przestrzenie, a przez to też częściej zmieniają lokalizacje w ciągu dnia, aby zachować produktywność i dostosować się np. do potrzeb innych domowników.
- Łączność ma kluczowe znaczenie dla prowadzenia działalności biznesowej: niska wydajność Internetu w domu to nowe wyzwanie, przed którym staje spora część zdalnych pracowników. Ponieważ wiele osób w gospodarstwie domowym łączy się teraz z jednym punktem dostępu do sieci, obciąża to przepustowość domowego Internetu – przez co ludzie coraz częściej używają swoich telefonów komórkowych jako hot spotów online.
- Kamera w laptopie jako nowa forma spotkania twarzą w twarz: komunikacja międzyludzka to obszar, który był chyba największym wyzwaniem w kontekście przejścia na cyfrową komunikację. Ludziom brakuje energii i kontaktów bezpośrednich, których doświadczaliśmy podczas spotkań w biurze czy na przerwie lunchowej. Jednocześnie od technologii oczekujemy teraz, żeby podstawowy zestaw kamery, ekranu, głośników i mikrofonu do telekonferencji był jeszcze bardziej dopracowany i niezawodny. Z naszych badań wynika, że obecnie ludzie są nawet bardziej empatyczni wobec siebie nawzajem, a dzięki odpowiedniej kamerze w laptopie, rozmowy wideo przekazują pełniejszy obraz domowego życia i pozwalają lepiej odnaleźć się w zdalnej rzeczywistości członkom zespołów.
- Kompleksowe bezpieczeństwo – od procesora do chmury – jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej: szybka digitalizacja oznacza, że niemal wszystkie dane przetwarzamy online. Organizacje potrzebują zatem odpowiednich zabezpieczeń – dokumentów, danych, procesów – aby móc działać w pełni zdalnych lub hybrydowych środowiskach pracy. Urządzenia potrzebują kompleksowych zabezpieczeń, aby zapewnić utrzymanie ciągłości biznesowej.
Potrzeby i oczekiwania klientów są podstawą do tego, jak projektujemy urządzenia Surface. Tworzymy produkty inspirowane przez klientów i mając na uwadze ich opinie. Wsłuchujemy się w ich głos i projektujemy kolejne generacje produktów Surface tak, aby wspierać naszych klientów komercyjnych i edukacyjnych. Dlatego dzisiaj przedstawiamy Surface Pro 7+ dla biznesu.
Od małych i średnich firm po największe organizacje – Surface Pro 7+ został stworzony z myślą o potrzebach właśnie klientów komercyjnych i edukacyjnych. Ta następna generacja urządzenia Surface Pro pozostaje wierna swoim ideałom – dostarcza najważniejsze usprawnienia oczekiwane przez użytkowników, zachowując ten sam, charakterystyczny design.
Surface Pro 7+ dla biznesu – stworzony z myślą o klientach komercyjnych i edukacyjnych
Kiedy po raz pierwszy wprowadziliśmy Surface Pro, chcieliśmy rzucić wyzwanie koncepcji, że ludzie muszą szukać kompromisu między mobilnością i wygodą tabletu, a osiągami i produktywnością tradycyjnego laptopa. W ciągu ostatnich siedmiu lat, linia Surface Pro stała się symbolem wszechstronności i wydajności przenośnego urządzenia, z genialnym ekranem dotykowym, rozbudowanymi możliwości Surface Pen i długiego czasu pracy na baterii. Jest to zdecydowanie nasze najpopularniejsze urządzenie Surface wśród klientów korporacyjnych i edukacyjnych.
Niezależnie od tego, zastosowania Surface przez naszych klientów biznesowych wciąż nas inspirują – jak np. dwóch wieloletnich klientów Surface Pro: Gaumard Scientific, który wdraża urządzenia Surface Pro w szpitalach i medycznych jednostkach zamiejscowych w celu przeprowadzenia symulacji szkolenia pacjentów, oraz Bohn Jsell, właściciela i projektanta marki odzieżowej Black, który używa urządzenia Surface Pro (i możliwości Surface Pen) do projektowania nowych kolekcji ubrań czy maseczek.
Zachowując doskonale znany design i konstrukcję Surface Pro, wprowadzamy także opcjonalny model Surface Pro 7+ LTE Advanced. To najczęściej wybierana przez klientów biznesowych funkcja, która pomaga utrzymać łączność w domu lub zdalnej lokalizacji nawet wtedy, gdy przepustowość Wi-Fi jest ograniczona. Nowe urządzenia Surface wyposażyliśmy także w najnowsze procesory Intel Core 11. generacji o 2,1-krotnie większej wydajności i dłuższej żywotności baterii (do 15 godzin). Dzięki temu Surface Pro 7+ oferuje wszechstronność, której klienci biznesowi potrzebują do pracy w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki portom USB-A i USB-C, Surface Pro 7+ oferuje możliwość dokowania urządzenia do zewnętrznych monitorów I wyświetlaczy oraz podłączenia dodatkowych urządzeń peryferyjnych do pełnej konfiguracji stacji roboczej. Dla usprawnienia jakości obrazu podczas wideokonferencji – zintegrowaliśmy przednią i tylną kamerę (Full HD 1080p) z głośnikami Dolby Atmos i dwoma dalekosiężnymi mikrofonami studyjnymi, dzięki czemu codzienne rozmowy będą mogły być jeszcze bardziej naturalne.
Także w odpowiedzi na feedback klientów biznesowych odnośnie przyjaznego środowisku opakowania oraz ograniczeniu rozmiarów na potrzeby łatwiejszej wysyłki Surface Pro do pracowników na home-office, z przyjemnością informujemy, że Surface Pro 7+ wyznacza nowy poziom dla lekkich urządzeń dostarczanych w bardziej ekologicznych opakowaniach komercyjnych. Opakowanie jest o 23% lżejsze od poprzedniej generacji i jest wykonane w 99% z materiału na bazie włókien naturalnych, z czego 64% to materiał pochodzący z recyklingu. Tym samym dajemy wyraz naszego nieustającego zaangażowania w ideę zrównoważonego rozwoju.
Surface Hub 2S 85”
Organizacje planują powrót do pracy w modelu hybrydowym i coraz więcej z nich dostrzega rolę dużych ekranów i urządzeń, które ułatwiają współpracę na odległość, takich jak Surface Hub 2S.
Klienci podzielili się z nami opinią, jak bardzo przypadł im do gustu system operacyjny Windows 10 Team na swoich ekranach Surface Hub. Dzięki niemu zarówno codzienna praca, jak i działania w grupie są łatwiejsze. Miejsca pracy stale się zmieniają, co oznacza, że klienci oczekują większej elastyczności, dzięki której mogą szybko dostosować się do nowych potrzeb.
Tym bardziej jesteśmy podekscytowani, że klienci będą teraz mogli korzystać z zalet konfiguracji Windows 10 Pro w wersji Enterprise na Surface Hub 2S 85. Daje to możliwość uruchomienia niezbędnych biznesowych aplikacji z wykorzystaniem ogromnego ekranu dotykowego 4K PixelSense, który umożliwia pisanie odręczne, a także certyfikowanego przez Microsoft Teams dźwięku i wideo, także za pośrednictwem szeregu wbudowanych czujników.
Niesamowicie jest widzieć, jak Surface Hub ułatwia klientom pracę w zespołach i upraszcza działania. Od departamentów produkcji, tak jak we francuskim Renault DP World F1, aż po salę wykładową do pracy zdalnej na uniwersytecie Northwestern w Chicago. Od września obserwujemy, jak zmienia się sposób wykorzystania Surface Hub w różnych organizacjach, aby zapewniać im zwinność i elastyczność, które są szczególnie ważne dziś, w tak szybko zmieniającym się otoczeniu.
Surface Hub jest dla nas wartościowym narzędziem, dzięki któremu nasze zespoły, działające w Renault DP World F1 Team, pozostają w kontakcie i są produktywne w dwóch zakładach inżynieryjnych i produkcyjnych w Wielkiej Brytanii i Francji. Możliwość współpracy z kolegami, niezależnie od tego w jakim miejscu przebywają, za pomocą Microsoft Teams na dużym ekranie Hub’a pozwoliło nam zachować ciągłość biznesu i skład zespołu, który pomagał nam nawigować zdalną pracą. Uwielbiamy Surface Hub także za to, że pomimo swojego rozmiaru jest bardzo mobilny i sprawdza się w różnych lokalizacjach w naszej centrali” – komentuje Pierre d’Imbleval, CIO, Renault DP World F1 Team.
Używam Surface Hub 2S skonfigurowanego z Windows 10 Pro do pracy na różnych platformach komunikacyjnych, w tym Microsoft Teams i Microsoft Whiteboard. Widzę, że to hybrydowe środowisko przetrwa pandemię. W Kellogg School of Management w Northwestern uczymy się, jak połączyć to, co najlepsze w wirtualnej nauce z tym, co najlepsze w nauczaniu indywidualnym – tak aby projektować angażujące cyfrowe doświadczenia. Narzędzia, takie jak Surface Hub, uzupełnione o oprogramowanie do pracy wspólnej czy transmisji na żywo, będą miały zasadnicze znaczenie dla tworzenia nowej generacji doświadczeń związanych z pracą i nauką” – tłumaczy Profesor Mohan Sawhney, prodziekan ds. Innowacji cyfrowych, Kellogg School of Management na Northwestern University.
Ponieważ w różnych częściach świata inaczej planowany jest powrót do biura lub klasy, należy na nowo zastanowić się, jak środowiska hybrydowe będą funkcjonować w naszych organizacjach, Surface Hub będzie tam, aby ułatwić to przejście, pomagając zlikwidować podziały cyfrowe i fizyczne.
Bezpieczeństwo, rozwój i łatwość zarządzania zgodnie z projektem
W miarę jak coraz więcej osób pracuje i uczy się z wykorzystaniem domowego Internetu, organizacje stają przed wyzwaniem zabezpieczenia się przed coraz bardziej wyrafinowanymi i celowymi cyberatakami. Jednocześnie organizacje potrzebują elastyczności, aby wdrażać rozwiązania IT bezpośrednio w domach pracowników i móc bezpiecznie zarządzać urządzeniami działającymi w sieciach domowych zdalnie.
Po raz pierwszy Surface Pro 7+ jest dostarczany z funkcjami Windows Enhanced Hardware Security, które działają od razu po wyjęciu z pudełka. To bardzo motywujące móc obserwować, jak w jednym, niewielkim urządzeniu udało się usprawnić zarówno wydajność, czas pracy na baterii, jak i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i ochrony urządzenia. Użytkownicy i organizacje mogą być spokojni wiedząc, że uzyskują najwyższy poziom ochrony dokumentów I danych bez narażania swoich pracowników czy studentów.
Urządzenia Surface mogą być zarządzane i aktualizowane poprzez narzędzia chmurowe od pierwszego uruchomienia i przez cały cykl ich życia, bez konieczności fizycznej ingerencji działu IT. Pomaga to chronić użytkowników przed złośliwymi sterownikami i atakami, które mogą wpływać na cały łańcuch dostaw. Osiągamy to poprzez ścisłą integrację między UEFI (nowoczesny BIOS), oprogramowaniem układowym i systemem operacyjnym Windows. Naszą implementację Microsoft UEFI udostępniliśmy także w modelu open source na platformie GitHub, jako Project Mu.
Zdalne wdrażanie ma kluczowe znaczenie w hybrydowym środowisku pracy. Urządzenia Surface wykorzystują najnowsze możliwości zdalnego zarządzania firmy Microsoft, takie jak Windows Autopilot, aby umożliwić dostarczanie urządzeń Surface bezpośrednio z fabryki do domów pracowników w pełni skonfigurowane i gotowe do pracy z zachowaniem zasad i ustawień bezpieczeństwa. Rozwiązanie Windows Autopilot umożliwia jeszcze szybsze korzystanie z urządzeń do codziennej pracy – podłączonych do Internetu, o rozbudowanych funkcjach łączności i nastawionych na produktywność – eliminując czasochłonną, często ręczną konfigurację urządzeń przez działy IT.
Zdalna konfiguracja urządzeń u pracowników na home-office, bez fizycznego udziału technika, było dla nas ogromną zaletą i pozwoliło zaoszczędzić sporą ilość czasu. Pozwoliło to szybko rozpocząć pracę i wykonywać bieżące zadania administracyjne. Jesteśmy dowodem na to, że można kierować departamentem rządowym na odległość, z domów naszych urzędników”- przyznaje Peter Jamieson, dyrektor ds. Technologii i dyrektor ds. Transformacji cyfrowej, Departament Kultury i Turystyki – Abu Zabi.
Wreszcie ważne jest, aby klienci mieli pełną kontrolę nad swoimi danymi. Surface Pro 7+ jest wyposażony w wymienny dysk SSD do przechowywania danych, w celu zaspokojenia potrzeb związanych z bezpieczeństwem i prywatnością firm i organizacji edukacyjnych. Ta funkcja w połączeniu z ochroną Microsoft BitLocker ułatwia klientom zachowanie poufnych danych, nawet jeśli coś stanie się z ich urządzeniem.
Źródło: www.microsoft.com/pl-pl/