Dell Technologies wprowadza kolejną generację systemów obliczeniowych prezentując portfolio najwydajniejszych i najbezpieczniejszych serwerów Dell EMC PowerEdge. Dzięki nowym serwerom, firma Dell Technologies wytycza drogę ku autonomicznej infrastrukturze, która zapewni większą wydajność IT, wykorzysta sztuczną inteligencję i sprosta wymaganiom związanym z przetwarzaniem brzegowym.

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
Najlepiej sprzedające się na świecie, jak również w Polsce, porfolio serwerów x862 zapewnia moc niezbędną do gromadzenia danych i prowadzenia działań w oparciu o nie, w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, gdzie się znajdują Twoje dane - od głównych centrów danych po chmury publiczne czy lokalizacje brzegowe. W konstrukcji 17 nowych serwerów PowerEdge wykorzystano 1100 zastrzeżonych lub opatentowanych przez firmę Dell w USA rozwiązań, dzięki czemu serwery te zapewniają najwyższą jak dotąd wydajność.

Dane są tworzone i wykorzystywane coraz powszechniej, a organizacje stoją przed wyzwaniem, by właśnie w oparciu o dane podejmować decyzje tak szybko, jak to możliwe – powiedział Jeff Boudreau, prezes i dyrektor generalny Infrastructure Solutions Group w Dell Technologies. – Gdy wyobrażamy sobie przyszłość IT, zaawansowana automatyzacja jest koniecznością niezależnie od tego, gdzie znajduje się infrastruktura. Nasze nowe serwery PowerEdge oferują najwyższy poziom wydajności, aby pomóc klientom efektywnie realizować zadania i przejść w stronę autonomii obliczeniowej.


Autonomiczne systemy obliczeniowe pomogą klientom w przyszłości w pełni wykorzystać samowdrażającą się, samokonfigurującą się i samozarządzającą się infrastrukturę. Obecnie serwery PowerEdge i zarządzanie nimi pozwala oszczędzić średnio aż do 85% czasu i wyeliminować dziesiątki manualnych kroków dzięki automatyzacji.

Najwyższa obecnie wydajność pomoże firmom osiągać cele biznesowe w krótszym czasie

Optymalizując najnowsze technologie od firm: AMD i Intel, nowe serwery PowerEdge dostarczają moc obliczeniową potrzebną do obsługi najbardziej krytycznych zadań i aplikacji. Ulepszenia obejmują:
  •  Serwer PowerEdge R6515, z procesorami AMD EPYC™ trzeciej generacji, przyspiesza przetwarzanie w bazach danych Hadoop aż o 60%, skracając czas potrzebny do analizy informacji;
  • Serwer PowerEdge R750, z nadchodzącą trzecią generacją procesorów Intel® Xeon® Scalable, zapewnia wyższą o 43% wydajność przy rozwiązywaniu równoległych równań liniowyc5, obsługując większość zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej.


Sztuczna inteligencja pozwala sprostać najbardziej wymagającym zadaniom związanym z przetwarzaniem danych

Serwery PowerEdge wyposażone są w magistralę PCIe Gen 4.0 – cechującą się dwukrotnie większą wydajnością w porównaniu do poprzedniej generacji – i w maksymalnie sześć akceleratorów na serwer, co pozwala im obsługiwać najbardziej wymagające zadania obejmujące duże ilości danych. Za sprawą tych technologii – oraz autonomicznej inteligencji PowerEdge – obecne portfolio PowerEdge w najszerszym zakresie wykorzystuje sztuczną inteligencję, pozwalając organizacjom na prowadzenie prognoz i reagowanie na potrzeby w jeszcze krótszym czasie.

Najnowsze portfolio zawiera dwa zupełnie nowe, zoptymalizowane pod kątem akceleratorów serwery:
  • Serwer PowerEdge XE8545 – stanowiący świetne rozwiązanie dla zadań związanych ze sztuczną inteligencją – jest podstawą najnowszego rozwiązania HPC Ready Solution for AI i Data Analytics, dzięki czemu łatwiej jest obsługiwać w jednym systemie zadania obejmujące sztuczną inteligencję, analizę i zaawansowane obliczenia. PowerEdge XE8545 wykorzystuje 128 rdzeni procesorów AMD EPYC trzeciej generacji, czterech procesorów graficznych NVIDIA A100 i optymalizuje działanie oprogramowania NVIDIA vGPU w ramach dwugniazdowego serwera rack 4U. 
  • Serwer PowerEdge R750xa, zaprojektowany w celu uzyskania większej wydajności obciążeń roboczych, które są akcelerowane procesorami graficznymi (GPU). Serwer ten zapewnia niezrównaną wydajność na potrzeby uczenia maszynowego, wnioskowania i sztucznej inteligencji, jak również zapewnia wsparcie dla niedawno zaprezentowanego pakietu oprogramowania NVIDIA AI Enterprise dla VMware vSphere 7 Update 2. Dwugniazdowy serwer 2U wyposażony jest w procesory trzeciej generacji Intel® Xeon® Scalable i może obsługiwać do czterech procesorów graficznych o podwójnej szerokości i sześć procesorów graficznych o pojedynczej szerokości.


Wytrzymała konstrukcja przenosi IT na wyższy poziom

W portfolio znalazły się nowe serwery PowerEdge XR11 i XR12 o wzmocnionej konstrukcji, odpornej na trudne warunki środowiskowe, która zapewnia wydajność i bezpieczeństwo w wytrzymałej obudowie. Dzięki solidnej ramie i minimalnym wymaganiom powierzchniowym, a także możliwości obsługi wielu akceleratorów, serwery XR11 i XR12 stworzono z myślą o rosnących wymaganiach związanych z obciążeniami brzegowymi.

Wbudowane bezpieczeństwo na rzecz kompleksowej ochrony

Firmy na całym świecie wskazują, że główną barierą na drodze do cyfrowej transformacji jest prywatność danych i cyberbezpieczeństwo6. Oparte na architekturze odpornej na cyberataki i sprawdzonym rozwiązaniu Root of Trust, nowe portfolio rozwiązuje ten problem dzięki kompleksowemu podejściu zapewniającemu bezpieczeństwo serwerów PowerEdge w całym cyklu ich życia, od produkcji, poprzez wdrożenie, aż po dalszą eksploatację i bezpieczne wycofanie z użytkowania.

Bezpieczeństwo zaczyna się jeszcze przed wdrożeniem dzięki Dell Technologies Secured Component Verification, pierwszej tego typu ofercie dla serwerów7, która jest rozszerzeniem procesu Secure Supply Chain. Dzięki unikalnym rozwiązaniom oferowanym przez Dell, takim jak PowerEdge UEFI Secure Boot Customization8, można ściślej zarządzać bezpieczeństwem systemu operacyjnego, żeby skuteczniej odpierać ataki.

Energooszczędne chłodzenie, zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju

Energooszczędne produkty są ważne dla środowiska i dla naszych klientów, a nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju widoczne jest na każdym etapie naszej działalności. Konstrukcja obudowy nowych serwerów wykorzystująca specjalnie zaprojektowane wentylatory oraz chłodzenie adaptacyjne, zapewniają bardziej efektywne zużycie energii, zwiększając tym samym wydajność energetyczną nawet o 60% w porównaniu z poprzednimi generacjami8. Bardziej optymalne chłodzenie osiągane jest za pomocą technologii Multi-Vector Cooling, która to kieruje przepływ powietrza do najgorętszych części serwera dla bardziej optymalnego chłodzenia. Funkcja Direct Liquid Cooling w wybranych serwerach wykorzystuje opatentowaną technologię wykrywania wycieków cieczy chłodzącej, co zwiększa bezpieczeństwo rozwiązań chłodzonych cieczą.

Elastyczne opcje korzystania z zasobów obliczeniowych

Dzięki Projektowi APEX, firma Dell Technologies zmienia sposób, w jaki klienci nabywają i korzystają z rozwiązań IT. Konsola Dell Technologies Cloud Console będzie stanowić podstawę Projektu APEX, dostarczając klientom jedno kompleksowe rozwiązanie do zarządzania chmurą i usługami w modelu as-a-service.

Dzięki Dell Technologies Cloud Console klienci już dziś mogą subskrybować i konfigurować instancje obliczeniowe w środowiskach chmur prywatnych lub hybrydowych, aby precyzyjnie dostosować możliwości infrastruktury do swoich obciążeń. W przyszłości firmy będą mogły udostępniać instancje dla swoich maszyn wirtualnych i obciążeń kontenerowych, przekazując je do centrum danych lub na brzegu sieci, a wszystko to w modelu pay-as-you-go.

Źródło: Dell Technologies

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top