erp dzisiaj 5

AMD wykonała dziś znaczący krok w kierunku rynku serwerów i centrów danych ujawniając wiele szczegółów na temat nadchodzących serwerowych procesorów wysokiej wydajności o kodowej nazwie „Naples”.
REKLAMA:
2018 03 16 Oracle Code Conference POLAND banner 350x350
 
 
Układ ten skonstruowano w celu zmiany status-quo i skalowania możliwości na przestrzeni zastosowań zarówno w obrębie centrów danych, jak i tradycyjnej infrastruktury serwerowej i dlatego wyposażono go w nawet 32 rdzenie „Zen” x86. Najlepsza przepustowość pamięci i największa liczba szybkich linii komunikacyjnych (I/O) odróżniają procesor „Naples” od wszystkiego, co istnieje obecnie na rynku serwerowym. Dostępność tych produktów zaplanowano na drugi kwartał 2017 roku, a masowe dostawy będą rozbudowywane w drugiej połowie roku zarówno w ofertach producentów OEM, jak i partnerów w kanale sprzedaży.
Dziś postawiliśmy pierwszy ważny kamień milowy na drodze do potwierdzenia pozycji AMD jako innowatora centrów danych oraz do powrotu możliwości wyboru w segmencie serwerowych procesorów wysokiej wydajności. — powiedział Forrest Narrod, starszy wiceprezes i główny menedżer w dziale Enterprise, Embedded and Semi-Custom firmy AMD. — „Naples” reprezentuje zupełnie nowe podejście w odpowiedzi na wymagania współczesnego centrum danych i masowego przetwarzania danych. Ten przełomowy układ SoC dostarcza unikalnych funkcji, które spełniają potrzeby wysoce zwirtualizowanych środowisk, masowych zestawów danych i nowych zadań, które stopniowo zyskują na znaczeniu.
Nowy procesor serwerowy firmy AMD przewyższa najlepszy produkt konkurencyjny w najważniejszych parametrach i oferuje tym samym o 45% więcej rdzeni , o 60% więcej linii komunikacyjnych (I/O) i o 122% większą przepustowość pamięci .
To ekscytujące widzieć AMD z powrotem w serwerowej debacie za sprawą nowego procesora oraz strategii, która potwierdza właściwość tego procesora we współczesnej erze centrów danych oraz chmur obliczeniowych. — powiedział Matt Eastwood, starszy wiceprezes w dziale Enterprise Infrastructure and Datacenter w IDC. — Patrząc na ujawnione dziś szczegóły tego produktu można uznać, że to bardzo przekonująca kombinacja, która zapewni klientom z działów IT unikalną, nową opcję do rozważenia, gdy będą dokonywać swojej kolejnej modernizacji.
Źródlo: AMD

PODOBNE


loading...