erp dzisiaj 5

Firmy Fujitsu Limited i Oracle Corp. poinformowały o globalnym wprowadzeniu na rynek nowej linii serwerów Fujitsu SPARC M12.

REKLAMA:
2018 03 16 Oracle Code Conference POLAND banner 350x350
 
 
Serwery Fujitsu SPARC M12 są wyposażone w nowe procesory Fujitsu SPARC64 XII i osiągają najwyższą na świecie wydajność na rdzeń procesora (*1) w przetwarzaniu arytmetycznym, co znacznie usprawnia przetwarzanie szeregu obciążeń bazodanowych — od systemów lokalnych o znaczeniu newralgicznym do przetwarzania wielkich zbiorów danych w chmurze.
BR> Nowe serwery Fujitsu SPARC M12 dołączają do dynamicznego środowiska technologicznego SPARC i wspólnie z systemami Oracle SPARC korzystają z wyjątkowych zabezpieczeń i możliwości skalowania dostępnych w systemie operacyjnym Oracle Solaris, jak również z wydajności i wszechstronności oprogramowania do wirtualizacji Oracle VM Server for SPARC.

Serwery Fujitsu SPARC M12 są oferowane w dwóch modelach: dwuprocesorowy serwer Fujitsu SPARC M12-2 oraz serwer Fujitsu SPARC M12-2S, który może być stopniowo rozbudowywany do maksymalnej liczby 32 procesorów.

Cechy serwerów Fujitsu SPARC M12

Wspieranie cyfrowej transformacji u klientów poprzez zapewnianie bardzo szybkiego przetwarzania
Jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę przy zwiększaniu wydajności przetwarzania danych, jest wydajność na rdzeń procesora, a serwery Fujitsu SPARC M12 zapewniają nawet 2,5 razy wyższą wydajność na rdzeń niż poprzednie modele Fujitsu M10. Funkcja Software on Chip (*2), zastosowana już w serwerach Fujitsu M10, przyspiesza przetwarzanie baz danych dzięki temu, że wykorzystanie baz danych działających w pamięci jest bardzo efektywne w chmurze. W nowych serwerach liczba jednoczesnych wyszukiwań w przypadku przetwarzania z bazą danych Oracle Database In-Memory jest dwukrotnie większa niż w serwerach Fujitsu M10.

Stabilne operacje dzięki nowej technologii chłodzenia zastosowanej w branży po raz pierwszy
Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych technologii informatycznych, firma Fujitsu opracowała technologię Vapor and Liquid Loop Cooling (VLLC). Ta innowacyjna technologia chłodzenia w niezawodny sposób chłodzi wnętrze serwera dzięki przemianie fazowej cieczy w parę, co zwiększa wydajność chłodzenia o połowę i umożliwia bezpieczne i stabilne operacje w przypadku stworzenia środowiska chmury prywatnej obejmującego wiele serwerów Fujitsu SPARC M12 zainstalowanych w centrum przetwarzania danych.

Zoptymalizowane operacje oraz koszty zarządzania dopasowane do rozwoju biznesu
Serwery Fujitsu SPARC M12 udostępniają funkcję aktywacji rdzeni, co umożliwia konfigurowanie procesorów rdzeń po rdzeniu, od minimalnej liczby dwóch rdzeni na serwer. Dzięki temu konfiguracja serwerów może być dopasowywana do zmieniających się potrzeb biznesowych i rozwoju firmy.

Zapewnienie ciągłości biznesowej dzięki stabilnej pracy systemu
W serwerach Fujitsu SPARC M12 wykorzystano doświadczenie Fujitsu przy budowaniu serwerów mainframe oraz funkcje niezawodności, dostępności i łatwości serwisowania (Reliability, Availability, Serviceability — RAS) dostępne już w serwerach Fujitsu M10. Nowe serwery są wyposażone w mechanizm wykrywania i naprawy błędów w celu zapobiegania błędom we wszystkich układach procesora, co zwiększa stabilność operacji przetwarzania o znaczeniu newralgicznym.
Oracle i Fujitsu współpracują ze sobą od ponad trzydziestu lat, aby produkować systemy SPARC, które spełniają wysokie wymagania infrastruktury o znaczeniu newralgicznym. Serwery Fujitsu SPARC M12 wyposażone w nowy procesor SPARC64 XII zapewniający wyjątkową wydajność na rdzeń, to doskonałe uzupełnienie rodziny SPARC. Dzięki połączeniu wysokiej wydajności i niezawodności w skali korporacyjnej pomagają one klientom stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom związanym z przetwarzaniem - Edward Screven, główny architekt systemów Oracle
Rewolucyjna technologia zastosowana w serwerach Fujitsu SPARC M12 umożliwia tworzenie powiązań pomiędzy ludźmi, przedsiębiorstwami i rzeczami w czasie rzeczywistym i stanowi duży krok w kierunku osiągnięcia jednego z celów Fujitsu, jakim jest stworzenie inteligentnego społeczeństwa skoncentrowanego na człowieku (Human Centric Intelligent Society). Oprócz serwerów Fujitsu SPARC M12, które stanowią owoc bliskiej współpracy pomiędzy Fujitsu i Oracle, firma Fujitsu będzie nadal opracowywać inne przełomowe technologie, które przyczyniają się do tworzenia nowych korzyści i pomagają klientom w rozwoju ich przedsiębiorstw - Akira Kabemoto, wiceprezes Fujitsu
Źródło: www.oracle.com

PODOBNE


loading...