erp dzisiaj 5

Chyba każdy z graczy podczas wybierania nowego komputera staje przed wyborem – laptop do pracy czy pecet do grania? Na szczęście, technika idzie do przodu, a w coraz mniejszych formach udaje się zamknąć całkiem mocny sprzęt. Jednym z takich rozwiązań, które ostatnio pojawiły się na polskim rynku jest XMG P505.

Firma Zebra Technologies przedstawia swój najbardziej zaawansowany komputer do montażu na pojazdach – VC80 – kompatybilny z system Windows 10. Model VC80, działający pod kontrolą pełnej wersji Microsoft Windows, pozwala operatorom wózków widłowych na obsługę dowolnych aplikacji komputera PC, a tym samym poprawę wydajności.

OORT, polski start-up, który zmienia urządzenia w inteligentne, rozpoczął współpracę z grupą Orange, która będzie dystrybuować innowacyjne rozwiązania w salonach na terenie całej Polski.

Nie jest tajemnicą, że biznes ciągle się przeobraża. Jedną z największych zmian w ciągu ostatnich kilku dekad jest znaczne rozproszenie zatrudnionego personelu. Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy. Dynamiczny rozwój miast na rynkach wschodzących, przejęcia spółek czy powszechne wdrażanie strategii redukcji kosztów to tylko niektóre z nich.

Funkcjonalna i elegancka – elektroniczna opaska SmartBand U1 w prosty sposób ułatwi prowadzenie aktywnego trybu życia każdemu użytkownikowi. SmartBand U1 stanowi idealne urządzenie dla ludzi aktywnych i ceniących praktyczne rozwiązania.

Firma AMD ogłosiła dziś, że osiągnęła pozycję numer jeden pod względem udziałów w rynku rozwiązań Thin Client. Informacja ta bazuje na liczbie dostarczonych produktów na rynek, która wg wewnętrznych danych AMD z działów sprzedaży pozwoliła uzyskać 53% udziału w rynku. Urządzenia Thin Client mają mało lub nie mają wcale wbudowanej pamięci masowej i często służą jako inteligentny terminal dla aplikacji funkcjonujących na serwerze czy w chmurze.

Na trwającej konferencji Autodesk University 2015 firma AMD (NASDAQ: AMD) przestawiła kartę graficzną AMD FirePro™ W4300, która w swojej klasie zapewnia najwyższą wydajność w projektowaniu wspomaganym komputerowo (Compute-Aided Design, CAD) i można ją zainstalować w stacjach roboczych typu SFF (Small Form Factor) oraz Tower.1

Nie pozwól aby zima odcięła Cię od kinowych i serialowych bestsellerów. Z projektorem Philips PicoPix 4935, Smart TV będzie równie mobilne jak Ty.

Wykorzystując urządzenie ReadyNAS 3138 małe i średnie firmy wchodzą na poziom ochrony danych, którego szeroki zakres jest bezkonkurencyjny w tym obszarze sprzętu przeznaczonego dla sektora SMB. Nowy, czterokieszeniowy ReadyNAS 3138 od NETGEAR wyposażony jest w szybki, czterordzeniowy procesor Intel 2,4 GHz, a także w 4GB pamięci DRAM. Przestrzeń dyskowa urządzenia może osiągnąć nawet 32 GB.

Od niewielkiej torby po ciężką walizkę, od portfela i telefonu po laptop i aparat fotograficzny – lokalizator Duet Protag pomoże Ci znaleźć cenne przedmioty, zanim w ogóle je zgubisz. Idealny w podróży, ostrzeże Cię przed złodziejem i uchroni przed własnym zapominalstwem.

Microsoft wprowadza do Polski nową linię urządzeń z Windows 10 na pokładzie. Surface 3 oraz Surface Pro 4 będą dostępne na polskim rynku od 20 listopada. Z kolei smartfony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL pojawią się w sprzedaży 28 listopada. Pod koniec roku na nasz rynek trafi również smartfon Lumia 550.

Szybki, efektywny, o wszechstronnym zastosowaniu – tak można określić najnowszy Nighthawk od NETGEAR. Router X4S AC2600 to nowa generacja WiFi Wave 2 z technologią MU-MIMO oraz Quad Stream - dostarcza sygnał bezprzewodowy do wielu urządzeń jednocześnie, poprawiając tym samym przepustowość połączenia i osiągając nawet do 2.53Gbps. Wyposażony jest w mocny procesor Dual Core 1.4GHz. Sprawdzi się w dużych domach z siecią obciążoną wieloma urządzeniami.

Barracuda wprowadza do oferty pierwsze w branży zaawansowane zapory sieciowe nowej generacji w cenie poniżej 700 dolarów. Producent zaprezentował cztery nowe urządzenia typu desktop, skierowane do organizacji, które w coraz większym stopniu polegają na aplikacjach chmurowych, takich jak „oprogramowanie jako usługa” (software-as-a-service, SaaS), Microsoft Office 365 oraz publiczne platformy chmurowe, w tym Amazon Web Services i Microsoft Azure.

Firma Oracle ogłasza dostępność maszyny bazodanowej Oracle Exadata X5-8, najnowszego elementu rodziny systemów programowo-sprzętowych X5. Oracle Exadata łączy w sobie sprzęt i oprogramowanie, aby zapewnić jak najwyższą wydajność bazy danych w jak najniższej cenie. Każdy system Oracle Exadata X5-8 udostępnia maks. 576 rdzeni procesora, ponad 1,3 petabajtów dyskowej pamięci masowej lub 180 terabajtów ultraszybkiej pamięci PCI flash oraz maks. 24 terabajtów pamięci operacyjnej.

W czerwcu 2015, zespół reagowania na incydenty bezpieczeństwa firmy Check Point został poinformowany przez klienta o niecodziennej aktywności na jednym z jego serwerów DNS BIND działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Dziwne zachowanie polegało na zapisywaniu dużej ilości podejrzanych plików w katalogach systemowych.

loading...