erp dzisiaj 5

Dell poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty sieciowej, wychodząc naprzeciw wymaganiom, jakie stawiane są elementom sieciowym przez coraz bardziej złożone sieci rejonowe i lawinowo rosnące zapotrzebowanie na szerokość pasma w centrach danych. Na potrzeby sieci kampusowych Dell wprowadził na rynek ujednoliconą architekturę bazującą na parze urządzeń, przełączniku Dell Networking C9010 i towarzyszącemu mu węzłowi szybkiego dostępu C1048. Natomiast centra danych mogą korzystać z debiutującego na rynku przełącznika Dell Networking S6100-ON, który ma budowę modułową, wielozakresowe przyłącze i pracuje w sieciach otwartych, stanowiąc znakomitą propozycję elastycznego rozwiązania sieciowego do montażu w szafach serwerowych.

Jak zapewnić bezpieczeństwo danych księgowych przy jednoczesnej optymalizacji kosztów infrastruktury i pełnym dostępie online? Dedykowane rozwiązanie serwerowe jest zbyt kosztowne, a cloud computing niewystarczający? Odpowiedzią na potrzeby biur rachunkowych i sektora MŚP jest podręczny serwer wyposażony w oprogramowanie SaldeoSMART.

W ostatniej dekadzie nowe kategorie urządzeń mobilnych diametralnie odmieniły sposób pracy. Z badań przeprowadzonych przez Ipsos Mori na zlecenie firmy Microsoft wynika, że polscy managerowie zmieniają swoje przyzwyczajenia, a 55% z nich uważa, że technologie mobilne pozwalają oszczędzić czas i wpływają na wzrost produktywności. Ta zmiana przyzwyczajeń i sposobu pracy jest ważna o tyle, że w kontekście produktywności polskie przedsiębiorstwa wypadają blado na tle europejskich konkurentów. Komputery Microsoft Surface 3 i Microsoft Surface 4 Pro wychodzą naprzeciw tym zmianom.

Duża liczba potencjalnych ofiar, mała świadomość zagrożenia i znaczące potencjalne zyski – to powoduje, że przestępcy coraz chętniej przenoszą się do internetu. Z racji tego, że częstotliwość ataków w sieci rośnie, użytkownicy coraz więcej wydają na zabezpieczenia przed wirusami. Częściej też zwracają się o pomoc do fachowców. Konsultanci IT, dostępni całą dobę, pomogą nie tylko w przypadku ataku wirusów, lecz także problemów technicznych ze sprzętem.
 

To już oficjalne – na polski rynek urządzeń z Windows 10 wkracza nowy gracz: Microsoft Surface. Produkty z linii Surface będą dostępne na naszym rynku od 19 listopada bieżącego roku w popularnych sklepach z elektroniką konsumencką i w Microsoft Store. 6 października odbyła się światowa premiera nowych produktów z rodziny Surface. Microsoft zaprezentował m.in. najnowszy flagowy produkt serii – Surface Pro 4, który trafi w ręce polskich klientów już 19 listopada. Portfolio produktów z rodziny Surface na lokalnym rynku uzupełni również Surface 3.

Oracle Polska informuje, że w Grupie Generali zakończył się projekt konsolidacji korporacyjnych baz danych Oracle na infrastrukturze opartej o maszyny bazodanowe Oracle Exadata. Od ponad roku użytkownicy Generali z powodzeniem pracują na dwóch maszynach Oracle Exadata, na które zostało przeniesionych ponad 100 baz danych w różnych wersjach działających poprzednio na systemach HP-UX .

Acer przedstawił nową linię produktów z Windows 10 skierowanych do uczniów oraz osób powracających po wakacjach do szkoły i na uczelnie. W nowej linii znajdują się notebooki z serii E. Są one dostępne w sprzedaży od początku września. Parametry notebooków sprawiają, że są świetnym wyborem zarówno dla uczniów i studentów, jak i do użytku domowego czy w niewielkiej firmie. Charakteryzują się dobrą wydajnością, schowaną za eleganckim designem.

Z telewizyjną przystawką ULTRACUBE A4S marki ART, Smart TV w każdym telewizorze ma być wreszcie takie, jak być powinno. Proste w obsłudze i funkcjonalne. Również w 4K.

Firma Epson wprowadza na rynek serię urządzeń WorkForce Pro RIPS, określając ją jako „przyszłość drukowania dla biznesu”. Drukarki zasilane wymiennymi pakietami z atramentem (ang. Replaceable Ink Pack System – RIPS) pozwolą radykalnie zmniejszyć koszty i zwiększyć wydajność druku.

Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (CI TASK) to jeden z największych ośrodków superkomputerowych w Polsce. Gromadzi i udostępnia środowisku naukowemu zasoby obliczeniowe w postaci komputerów dużej mocy obliczeniowej, systemów do składowania wielkich ilości danych oraz specjalistycznego oprogramowania. Na przestrzeni 20 lat istnienia CI TASK jego superkomputery m.in. modelowały skrzydła polskich i zagranicznych samolotów, wspierały badania nad nowymi materiałami i pomagały w wirtualnym testowaniu substancji leczniczych. Wykonywały także liczne symulacje i obliczenia, m.in. z dziedziny chemii, fizyki, mechaniki płynów, meteorologii, mechaniki i astrofizyki.

Zakup najnowszych technologii wirtualizacyjncych pozwoli na elastyczne udostępnianie posiadanych zasobów. umożliwi to użytkownikom pracę z tym samym oprogramowaniem lub komputerem w dowolnej pracowni informatycznej na uniwersytecie bez względu na fizyczną maszynę, terminal, z którego korzystają - Tomasz Wilczyński, Zastępca Dyrektora RCI

Firma AutoID Polska S.A. wprowadziła na rynek terminal biometryczny Virdi AC-6000, będący przełomem w technice identyfikacji oraz systemach Kontroli Dostępu i Rejestracji Czasu Pracy. Virdi AC-6000 wykorzystuje sensor linii papilarnych o rozdzielczości 500 dpi pracujący w standardzie zalecanym przez FBI i posiada patent Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych, zapewniając bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Według badań zleconych przez firmę Motorola Inc. ponad 80 procent dyrektorów IT z branży opieki zdrowotnej twierdzi, że technologie mobilne są ważniejsze dla ich placówek teraz, niż w roku ubiegłym. Respondenci wskazują na takie korzyści, jak zwiększona dokładność realizacji zleceń, ograniczona liczba błędów oraz wyższa wydajność pracy wynikająca z zastosowania rozwiązań bezprzewodowych w różnych placówkach medycznych.

Pomyślne dla firmy ASTOR okazało się rozstrzygnięcie konkursu miesięcznika „Napędy i Sterowanie” na PRODUKT ROKU 2008. W kategorii SYSTEMY STEROWANIA PROCESAMI I UKŁADAMI, pierwszą nagrodę przyznano systemowi sterowania PACSystems RX3i firmy GE Fanuc Intelligent Platforms z oferty ASTOR. Ze względu na uniwersalność i otwartość systemu, jest on coraz częściej stosowany w przedsiębiorstwach produkcyjnych, w wielu typach aplikacji sterujących.

COMARCH - Systemy ERP, CRM, MRP, Business IntelligenceNa mocy podpisanej umowy Comarch świadczyć będzie usługi monitoringu i serwisu elementów infrastruktury sieci WAN i VoIP w oddziałach firmy Akkop w Polsce.

loading...