Microsoft wprowadza do Polski nową linię urządzeń z Windows 10 na pokładzie. Surface 3 oraz Surface Pro 4 będą dostępne na polskim rynku od 20 listopada. Z kolei smartfony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL pojawią się w sprzedaży 28 listopada. Pod koniec roku na nasz rynek trafi również smartfon Lumia 550.

Szybki, efektywny, o wszechstronnym zastosowaniu – tak można określić najnowszy Nighthawk od NETGEAR. Router X4S AC2600 to nowa generacja WiFi Wave 2 z technologią MU-MIMO oraz Quad Stream - dostarcza sygnał bezprzewodowy do wielu urządzeń jednocześnie, poprawiając tym samym przepustowość połączenia i osiągając nawet do 2.53Gbps. Wyposażony jest w mocny procesor Dual Core 1.4GHz. Sprawdzi się w dużych domach z siecią obciążoną wieloma urządzeniami.

Barracuda wprowadza do oferty pierwsze w branży zaawansowane zapory sieciowe nowej generacji w cenie poniżej 700 dolarów. Producent zaprezentował cztery nowe urządzenia typu desktop, skierowane do organizacji, które w coraz większym stopniu polegają na aplikacjach chmurowych, takich jak „oprogramowanie jako usługa” (software-as-a-service, SaaS), Microsoft Office 365 oraz publiczne platformy chmurowe, w tym Amazon Web Services i Microsoft Azure.

Firma Oracle ogłasza dostępność maszyny bazodanowej Oracle Exadata X5-8, najnowszego elementu rodziny systemów programowo-sprzętowych X5. Oracle Exadata łączy w sobie sprzęt i oprogramowanie, aby zapewnić jak najwyższą wydajność bazy danych w jak najniższej cenie. Każdy system Oracle Exadata X5-8 udostępnia maks. 576 rdzeni procesora, ponad 1,3 petabajtów dyskowej pamięci masowej lub 180 terabajtów ultraszybkiej pamięci PCI flash oraz maks. 24 terabajtów pamięci operacyjnej.

W czerwcu 2015, zespół reagowania na incydenty bezpieczeństwa firmy Check Point został poinformowany przez klienta o niecodziennej aktywności na jednym z jego serwerów DNS BIND działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Dziwne zachowanie polegało na zapisywaniu dużej ilości podejrzanych plików w katalogach systemowych.

Dell poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty sieciowej, wychodząc naprzeciw wymaganiom, jakie stawiane są elementom sieciowym przez coraz bardziej złożone sieci rejonowe i lawinowo rosnące zapotrzebowanie na szerokość pasma w centrach danych. Na potrzeby sieci kampusowych Dell wprowadził na rynek ujednoliconą architekturę bazującą na parze urządzeń, przełączniku Dell Networking C9010 i towarzyszącemu mu węzłowi szybkiego dostępu C1048. Natomiast centra danych mogą korzystać z debiutującego na rynku przełącznika Dell Networking S6100-ON, który ma budowę modułową, wielozakresowe przyłącze i pracuje w sieciach otwartych, stanowiąc znakomitą propozycję elastycznego rozwiązania sieciowego do montażu w szafach serwerowych.

Jak zapewnić bezpieczeństwo danych księgowych przy jednoczesnej optymalizacji kosztów infrastruktury i pełnym dostępie online? Dedykowane rozwiązanie serwerowe jest zbyt kosztowne, a cloud computing niewystarczający? Odpowiedzią na potrzeby biur rachunkowych i sektora MŚP jest podręczny serwer wyposażony w oprogramowanie SaldeoSMART.

W ostatniej dekadzie nowe kategorie urządzeń mobilnych diametralnie odmieniły sposób pracy. Z badań przeprowadzonych przez Ipsos Mori na zlecenie firmy Microsoft wynika, że polscy managerowie zmieniają swoje przyzwyczajenia, a 55% z nich uważa, że technologie mobilne pozwalają oszczędzić czas i wpływają na wzrost produktywności. Ta zmiana przyzwyczajeń i sposobu pracy jest ważna o tyle, że w kontekście produktywności polskie przedsiębiorstwa wypadają blado na tle europejskich konkurentów. Komputery Microsoft Surface 3 i Microsoft Surface 4 Pro wychodzą naprzeciw tym zmianom.

Duża liczba potencjalnych ofiar, mała świadomość zagrożenia i znaczące potencjalne zyski – to powoduje, że przestępcy coraz chętniej przenoszą się do internetu. Z racji tego, że częstotliwość ataków w sieci rośnie, użytkownicy coraz więcej wydają na zabezpieczenia przed wirusami. Częściej też zwracają się o pomoc do fachowców. Konsultanci IT, dostępni całą dobę, pomogą nie tylko w przypadku ataku wirusów, lecz także problemów technicznych ze sprzętem.
 

To już oficjalne – na polski rynek urządzeń z Windows 10 wkracza nowy gracz: Microsoft Surface. Produkty z linii Surface będą dostępne na naszym rynku od 19 listopada bieżącego roku w popularnych sklepach z elektroniką konsumencką i w Microsoft Store. 6 października odbyła się światowa premiera nowych produktów z rodziny Surface. Microsoft zaprezentował m.in. najnowszy flagowy produkt serii – Surface Pro 4, który trafi w ręce polskich klientów już 19 listopada. Portfolio produktów z rodziny Surface na lokalnym rynku uzupełni również Surface 3.

Oracle Polska informuje, że w Grupie Generali zakończył się projekt konsolidacji korporacyjnych baz danych Oracle na infrastrukturze opartej o maszyny bazodanowe Oracle Exadata. Od ponad roku użytkownicy Generali z powodzeniem pracują na dwóch maszynach Oracle Exadata, na które zostało przeniesionych ponad 100 baz danych w różnych wersjach działających poprzednio na systemach HP-UX .

Acer przedstawił nową linię produktów z Windows 10 skierowanych do uczniów oraz osób powracających po wakacjach do szkoły i na uczelnie. W nowej linii znajdują się notebooki z serii E. Są one dostępne w sprzedaży od początku września. Parametry notebooków sprawiają, że są świetnym wyborem zarówno dla uczniów i studentów, jak i do użytku domowego czy w niewielkiej firmie. Charakteryzują się dobrą wydajnością, schowaną za eleganckim designem.

Z telewizyjną przystawką ULTRACUBE A4S marki ART, Smart TV w każdym telewizorze ma być wreszcie takie, jak być powinno. Proste w obsłudze i funkcjonalne. Również w 4K.

Firma Epson wprowadza na rynek serię urządzeń WorkForce Pro RIPS, określając ją jako „przyszłość drukowania dla biznesu”. Drukarki zasilane wymiennymi pakietami z atramentem (ang. Replaceable Ink Pack System – RIPS) pozwolą radykalnie zmniejszyć koszty i zwiększyć wydajność druku.

Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (CI TASK) to jeden z największych ośrodków superkomputerowych w Polsce. Gromadzi i udostępnia środowisku naukowemu zasoby obliczeniowe w postaci komputerów dużej mocy obliczeniowej, systemów do składowania wielkich ilości danych oraz specjalistycznego oprogramowania. Na przestrzeni 20 lat istnienia CI TASK jego superkomputery m.in. modelowały skrzydła polskich i zagranicznych samolotów, wspierały badania nad nowymi materiałami i pomagały w wirtualnym testowaniu substancji leczniczych. Wykonywały także liczne symulacje i obliczenia, m.in. z dziedziny chemii, fizyki, mechaniki płynów, meteorologii, mechaniki i astrofizyki.

loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.