Jednym z czynników przesądzających o sukcesie w działalności firm jest sprawna obsługa wysyłek. Kompleksowość w tym zakresie zapewnia propozycja firmy Streamsoft.

REKLAMA:
parnerzy raport erp 2018
 
 
Aplikacja Kurier łączy system ERP Streamsoft Prestiż z systemami firm kurierskich (UPS, DHL, DPD, GLS, Poczta Polska, Inpost, DB Schenker, K-EX, Hellman, Raben), gwarantując sprawną wymianę danych i informacji dotyczących przygotowania wysyłki.

Wykorzystanie rozwiązania oferowanego przez Streamsoft umożliwia nie tylko przygotowanie pakietów na podstawie wybranego dokumentu WZ lub FA (wraz z grupowaniem przesyłek po adresach dostaw zapisanych w dokumentach), ale także automatyczne wypełnianie danych w oknie nadania oraz generowanie listów przewozowych bezpośrednio z okna systemu.

Kurier to również możliwość sczytywania wagi paczki bezpośrednio z systemu Streamsoft Prestiż oraz automatycznego wypełniania informacji o odbiorcach. Kurier zapewnia szeroką funkcjonalność także jeśli chodzi o operacje już na samych etykietach, m.in.: pobranie i automatyczne drukowanie, zapisywanie na dysku.

Co więcej aplikacja obsługuje jednostki logistyczne – po zeskanowaniu kodu paczki informacje o jej wymiarach i nazwie są wypełniane samoczynnie. Narzędzie jest wyposażone w definicje gabarytów tzw. paczki standardowej i niestandardowej. Dodatkowo, możliwe jest pobranie informacji o deklarowanej wartości przesyłki.

Użytkownicy Kuriera, wraz z dostępem do aplikacji, otrzymali również szereg możliwości wspomagających, mających wpływ na usprawnienie pracy z wysyłką, takich jak: wybranie dodatkowych usług oferowanych przez firmę kurierską, generowanie raportu potwierdzenia odbioru przesyłek przez kuriera, zbiorcza aktualizacja statusów (np. wg harmonogramu systemu lub pojedynczo na żądanie zapisu etykiet w bazie dokumentów). Dostępna jest także opcja anulowania i ponownego wydruku wybranych przesyłek w zakładce „Historia” oraz obsługa przesyłek paczkomatowych Inpost.

Źródło: www.streamsoft.pl

PODOBNE


loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.