Rawlplug, lider innowacyjnych rozwiązań z zakresu technik zamocowań, elementów złącznych i narzędzi, wdrożył oparte o chmurę Gavdi kompleksowe środowisko do zarządzania procesami HR – Gavdi HR Cloud – które pozwala na obsługę kadr, płac, czasu pracy oraz zarządzanie przez cele.

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
Narzędzie bazuje na wybranych modułach rozwiązania SAP SuccessFactors oraz zestawie autorskich produktów Gavdi. Start produkcyjny odbył się z początkiem listopada 2020 r., a system obsługuje obecnie ok. 1000 pracowników.

Unikalne na rynku rozwiązanie

Firma Rawlplug zyskała profesjonalne środowisko HR do obsługi procesów istotnych dla jej biznesu. Gavdi HR Cloud to unikalne, gotowe, kompletne i ustandaryzowane rozwiązanie do zarządzania kapitałem ludzkim w chmurze. Zbudowane jest na bazie rozwiązań SAP i wieloletniego doświadczenia Gavdi w oparciu o role użytkowników – pracowników, menedżerów, specjalistów HR, którzy zyskują wsparcie wielu procesów realizowanych niezależnie od miejsca i czasu.

Gavdi HR Cloud to usługa dostarczana w tzw. modelu Partner Managed Cloud. Oznacza to, że Rawlplug ma komfort pracy z jednym partnerem, od którego otrzymuje wszystko, co potrzebne do obsługi procesów. Jest to więc całościowe i gotowe do użytku rozwiązanie w chmurze Gavdi obejmujące infrastrukturę, aplikacje, usługę wdrożenia oraz utrzymania (administracja i rozwój) przez cały okres trwania umowy. Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzył nas Rawlplug, tym bardziej, że było to jedno z pierwszych wdrożeń tego typu w Polsce – mówi Marcin Bogacki, Kierownik Projektu ze strony Gavdi Polska.


Elastyczna i kompleksowa obsługa HR

Jako stale rozwijająca się firma chcemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań z najwyższej półki, które zapewnią nam elastyczność oraz kompleksową obsługę w zakresie HR. Takim narzędziem jest właśnie Gavdi HR Cloud. Profesjonalna obsługa projektu pozwoliła na jego realizację – w tych niełatwych czasach – całkowicie zdalnie – mówi Magdalena Walec, Menedżer Działu HR z Rawlplug. – We wdrożeniu najistotniejsze były dla nas elementy związane z zarządzaniem czasem pracy pracowników, celami i premiami. Ważną kwestią była dla nas również samoobsługa, która znacząco pozwala odciążyć dział HR w codziennej pracy. Kadra menedżerska może bowiem samodzielnie zarządzać procesami oraz raportować dane HR zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i urządzeń mobilnych – dodaje.


W ramach Gavdi HR Cloud dla Rawlplug skonfigurowane i udostępnione zostały moduły SAP: Employee Central, Employee Central Payroll, Performance and Goals. Projekt objął również takie rozwiązania Gavdi jak: Gavdi Time Management Platform, Gavdi eDeklaracje, Gavdi PPK, Gavdi Korekty ZUS, Gavdi Reporter, Gavdi Document Generator, Gavdi Reminder, Gavdi Replicator.

Został także wdrożony dodatkowy moduł dotyczący systemu do obsługi premii. Jest to aplikacja przygotowana specjalnie dla Rawlplug, która pełni funkcję łącznika między SAP Performance and Goals, a modułem płacowym. Rozwiązanie zostało uruchomione na bazie narzędzia Gavdi Payroll Cost Planning and Reporting Platform.

Umowa z Grupą Rawlplug obejmuje również bieżące wsparcie, w ramach którego w roku 2021 Gavdi Polska przeprowadziło m.in. proces przejęcia pracowników między spółkami Grupy w trybie art. 23(1) k.p. oraz integrację spółek Grupy z systemem SAP S/4HANA w module finansowo-księgowym. Obecnie trwają też przygotowania do wdrożenia rozwiązania Gavdi HR Cloud w kolejnej spółce Rawlplug – Koelner Rawlplug IP Łańcut – które planowane jest na ten rok.

Źródło: Gavdi Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top