Na rynku rozwiązań sieciowych pojawiła się nowa propozycja Ubiquiti - airCube, która dzięki swoim możliwościom, mocnym antenom i niskiej cenie ma szansę znaleźć wielu fanów. Rozwiązanie bezkompromisowo rozprawia się z mitem dobre=drogie, zapewniając środowiskom domowym profesjonalną jakość. O jego dostępności informuje Senetic, dostawca urządzeń sieciowych, serwerowych i oprogramowania.

REKLAMA:
parnerzy raport erp 2018
 
 
Zaskakująco dobry stosunek ceny do jakości

Access point Ubiquiti airCube jest dostępny w dwóch wersjach. Obie oferują świetny zasięg i bardzo mocne anteny. airCube wspiera UNMS (Ubiquiti Network Management System), czyli dedykowane oprogramowanie Ubiquiti dla administratorów pozwalające na łatwe zarządzanie sieciami komputerowymi.

AirCube AC Dual-band oferuje 802.11ac i technologię 2x2 MIMO dla maksymalnej wydajności sprzętowej. Dla pasma 2.4 GHz zapewnia prędkość do 300 Mbps, natomiast dla pasma 5 GHz do 866,7 Mbps. Drugi model, airCube ISP pracuje w paśmie 2.4 GHz z prędkością do 300 Mbps. Działa w standardzie 802.11n.

Alternatywa dla AmpliFi
Ubiquiti airCube jest rozsądną alternatywą dla droższego AmpliFi. Model zapewnia dobry zasięg, mocne anteny i naprawdę korzystną cenę. Wspiera UNMS, dzięki czemu jest interesującą propozycją dla operatorów sieci WiFi, którzy mogą go dostarczać klientom jako urządzenia końcowe – powiedział Adam Wawrzynek, specjalizujący się w rozwiązaniach Ubiquiti w firmie Senetic.
Oba modele oferują technologię przekazywania PoE z wejścia na wyjście w celu zasilania urządzeń CPE z napięciem 24V. Pozwala to na wykorzystywanie wspólnego zasilacza. Mogą pracować w temperaturze od -10 do 50 stopni Celsjusza. Zysk anteny dla 2.4 GHz to 4 dBi, natomiast dla 5 GHz to 5 dBi.

Minimalistyczny design, niewielka forma

Dopełnieniem funkcjonalności airCube jest jego minimalistyczne wzornictwo, typowe dla urządzeń Ubiquiti. Rozwiązanie jest zamknięte w czarnej obudowie w formie sześciokąta. Jego prostota sprawia, że łatwo wpisuje się w każdą przestrzeń. Jej wymiary to 87,80x89,50x89,25 mm, natomiast waga - 280 g. Maksymalny pobór mocy wynosi 8,5 W.

Źródło: www.senetic.pl

PODOBNE


loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.