Siemens udostępnił platformę Mendix dla rozwiązania MindSphere, wzbogacając środowisko rozwoju oprogramowania dla Internetu Rzeczy (IoT) o istotne i transformacyjne korzyści dla cyfryzacji biznesu. MindSphere®t – oparty na chmurze otwarty system operacyjny IoT firmy Siemens – zapewnia API, usługi i wsparcie dla deweloperów potrzebne do szybkiego i łatwego tworzenia, testowania oraz dostarczania aplikacji MindSphere.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
Siemens nabył Medix w 2018 roku, a integracja ta stanowi pierwszy etap inwestycji w niskokodową platformę programistyczną do wsparcia procesu wprowadzania nowych rozwiązań w zakresie oprogramowania przemysłowego.

Zintegrowane rozwiązanie Mendix dla MindSphere to kluczowa siła napędowa innowacji dla środowiska IoT, pozwalająca skrócić czas od dokonania inwestycji przemysłowych w technologie czujników podłączonych do osiągnięcia pierwszych korzyści ekonomicznych. Wspomagany przez AI wizualny model rozwoju oprogramowania platformy aplikacyjnej Mendix poszerza grono talentów zajmujących się opracowywaniem aplikacji IoT. Deweloperzy biznesowi, inżynierowie i personel operacyjny obiektów – obok profesjonalnych deweloperów – mogą teraz budować zaawansowane rozwiązania IoT bez konieczności ich kodowania.

Innowacyjne aplikacje MindSphere są opracowywane codziennie przez firmę Siemens, naszych partnerów i naszych klientów” – powiedział Tony Hemmelgarn, Prezes i Dyrektor Generalny Siemens Digital Industries Software. „Dzięki technologii Mendix możemy zaoferować klientom, niezależnie od ich zaawansowania technologicznego, wykorzystanie niskokodowych aplikacji do zmiany sposobu, w jaki podchodzą i w jaki rozwiązują problemy biznesowe. Dodanie możliwości tworzenia natywnych aplikacji w systemie MindSphere przy użyciu podejścia bez kodowania lub z niewielkim kodowaniem zapewnia rozwiązanie, z którymi nie będzie mógł się równać żaden inny dostawca przemysłowych rozwiązań IoT.


W zamówionym przez Siemens badaniu decydentów środowiska IoT, przeprowadzonym w lutym 2019 r. przez Forrester Consulting, 46% respondentów stwierdziło, że partnerzy rozwijający aplikacje branżowe będą najbardziej pomocni dla ich organizacji. Natomiast 43% respondentów wskazało producentów końcowych OEM, którzy uzbrajają swoje urządzenia w najnowsze technologie.

Firmy potrzebują efektywnych kosztowo sposobów szybkiego budowania branżowych aplikacji IoT i wykorzystywania wbudowanej łączności z urządzeniami brzegowymi. Integracja platformy Mendix z rozwiązaniem MindSphere to samodzielne rozwiązanie, które odpowiada na te potrzeby i wyzwania związane z dramatycznym brakiem profesjonalnych deweloperów. Poprzez zwiększenie liczby osób w przedsiębiorstwie wspierających proces rozwoju aplikacji i radykalne przyśpieszenie tego procesu przez zastosowanie platformy niskokodowej firmy mogą uzyskać szybszy i wyższy zwrot z poczynionych inwestycji w środowisko IoT.

Źródło: Siemens

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top