oracle 120Nowa platforma Oracle Exadata Database Machine X8, dostępna od dzisiaj, zawiera przełomowe udoskonalenia dotyczące sprzętu i oprogramowania, jak również wyjątkowe funkcje automatycznego uczenia. Oracle Exadata zapewnia wyjątkową wydajność i dostępność i stanowi fundament pierwszej na świecie autonomicznej bazy danych Oracle Autonomous Database oraz aplikacji Oracle Cloud. W roku finansowym 2018 platforma Exadata pobiła rekord sprzedaży i jest coraz powszechniej stosowana do obsługi wielu różnych obciążeń, takich jak OLTP, analizy i Internet Rzeczy, oraz w wielu branżach, takich jak finanse, handel detaliczny, elektronika i telekomunikacja.


 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
Przez ostatnie 10 lat platforma Exadata obsługiwała najbardziej newralgiczne obciążenia dla tysięcy klientów na całym świecie. Obecnie działają na niej aplikacje Oracle Cloud i baza danych Oracle Autonomous Database” — powiedział Juan Loaiza, wiceprezes Oracle, szef działu technologii bazodanowych. „Teraz zwiększyliśmy wydajność i możliwości tej platformy oraz dodaliśmy szereg funkcji opartych na sztucznej inteligencji i automatycznym uczeniu, aby jeszcze bardziej zwiększyć jej przewagę nad konkurencją.
W platformie Exadata X8 firma Oracle wprowadziła wyjątkowe funkcje automatycznego uczenia, w tym funkcję Automatic Indexing, która dostraja bazę danych do zmieniających się wzorców użytkowania. Cały proces bazuje na technologii Oracle Autonomous Database, dzięki czemu zwiększa wydajność bazy danych, eliminując jednocześnie konieczność ręcznego strojenia. Platforma Exadata X8 została również wyposażona w nowe automatyczne funkcje monitorowania wydajności, które łączą w sobie sztuczną inteligencję, najlepsze procedury oraz wiele lat testów w warunkach rzeczywistych.

Kiedy spojrzymy na całą infrastrukturę informatyczną w okresie ostatnich 10 lat, Oracle Exadata wyróżnia się jako kluczowe rozwiązanie umożliwiające użytkownikom przejście z lokalnych centrów przetwarzania danych do chmury publicznej” — powiedział Carl Olofson, wiceprezes ds. badań nad oprogramowaniem do zarządzania danymi w firmie IDC. „Nowa platforma Exadata X8, stanowiąca fundament bazy Oracle Autonomous Database, wnosi do chmurowych i lokalnych wdrożeń bazy danych Oracle Database szeroki zakres funkcji automatycznego uczenia, a jej konfiguracja wymaga minimalnych nakładów pracy ze strony użytkownika. Platforma Oracle Exadata i urządzenie Oracle Recovery Appliance pomagają przedsiębiorstwom obniżyć koszty, uprościć działalność oraz zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność swoich środowisk Oracle Database.


Innowacje na platformie Exadata X8 i większa ekonomiczność

Udoskonalenia sprzętowe w platformie Exadata X8 to m.in. technologia PCIe NVME flash oraz najnowsze procesory Intel Xeon oraz zapewniające większą wydajność. W porównaniu z platformą Exadata X7 przepustowość układu wejścia-wyjścia dla pamięci masowej all-flash jest wyższa o 60%, a liczba operacji wejścia-wyjścia na sekundę na serwer pamięci masowej jest większa o 25%. Każdy serwer pamięci masowej Exadata X8 ma teraz o 60% więcej rdzeni, do których można przenieść obciążenia Oracle Database, oraz pojemność dysków większą o 40% w celu sprostania ogromnemu wzrostowi ilości danych i realizacji strategii konsolidacji baz danych. Ulepszeniom tym nie towarzyszy żaden wzrost cen, co jeszcze bardziej zwiększa ekonomiczność platformy Exadata.

Dostępny jest również nowy, o wiele bardziej ekonomiczny rozszerzony serwer pamięci masowej na potrzeby przechowywania danych niewymagających ciągłego dostępu. Użytkownicy mogą teraz czerpać korzyści związane ze skalowalną architekturą Exadata i pamięcią masową Oracle Database, takie jak przejrzystość aplikacji, spójne modele operacyjne czy hybrydowa kompresja kolumnowa. Są też objęte tym samym modelem bezpieczeństwa zapewniającym szyfrowanie na wszystkich warstwach.

Exadata: 10. urodziny

Exadata X8 to efekt ponad 10 lat ciągłych innowacji i zaawansowanych prac inżynieryjnych. Obecnie obsługuje wiele spośród newralgicznych globalnych aplikacji. Korzystają z niej m.in. cztery spośród pięciu największych globalnych firm w sektorze bankowości, telekomunikacji i handlu detalicznego. Używa jej 77% firm z listy Fortune Global 100. Exadata jest fundamentem autonomicznej bazy danych Oracle, która dzięki automatycznemu uczeniu sama się zabezpiecza i naprawia, zapewniając w ten sposób niezawodny i bezpieczny system zwiększający produktywność przedsiębiorstw i programistów. Oracle daje klientom duży wybór i elastyczne opcje wdrożenia, umożliwiając im korzystanie z platformy Exadata wszędzie — w chmurze Oracle, w ramach wyjątkowej usługi Exadata Cloud at Customer oraz w środowisku lokalnym.

Urządzenie Oracle Zero Data Loss Recovery Appliance X8

Firma Oracle poinformowała także o wprowadzeniu do oferty urządzenia Oracle Zero Data Loss Recovery Appliance X8, które zapewnia nawet 10 razy szybsze odtwarzanie bazy danych Oracle Database niż tradycyjne urządzenia do deduplikacji danych, a jednocześnie możliwość odtwarzania wszystkich transakcji z dokładnością do ułamków sekundy. Urządzenie Oracle Recovery Appliance X8 udostępnia teraz o 30% większą pojemność — prawie 1 petabajt w jednym stelażu — w tej samej cenie.

Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top